پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

رفتارهای اجتماعی در سگها

رفتارهای اجتماعی در سگها
انسانها و گرگها از نظر میل به زندگی اجتماعی دارای شباهتهای فراوانی هستند. گرگها به صورت جفتی زندگی می کنند و کل گروه تحت هدایت یک رهبر قرار دارد. وظیفه هر یک از اعضاء گروه نیز به خوبی مشخص است. مثلا در هنگام شکار، یکی از آنها حواس نگهبان را پرت می کند و دیگری که معمولا از بقیه بزرگتر و قوی تر است به طعمه حمله می کند.
رفتارهایی مانند بازیگوشی، کنجکاوی، ترس، ارتباط با انسان، تهاجم و تعقیب و گریز، شکل دهندۀ ساختار شخصیتی سگها است. این خصوصیتها به نژاد و وراثت نیز وابسته است. این ابعاد وجودی سگ عینا برای گرگها نیز توصیف شده است و گاهی تغییر دادن آنها بسیار سخت است.همیشه سگ غالب (سگ قوی تر) به صورت خاصی به سگ مغلوب (سگ ضعیف تر) نزدیک می شود. او صورت خود را به سوی شانۀ سگ ضعیف تر می گیرد و شکلی مشابه حرف T درست می کند. سگ دوم سر خود را به سوی دیگر بر می گرداند و از هر نوع نگاه چشم در چشم حذر می کند تا مبادا مورد حمله قرار گیرد.
وقتی دو سگ به هم می رسند یکی از راه های شناسایی یکدیگر بوی غدد زیر دم و کیسه های مقعدی است. ترشحات کیسه های مقعدی در مدفوع حیوان وارد می شود و بویی منحصر به فرد به مدفوع هر سگ می دهد. خارج شدن ترشحات کیسه های مقعدی ممکن است در هنگام هیجان هم صورت بگیرد. گاهی سگها با بوییدن گوش یکدیگر با هم ارتباط برقرار می کنند.

خانوادۀ گرگها ممکن است تا 12 عضو نیز داشته باشد. اما سگهایی که به شکل آزاد در حومۀ شهر ها زندگی می کنند اغلب در گروه هایی با 2 تا 3 قلاده جمعیت زندگی می کنند و برای انسان خطرناک می باشند. زیرا این حیوانات چون در طبیعت زندگی می کنند به خوی و روش زندگی اجدادشان بر می گردند و برای تهییه غذا به شکار می پردازند و به علت رفتار نادرست افراد دیگر اطمینانی به انسانها ندارند و به دید دشمن به ما می نگرند. آنها اغلب گرسنه اند و افراد پیاده و یا دوچرخه و موتور سواران را تعقیب کرده و به آنها حمله می کنند.
زمانی که سگها به صورت خانگی نگهداری می شوند، به زندگی در کنار انسان تن می دهند و کاملا رفتاری متفاوت از خود نشان می دهند و بسیار فرمانپذیر و صاحب دوست می شوند. در این زمان سگ انسان را جزئی از خانوادۀ خود محسوب می کند. صرف نظر از تعداد افراد گروه (خانواده)، همیشه نوعی رتبه بندی بین اعضاء بوجود می آید. و همیشه قوی تر رئیس گروه می شود.
_____________________
تدوین و ترجمه: سارا رنجبر
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos