« قوطی لاک پشت » ها در آمریکای شمالی زندگی میکنند . جنس نر این لاک پشت ها به سادگی از جنس ماده ی آنها قابل تشخیص است ، زیرا نرها دارای عنبیه ی قرمز رنگ هستند ، در حالی که رنگ چشمان ماده ها قهوه ای متمایل به زرد است.
این جانوران نام « قوطی لاک پشت » را به خاطر مکانیزم حفاظتی ویژه ای که دارند ، دریافت کرده اند. 
آنها در زره و لاک شکم خود ، یک « لولا » یا به عبارت دیگر « مفصل مورب » دارند که با آن میتوانند نیمه جلویی و عقبی زره یا لاک خود را به خوبی می بندند . در این حالت ، لاک پشت مثل یک قوطی « در بسته » میشود.
« لاک پشت های سینه تاشو » آفریقایی و « لاک پشت های تاشو » آمریکای شمالی همان طور که از نامشان پیداست ، دارای مکانیزم حفاظتی ای کاملا مشابه « قوطی لاک پشت » هستند .
« لاک پشت های مفصلی » از این هم استثنایی ترند . آنها سه نوع مختلفند و در آفریقا زندگی میکنند . بر خلاف انواعی که قبلا بیان شد ، این نوع لاک پشت ، لاک خود را از سطح زیرین و یا به عبارت دیگر از جانب شکم نمی بندد . آنها در یک سوم انتهایی زره کاملا منحنی خود ، یک مفصل یا لولا دارند . با این وسیله آنها میتوانند درز عقب لاک خود را محکم ببندند . به آنها از جلو هم حمله نمیشود ؛ زیرا به عنوان لاک پشت « گردن نهان » سر را کاملا داخل لاک فرو میکشد و پاهای جلویی را که سطوح خارجی آنها دارای فلسهای سخت و محکمی است ، مقابل درز جلو لاک قرار میدهند و با این روش ، این قسمت را نیز محکم می بندند