پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

قبل از اقدام به خرید پرنده از خود بپرسید: چه پرنده ای مناسب شرایط من است؟چه پرنده ای مناسب شرایط من است؟عوامل زیادی وجود دارند که تعیین می کنند کدام پرنده برای شما مناسب است:
 • میزان تجربه شما
 • بودجه شما
 • زمانی که می تواندی به او اختصاص دهید
 • محیط زندگی
 • شخصیت.

طوطی ها طول عمر زیادی دارند، از کاکاتیل گرفته که 15 سال عمر می کند تا 70-100 سال برای طوطی های بزرگتر.وقتی به خانواده دیگری سپرده می شوند، شرایط جدید برایشان بسیار اضطراب آور بوده ضربه روحی بدی به آنها وارد می کند

پس قبل از خرید خوب فکر کنید و ببنید آیا قادر به پذیرفتن این تعهد در قبال او هستید یا خیر.
به یاد داشته باشید که هر پرنده شخصیتی منحصر به فرد دارد. تمامی خصوصیات کلی یک گونه ممکن است در مورد تک تک آنها صادق نباشد.تجربه

آیا قبلا طوطی داشته اید؟

آیا پرندگان دیگری دارید؟

آیا به قدر کافی در مورد پرندگان تحقیق کرده اید؟

آیا می دانید چطور باید از گونه ی مورد نظرتان به خوبی مراقبت کنید؟

آیا یک دامپزشک متخصص پرندگان سراغ دارید؟

آیا منابع دیگری در دسترس دارید؟

قبل از اینکه اقدام به خرید پرنده ای کنید تا جایی که می توانید درباره انواع پرنده مطالعه کنید. در باره انواع گونه ها بخوانید....با پرورش دهندگان و فروشندگان متعددی صحبت کنید...با متخصصین طیور صحبت کنید تا هر چه بیشتر درباره گونه های خاص پرنده اطلاعات کسب کنید.
اطمینان حاصل کنید که جایی که قصد خرید پرنده از آنرا دارید پس از خرید هم به سوالات شما پاسخ خواهد داد.


کسانی که برای اولین بار اقدام به خرید یک پرنده می کنند، بهتر است با پرندگان کوچکتر مانند کاکاتیل، مرغ عشق، فنچ، پاراکیت یا یک قناری شروع کنند. کار با پرندگان کوچکتر ساده تر است. کسانی که برای اولین بار می خواهند از یک پرنده نگهداری کنند باید پرنده ای دست آموز و اجتماعی شده خریداری کنند...

Conure ها، Quakerها و طوطی های آفریقایی کوچک گزینه های بعدی برای افرادی هستند که قبلا از پرندگان کوچک نگهداری کرده اند. این پرندگان اندکی بزرگتر هستن اما هنوز کنار آمدن با آنها آسان است.

ماکائو، کاکاتو، آمازون و خاکستری ها نیار به افراد باتجربه تری دارند، کسانی که تجربه نگهداری از یک طوطی را داشته اند...

پرندگانی که قبلا مورد آزار یا بی توجهی واقع شده اند و مشکلات رفتاری دارند نیز نیازمند افراد باتجربه هستند. این پرندگان به مراقبتهای خاص، آموزشهای خاص، رژیم خاص، محیط خاص و تربیت خاصی را می طلبند.ادامه دارد...
ترجمه: The Almighty
منبع: birdsnways.com
__________________
قسمت دومبودجه
چقدر می توانید برای خرید پرنده بپردازید؟

چقدر می توانید برای قفس، اسباب بازی، غذا و سایر امکانات لازم هزینه کنید؟

چقدر می تواندی برای پک آپ اولیه دامپزشک هزینه کنید؟

چقدر می توانید برای هزینه هیا آتی دامپزشکی، غذا، اسباب بازی و غیره هزینه کنید؟

بودجه ای قصد دارید به پرنده اختصاص دهید، عاملی مهم در این تصمیم گیری است. اگر قصد ندارید زیاد برای اینکار خرج کنید، باید این محدودیت را هنگام خرید پرنده در نظر بگیرید. پرندگان بزرگتر به بودجه بیشتری نیاز دارند. در کل، هرچه جثه پرنده بزرگتر باشد، هزینه نگهداری آن هم بالاتر است.اختصاص زمان

چقدر وقت آزاد دارید؟

آیا مدام در سفر هستید؟

برنامه روزمره شما چیست؟

اگر پرمشغله هستید باید پرنده ای را نگه ارید که به زمان زیادی برای برقراری رابطه اجتماعی با شما نیاز نداشته باشد مانند فنچ یا قناری. طوطی ها به گذراندن زمان خارج از قفس و ارتباط با اعضای خانواده نیاز دارند.

اگر به دلایل کاری زیاد به خارج شهر سفر می کنید، باید ببنید آیا کسی را دارید که در غیاب شما به درستی از پرنده نگهداری کند یا خیر. طوطی ها در غیاب اعضای خانواده مضطریب شده و احساس تنهایی می کنند که این خود به بروز اختلالات رفتاری در پرنده منجر می شود. کسانی که زیاد سفر می روند و نمیتوانند پرنده را همراه خور ببرند باید به این نکات توجه کنند.

اطمینان حاصل کنید که برنامه روزانه شما، این امکان را می دهد که زمان کافی صرف تغذیه، تمیز کردن و بازی با پرنده کنید.
طوطی ها موجوداتی اجتماعی و باهوش هستند و نیازمند گذراندن وقت با شما...
باید از میوه و سبزیجات تازه و محیطی پاکیزه بهره مند شوند...
باید به مقدار کافی اسباب بازی در اختیار داشته باشند تا هم سرگرم شوند و هم نوکشان را در وضعیت مناسب نگه دارند.ادامه دارد...
ترجمه: The Almighty
منبع
قسمت سوم


محیط زندگی

چقدر جا می توانید به یک قفس اختصاص دهید؟

آیا حیوانات خانگی دیگری دارید؟

آیا فرزند کوچک دارید؟

در چه نوع ساختمانی زندگی می کنید؟

شما، اعضای خانواده و همسایه ها با چه میزان سر و صدا می توانند کنار آیند؟


همیشه پیشنهاد می کنم که بزرگترین قفسی را که فضا و بودجه تان اجازه می دهد خریداری کنید. اطمینان حاصل کنید که می توانید برای گونه پرنده ای که قرار است به خانه ببرید، جایی مناسب آماده کنید. پلی استند ها و سایر امکانات هم جا خواهند گرفت. قفس را باید جایی بگذارید که پرنده بتواند با اعضای خانواده در ارتباط باشد. اگر نور طبیعی در دسترس نیست، باید از نور مصنوعی با طیفی کامل استفاده کنید.

باید اطمینان حاصل کنید که آیا پت های فعلی تان می توانند بی خطر و با خوشحالی با پرنده جدید کنار بیایند یا خیر. کسانی که از چند حیوان خانگی نگهداری می کنند باید بتوانند آنها را جدا از هم نگه داشته و تمام مدت بر آنها نظارت داشته باشند.

بچه های کوچک و طوطی ها چندان با هم جور نیستند. بچه ها پر سر و صدا هستند و حرکات سریعشان پرنده را دچار تشویش کرده و عصبی می سازد. همچنین مکن است به هم حسادت بورزند. اگر بچه ی کم سن نافرمان دارید، بهتر است صبر کنید تا او کمی بزرگتر شود و بعد اقدام به خرید پرنده کنید.

ممکن است خانه تان تعین کند که چه پرنده ای بخرید. آپارتمان و زندگی آپارتمان نشینی شما را ناچار می سازد پرندگانی را بخرید که کم سر و صدا تر هستند مانند مرغ عشق، کاکاتیل، فنچ، قناری، PYRRHURA Conures و لوری ها.

خرید یک پرنده، تعهدی است بلند مدت بنابراین باید مسائل مربوط به همسایه ها را در نظر بگیرید تا پس از مدتی ناچار نشوید به دنبال خانه ای جدید برای پرنده خود بگردید.

ConureAratinga، کاکاتوها و ماکئو ها می توانند با عادات روزانه خود بسیار پر سر و صدا باشند. وقتی به فروشگاه ها می روید و به پرورش دهندگان مراجعه می کنید با دقت به صداهای پرندگان گوش دهید. آیا صدایشان به نظرتان آهنگین می آید یا آزار دهنده؟ پرندگان برای برقراری ارتباط سر و صدا می کنند و باید انتظار و تحمل سر و صدایشان را داشته باشید.

پرندگان می توانند بسیار شلوغ باشند. اگر مدفوع و غدا ریخته شده روی زمین و در نتیجه جارو کشیدن های روزانه برایتان دردسر ساز است، باید در تصمیم خود مبنی بر خرید یک پرنده تجدید نظر کنید.

پرندگان سیستم تنفسی ظریفی دارند. باید در محیطی به دور از آلودگی قرار بگیرند.

سیگار و دود سیگار منجر به سرطان ریه در پرنده خواهد شد.

مطبوع کننده هاتی هوا، آفت کش ها، ظروف و لولزم نچسب، شوینده ها و عطرها می توانند پرنده را در صورت تداوم در دم بکشند.


اگر نمی توانید بدون مطبوع کننده هوا، سیگار و ظروف نچسب زندگی کنید پس هرگز یک پرنده نخرید.
قسمت چهارم

خصوصیات گونه ها

چه انتظاراتی دارید؟


آیا یک پرنده پر محبت می خواهید؟


آیا پرنده ای نسبتا مستقل می خواهید؟

گونه های خاص پرنده، رفتارهای خاص خودشان را دارند. لطفا به یاد داشته باشید که همیشه استثنا وجود دارد و پرندگان هر کدام منحصر به فرد هستند. اتجتماعی شدن زودهنگام، آموزش، نظم و اینکه آیا پرنده تغذیه دستی شده یا خیر و همچنینی شیوه تعذه همگی روی شخصیت پرنده تاثیرگذار هستند.


فنچ و قناری: کوچک هستند و فضای خیلی زیادی نیاز ندارند. همچنین نسبت به طوطی های بزرگتر، کم سر و صدا تر هستند. آواز حواندن قناری نر بسیار دلنشین است. این پرندگان نیازی به دستی شدن ندارند.
پاراکیت: پرنده ای رایج برای کسانی که برای اولین بار قصد نگهداری از یک پرنده را دارند. اندازه کوچک، رفتار ملایم، قیمت و قدرت تکلم برای مبتدی ها مناسب است.
مرغ عشق و parrotlet: جزء کوچکترین گونه در میان طوطی ها. به قفسی بزرگتر از آنچه شما گمان می کنید نیاز دارند. بسیار بازیگوش هستند و نیازمند ارتباط روزانه با شما. می توانند چند کلمه محدود را هم بیاموزند. مرغ عشق ها سرشار از انرژی هستند...
کاکاتیل: کاکاتیل ها یکی از اولین پرنده ها برایتان خواهند بود. آنها آرام، با محبت و بازیگوش هستند. اندکی بزگتر از مرغ عشق و پاراکیت هستند. به سوت زندن علاقه ی زیادی دارند و نرها می توانند صحبت کنند. جوجه هایی که قبلا تغذیه دستی شده اند هم در دسترس هستند. این پرندگان مقاوم بوده و به خوبی تولید مثل می کنند و به همین دلیل به عنوان اولین پت مناسب هستند.
Conureها: این ها پرنده های نسبتا کوچکی هستند. Aratinga ها می توانند بسیار پر سر و صدا باشند و ممکن است برخی افراد صدای جیغشان را آزاردهنده بیابند. خانواده Pyrrhura بطور قابل ملاحظه ای ساکت تر هستند. Conureها بسیار بازیگوش هستند و بسیاری از از افرادی که از آنها نگهداری کرده اند با دیدن خوابیدن آنها به پشت کف قفس یکه خورده اند. آنها دوست دارند با صاحب خود بازی کنند و علاقه دارند سرشان را بخوارانید. اکثرشان می توانند چند کلمه را با صدایی آزاردهنده بیاموزند. Conureهای آبی بیشترین قدرت یادگیری را دارند.


قسمت پنجم

خاکستری آفریقایی: پرندگانی بسیار باهوش که نسبت به محیط خود بسیار حساس هستند. برای افرادی بی تجربه یا کم تجربه در نگهداری از پرندگان اصلا مناسب نیستند. به دلیل توانایی فوق العاده شان در سخنگویی بسیار جذاب هستند. آنها قادربه تقلید انواع صداهای موجود در خانه هستند به حدی که می توانند صاحبشان را هم فریب دهند.
خاکستری ها یکنواختی را دوست دارند و تغییرات ناگهانی آنها را آشفته می سازد. آنها بطور روزانه نیازمند صرف زمان در خارج از قفس و برقراری ارتباط با اعضای خانواه دارند. آنها به یک عضو خانواده انس می گیرند ولی اگر تمام اعضا بطور مداوم با او در تماس باشند بقیه را هم خواهد پذیرفت.

آمازونها: آنها به دلیل تواناییشان در سخنگویی، آواز خواندن سوت زدن و تقلید صداهای خانه جذاب هستند. سبز رنگ بوده و تشخیصشان توسط افراد مبتدی ساده نیست. آنها برای افراد باتجربه مناسب هستند و با یک عضو خانواده انس می گیرند. بازیگوش بوده و به برقراری ارتباط و گذراندن وقت با صاحبشان علاقه دارند. اما بیار هم پر سر و صدا هستند که این ممکن است کا را برای راضی نگه داشتن سایر اعضای خانواده و همسایه ها دشوار سازد.کاکاتو ها: بسیار با محبت هستند و ممکن است نیاز به گذراندن زمان زیادی با شما داشته باشند. آنها برای افراد باتجربه مناسب هستند...می توانند بسیار پر سر و صدا بوده و جیغ های گوش خراشی بکشند. به جویدن علاقه دارند و نیازمند منابع کافی برای جویدن هستند در غیر اینصورت به مبلمانتان روی می آورند. به قفسی بزرگ و مستحکم نیاز دارند....آنها عاشق خودآرایی و خودنمایی های روزانه هستند. سخت ترین قسمت نگهداری از یک کاکاتو این است که دوست دارند 24 ساعت شبانه روز را با شما باشند.ماکائوها: یکی از رنگارنگ ترین گونه های طوطی هستند. ماکائو کوچک بسیار بازیگوش و باهوش بوده و دوست دارند روی پای شما بنشینند. ماکائو های بزرگ برای افراد بسیار باتجربه مناسب هستند. اندازه بزرگ و نوک قدرتمندشان برای تازه کار ها هراس آور است...آنها به قفس هایی بسیار بزرک نیاز دارند به علاوه مقدار زیادی نشیمنگاه و اسباب بازی برای جویدن. صدای جیغشان در تمام همسایگی شما شنیده خواهد شد.


پیش از آنکه تصمیم بگیرید کدام گونه از پرنده را خریداری کنید، باید تمامی زوایای نگهداری از آنرا مد نظر قرار دهید. نگهداری از یک طوطی می تواند بسیار جذاب و پرمزیت باشد.اما....رفاه پرنده را باید در نظر گرفت

پرنده خود را با دقت انتخاب کنید و احساسی تصمیم نگیرید
ترجمه: The Almighty
منبع: birdsnways.com
ادامه دارد...
: birdsnways.com
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی