پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

اصول و مشکلات نگهداری سگهای پیر

فعالیت مناسب برای سگ های پیر

سگ های پیر هم میتوانند مثل توله سگ ها بازی کنند.بازی و فعالیت را فقط به خاطر اینکه سگتان پیر است فراموش نکنید.فعالیت مناسب سگ شما را سالم و خوشحال نگه میدارد.

پیاده روی های سبک برای سگ هایی که مشکلات مفصلی دارندپیاده روی همیشه انتخاب مناسبی است.حتی سگ هایی که مشکلات مفصلی دارند میتوانند پیاده روی کنند.به فاصله ای که طی میکنید دقت کنید و سگ خود را بیش از اندازه خسته نکنید.در صورت امکتن در مکان های سبز پیاده روی کنید در این صورت فشار کمتری به سگ شما وارد میشود.اگر سگ شما شروع به شل زدن کند و نشانه هایی از درد داشته باشد به او اجازه دهید استراحت کند.اگر سگتان نشانه های درد دارد او را مجبور به پیاده روی نکنید.

بیاردر بازی بیار لازم نیست اسباب بازی دور پرت شود یا سگ بدود تا آن را برگرداند.توپی که آرام قل میخورد میتواند سگ پیر را سرگرم کند و این بازی میتواند در خانه بازی شود.دقت کنید که اندازه ی توپ مناسب باشد تا سگ خفه نشود.توپ تنیس برای سگ هایی که اندازه ی نژاد لابرادور و بزرگ تر هستند کوچک است.میتوانید توپ مناسب را از دامپزشکی خریداری کنید.

بازی کشیدن


کشیدن اسباب بازی برای سگ های جوان و خشن مناسب نیست ولی در سگ های آرام و پیر میتواند باعث افزایش اعتماد به نفس,قدرت دندان ها,اثه و فک شود. اسباب بازی را از دهان سگ خود محکم نکشید و گاهی اوقات به او اجازه دهید برنده شود.از اسباب بازی ای که برای دندان های سگ مناسب باشد استفاده کنید.

شنا کردن


شنا کردن برای سگ هایی که مشکلات مفصلی دارند آرام بخش است.آب فشار دردناک را از روی مفاصل سگ برمیدارد و به او آزادی ای میدهد که در خشکی وجود ندارد.اگر سگ شما به شنا کردن عادت ندارد از جاهای کم عمق استفاده کنید.معمولا دریاچه بهتر از استخر است.سطح لیز استخر میتواند برای سگ ترسناک باشد.در صورت امکان با سگ خود وارد آب شوید.معمولا بیشتر سگ ها شنا کردن را بلدند ولی بعضی از آنها نمیتوانند شنا کنند.

تردمیل آبیبعضی از کلینیک های دامپزشکی تردمیل آب دارند که به سگ اجازه میدهد راه برود در حالی که آب به او آزادی میدهد.این تردمیل ها علاوه بر درمان بعد از عمل برای سگ های پیر با مشکلات مفصلی استفاده میشود.

ترجمه:درسا
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos