پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

دکتر نوروزی عقب نشینی کرد؟! / گزارشی از نشست خبری در سازمان دامپزشکی

حکیم مهر - به مناسبت فرارسیدن روز جهانی بهداشت و آغاز هفته سلامت نشستی خبری در سازمان دامپزشکی کشور برگزار شده که در جریان این نشست دکتر علیرضا منادی سفیدان نماینده مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه که دکترای دامپزشک هم دارد به صراحت از عدم ادای حق سازمان دامپزشکی توسط وزارت جهاد کشاورزی سخن گفته است.

در ادامه این نشست و در حالی که پیش از این دکتر مجتبی نوروزی مخالفت کامل خود را در گفتگوی مفصل با نشریه حکیم مهر مبنی بر خروج سازمان دامپزشکی کشور از زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی و پیوستن آن به وزارت بهداشت اعلام کرده بود در پاسخ به پرسش خبرنگاران و در پی اظهارات دکتر منادی ، خود را مأمور و معذور اجرای تصمیمات اتخاذ شده معرفی کرد.

گزارش ایسنا از این نشست به این شرح است :نایب رئیس کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی حق سازمان دامپزشکی را ادا نمی‌کند، افزود: حضور سازمان دامپزشکی به‌عنوان زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی هیچ مسندیتی ندارد و قابل قبول نیست که این سازمان زیر نظر این وزارت‌خانه باشد.

دکتر منادی با حضور در نشست خبری رئیس سازمان دامپزشکی کشور که به مناسبت هفته سلامت برگزار شده بود، با تاکید بر اینکه دامپزشکی حرف اول را در بهداشت دنیا می‌زند، در ادامه دامپزشکی را پزشکی پایه دانست و گفت: اهمیت دامپزشکی بسیار بالاست ولی متاسفانه در رابطه با دامپزشکی اجحاف شده که به همین دلیل باید این سازمان زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد.

وی ادامه داد: در کمیسیون طرحی را ارائه دادیم که سازمان دامپزشکی و موسسه تحقیقات، واکسن و سرم‌سازی رازی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و‌ آموزش قرار گیرند البته در نظرسنجی از دامپزشکان نیز برخی معتقدند که دامپزشکی باید زیر نظر وزارت بهداشت قرار بگیرد ولی وزارت جهاد کشاورزی طبیعتا راضی نخواهد بود که این اتفاق بیفتد؛ این در حالی است که20 درصد نقش دامپزشکی در بخش تولید بوده و بقیه به بخش سلامت مرتبط است.

پس از این سخنان ، دکتر مجتبی نوروزی به‌عنوان رئیس سازمان دامپزشکی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید چه نظری در رابطه با این موضوع دارید، گفت: هر کار کارشناسی، علمی و فنی دقیق که به سود مملکت بوده،‌ اتفاق بیفتد، روی خروجی آن هیج بحثی نداریم و اجرا می‌کنیم چرا که ما مامور و معذور هستیم.

در ادامه نایب رئیس کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی در رابطه با سخنان خود به طرح دامپزشک روستا اشاره و اظهار کرد: امسال مبلغ 50 میلیارد ریال برای طرح دامپزشک روستا تصویب کردیم. اگر این طرح امسال به شکل مناسبی اجرا شود مشکلات بسیاری از دامپزشکان بیکار و دامداران رفع خواهد شد.

منادی اضافه کرد: امسال رقم 50 میلیارد ریال نیز برای بیماری آنفلوآنزای فوق حاد طیور بودجه گذاشتیم.

نایب رئیس کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اهمیت و مظلومیت دامپزشکی در کشور از نمایندگان رسانه‌های کشور خواست که به دامپزشکی اهمیت داده و برروی این موضوع که دامپزشکی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار بگیرد کار کنند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos