پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

حيط زيست : قانوني براي پرداخت خسارت به تصادف کنندگان با وحوش نداريم

مدير کل امور مناطق و زيستگاههاي سازمان حفاظت محيط زيست ،گفت: در منشور سازمان حفاظت محيط زيست، هيچ قانون حمايتي درخصوص تصادف وسايل نقليه با حيوانات وحشي و پرداخت خسارت به رانندگان اين وسايل از سوي اين سازمان وجود ندارد.

"امير عبدوس" روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار محيط زيست ايرنا افزود: در جرايمي مانند شکار، کشتار،‌ محاصره دسته جمعي و ديگر موارد، سازمان حفاظت محيط زيست غرامت و خسارت دريافت مي کند که تصادف غير عمدي خودروها با وحوش در زمره اين مصاديق نيست.
عبدوس درباره نصب تابلو در زيستگاه جانوران وحشي نيز گفت: در تمام زيستگاههاي حيات وحش تابلوهاي هشدار دهنده توسط پليس راهنمايي و رانندگي و متصديان سازمان محيط زيست نصب شده است.
اين مقام مسوول در سازمان محيط زيست تصريح کرد: در تمام دنيا جاده هاي مناطق يا زيستگاههاي طبيعي و اماکني که احتمال وجود حيوانات وحشي هست، حداکثر سرعت وسايل نقليه 50 کيلومتر در ساعت است در اين سرعت احتمال تصادف با حيوانات وحشي به صفر خواهد رسيد.
وي در مورد پرداخت غرامت به حادثه ديدگان با اشاره به ماده 9 قانون شکار صيد اظهار داشت: چنانچه ماموران سازمان، مير شکاران يا صاحبان مزارع و باغها در حدود مجوزهاي صادر شده نتوانند از دفع خسارت يا صدماتي که از ناحيه جانوران وحشي به افراد،‌ مزارع و باغها وارد مي شود، جلوگيري به عمل آورند جبران خسارت وارد شده از محل درآمدهاي حاصل از اجراي اين قانون تامين خواهد شد.
عبدوس در ادامه افزود: سازمان مي تواند جهت پيشگيري از اين خسارت نسبت به محصور کردن زيستگاههاي حفاظت شده جانوران وحشي از محل درآمدهاي مذکور اقدام کند.
وي در خصوص مرجع تعيين جريمه و ضرر و زيان وارده به حيات وحش گفت:‌ شوراي عالي حفاظت محيط زيست، در دوره هاي مختلف ميزان بهاي هر يک از گونه هاي جانوران وحشي را به لحاظ مطالبه ضرر و زيان تعيين مي کند.
عبدوس از مردم خواست در هنگام تصادف با حيوانات وحشي مراتب به را فوري به سازمان حفاظت محيط زيست و واحدهاي تابعه آن در هر منطقه اطلاع دهند، شايد گونه آسيب ديده در تصادف جزو گونه هاي کمياب و يا گونه هاي مورد مطالعه اين سازمان باشد تا بعد از اين اتفاق تاکسيدرمي شود.
وي درخصوص حيوانات بدون صاحب و رها شده نيز گفت:‌ اين گونه حيوانات در زمره حيوانات زيان کارند و مسووليت جمع آوري اينگونه حيوانات در شهرها با شهرداري، روستاها با بخشداري و دهياري ها و در سطح جاده ها با راهداري هاي هر منطقه است و سازمان حفاظت محيط زيست نهايت همکاري را با اين نهادها و ارگان ها از جمله در اختيار قرار دادن اسلحه هاي شکاري و يا ميرشکار انجام مي دهد.
مديرکل امور مناطق و زيستگاههاي سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص عامل افزايش جمعيت گونه هاي زيان کار افزود: انسانها با زندگي شهري خود عامل ازدياد اين گونه حيوانات شده اند.
عبدوس افزود: چرا که در حاشيه سکونتگاههاي انساني به لحاظ وجود پسماندهاي غذايي انساني، اين گونه ها ،منابع تغذيه اي فراوان در اختيارشان قرار گرفته و از سوئي دشمنان طبيعي اينگونه حيوانات نمي توانند در اين نواحي زندگي کنند و در نتيجه تعادل ميان جمعيت در اين گونه حيوانات از بين رفته و موجب طغبان جمعيت گونه هاي زيانکار مي شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos