پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چطور از طبيعت عكاسي كنيم؟

 
همشهري آنلاين - زهرا رفيعي:

عكاسي از طبيعت بخشي از عكاسي است كه در آن عكاس به دنبال ثبت لحظه‌ها از عناصر اصلي طبيعت مانند منظره، حيات وحش، گياهان و نمايي از بافت و حس طبيعت است.
در عكاسي از طبيعت،‌ هنرمند نسبت به عكاسي خبري و يا عكاسي مستند بيشتر به دنبال ارزش‌هاي زيبايي شناسانه عكس است.


عكاسي از منظره:


اين نوع از عكاسي براي نشان دادن زيبايي‌هاي دنياي طبيعت ايجاد شده است. بيشتر عكاسان طبيعت كوشيده‌اند تا جاهايي را به نمايش بگذارند كه حضور بشر در آن در كمترين حد ممكن باشد. موضوعات در عكاسي از طبيعت شكل‌هاي زمين، آب و هوا و بازي با نور‌ها است.
آبشارها به اندازه دورنماي كوه‌ها براي عكاسان محبوبيت دارند. اين مناظر بيشتر اوقات براي نشان دادن طبيعت با استفاده از فيلترهاي پلاريزه ( براي ايجاد تضاد در رنگ‌ها و سايه‌ها استفاده مي‌شوند) انتخاب مي‌شوند.
براي عكاسي از چشم‌اندازها عكاسان معمولا از لنز وايد (مخصوصا 24 و 35 ميليمتري)، سه پايه و بسته‌ترين ديافراگم (11 تا 22) براي بدست آوردن بيشترين عمق ميدان استفاده مي‌كنند.
بسياري از عكاسان براي اينكه جزئيات بيشتري را در عكس‌هاي خود ذخيره كنند اندازه متوسط و يا بزرگ را انتخاب مي‌كنند هر چند امروزه دوربين‌هاي SLR و غير حرفه‌اي و كوچك بيشترين عكسهاي طبيعت را ثبت مي‌كند.
عكاسي از منظره وسيله ارزشمندي براي نظارت بر محيط زيست است. عكاسي از منظره مي تواند روند تدريجي تخريب محيط زيست را در ديد عموم قرار مي‌دهد. بسياري از عكس‌هاي اين افراد براي سازمانهاي حافظ محيط زيست بسيار مفيد است.
سازمان‌هاي مسئول از عكس‌هاي حرفه‌اي‌ و غير حرفه‌اي‌هاي را براي محافظت از محيط زيست استفاده مي كند. .EarthJustice يكي از اين سازمان‌هاي موفق محافظت از محيط زيست است. اين سازمان صفحه‌اي در وب سايت خود دارد كه در آن عكس‌هايي از چشم اندازهايي كه اين سازمان موفق به حفظ آن شده است قرار داده است. سازمان صلح سبز يكي از شناخته شده‌ها در اين بين است كه تقويم سالانه‌اي از عكس‌هاي عكاسان منظره چاپ كرده است.


عكاسي از حيات وحش:


در عكاسي از حيات وحش، عكاس به دنبال به تصوير كشيدن حيوانات جالب به همراه حركاتي مانند غذا خوردن يا جنگيدن آنها است. اگرچه عكاسي از حيات وحش و يا شكار براي دنياي عكاسي تكراي است.
تكنيك عكاسي از حيوانات با عكاسي از منظره فرق بسياري دارد. براي مثال در عكاسي از حيات وحش دهانه باز لنز براي دستيابي به سرعت بالا و ثبت سوژه در حال حركت و محو كردن پس زمينه استفاده مي‌شود در حالي كه عكاسان از طبيعت بيشتر به دنبال عمق ميدان هستند.
در عكاسي از حيات وحش عكاسان لنز تله و در عكاسي از منظره بيشتر از لنز وايد استفاده مي‌كنند. بنابراين عكاسان حيات وحش بيشتر احتياج به سه پايه دارند. آنها همچنين براي اين كه بتوانند به حيات وحش نزديكتر شوند احتياج به وسايلي براي استتار دارند.


عكاسي از بافت‌ها يا ماكرو


عكاسي ماكرو به عكاسي از نماي نزديك معروف است. به هر حال اين نوع عكاسي در عكاسي از طبيعت نيز كاربرد دارد.
عكاسي از زنبورها، سنجاقك‌ها، مورچه‌ها و كلا حشرات به عنوان بخش عمده‌اي از حيات وحش موضوعات عكاسي ماكرو را شامل مي‌شود.
بسياري از عكاسان نسبت به عكاسي از بافت سنگ‌ها، تنه درختان، برگها و هر چيز كوچك ديگري در طبيعت ابراز علاقه مي‌كنند. بسياري از اين تصويرها انتزاعي هستند. گياهان كوچك و قارچ‌ها نيز موضوعات جذابي در عكاسي ماكرو هستند.
آنسل آدامز، گلن روئل، فرانس لنتينگ، كلايد بوچر، آرت ولف عكاساني هستند كه هنر عكاسي از طبيعت را تجلي داده‌اند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos