پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

افتاب پرست ها "Chameleon" (ترجمه)

 


افتاب پرست ها "Chameleon"

افتاب پرست ها "Chameleon" (ترجمه)

افتاب پرست ها به دلیل داشتن ظاهری غیر عادی و رفتار جالب بسیار مورد توجه اند.قبل از اینکه اقدام به خرید یک افتاب پرست کنیدتا حد ممکن اطلاعات لازم را در این زمینه به دست اورید.توجه و مراقبت از افتاب پرست ها بسیار زمان بر می باشد و این کار باید روزانه انجام پذیرد.علاقه مندان گام های بزرگی در زمینه نگهداری از افتاب پرست ها برداشته اند اما هنوز بسیاری از پرسش ها در این زمینه بی پاسخ مانده اند.مشخصات ظاهری:دو طرف بدن مسطح و واجد دم بلند قلاب مانندی می باشند در بسیاری از گونه ها برجستگی های شانه مانندی روی سر پشت زیر گردن و دم وجود دارد.دست ها و پاها دارای پنج انگشت می باشند.زبان به بلندی مجموع طول بدن و دم می باشد.انتهای ان ضخیم تر شده است و از این قسمت برای گرفتن طعمه استفاده می کند.در زیر میکروسکوب روی سطح زبان قلاب های کوچکی دیده می شوند که به منظور ثابت نگه داشتن طعمه بعد از گرفتن به کار می روند.چشم ها به صورت مستقل از هم حرکت می کنند و هر کدام به اندازه 180 درجه می چرخند.پلک ها از اطراف به هم متصل شده به طوری که فقط مردمک چشم دیده می شود.اندازه بدن گونه های مختلف از 5/2 سانتی متر تا 80 سانتی متر ذکر شده است و یکی از ویژگی هایی که انان را از موجودات دیگر متمایز ساخته است توانایی تغییر رنگ انان است در واقع تغییر رنگ نوعی ارتباط بر قرار نمودن و انتقال پیام می باشد که به منظور مهم جلوه دادن خود ترساندن دشمنان استتار به منظور جلوگیری از شکار شدن و جفتگیری سودمند می باشد.مثلا ماده های ابستن با تغییر رنگ تمایل یا عدم تمایل خود به جفتگیری را نشان می دهند.

هنگامی که افتاب پرست ها بخواهند گرمای بیشتری از محیط جذب کنند رنگ بدن تیره تر شده و بلعکس وقتی بخواهند گرمای بدن را کم کنند رنگ روشن تری به خود می گیرند.در حدود 130 نمونه افتاب پرست در سر تا سر افریقا عربستان هند و سریلانکا وجود دارد.

افتاب پرست ها در طبیعت عمر چندان زیادی ندارند اگرچه برخی گونه ها تا 10 سال نیز زنده می مانند اما گونه های کوچک تر بیش از 5/1 سال زنده نمی مانند.


افتاب پرست ها "Chameleon" (ترجمه)
جایگاه نگهداری:افتاب پرست ها در جایی که زندگی می کنند برای خود قلمرو تعیین کرده و به استرس حساسند.معمولا فقط یک افتاب پرست را در یک تراویوم نسبتا بزرگ قرار می دهند.به منظور شبیه ساختن محیط تراویوم به محیط زندگی طبیعی جانور تعدادی شاخه های با ضخامت کافی (برای چنگ زدن جانور) به صورت افقی و اریب و مقدار زیادی شاخ و برگ و گیاه در تراویوم قرای می دهند.افتاب پرست ها به ندرت روی زمین می ایند.مقداری شاخ و برگ را طوری کف تراویوم قرار می دهند که جانور بتواند به سرعت از ان ها بالا برود.باید مطمئن شد جانور بین هیچ قطعه ای از محیط مصنوعی ساخته شده گیر نکند.

تراویوم باید تحویه مناسب داشته باشد.دو دریچه کوچک یکی در بالا و دیگری در جانب تراویو تعبیه شود.رطوبت مناسب 70-80 درصد و باید از رطوبت دائمی اجتناب کرد.به منظور شبیه سازی تراویوم با محیط طبیعی هر روز روی گیاهان با اب اسپری می شود و بهتر است این کار در صبح انجام گیرد.افتاب پرست های جوان نباید در درجه حرارت های بالای 30 نگهداری شوند.چند لامپ در بالای شاخه ها قرار می دهند به طوری که افتاب پرست نتواند ان را لمس کرده و سبب سوختن پوستش شود.البته در این مورد لامپ های UV ترجیح داده می شوند.تعداد کمی هم لامپ های هالوژن برای ایجاد محیط مطلوب به تراویوم اضافه کنید.(تراویوم های با حداقل 50 سانتی متر ارتفاع از دو لامپ فلئورسنت لوله ای و در تراویوم های بزرگ تر از لامپ های گازی مثل لامپ های هالید از 35 وات به بالا استفاده می شود.)باید مطمئن شد که درجه حرارت زیاد بالا نرود.بهترین تراویوم برای بیشتر گونه ها یک تراویوم اتاقی می باشد.یک فضای سبز با تحویه مناسب و دمای کنترل شده در شب و روز.جانور اکثر اوقات را در این محل می گذراند اما ممکن است گاهی به اطراف اتاق هم برود پس در نتیجه باید مراقب بود.جنس ماده برای تخم گذاشتن باید در یک تراویوم بزرگ تر قرار بگیرد.

افتاب پرست ها قلمرو خاص خود را دارند و وجود یک افتاب پرست دیگر در قلمرو ان ها بسیار برایشان غیر قابل تحمل می باشد اما یک افتاب پرست نر می تواند با یک یا چندین افتاب پرست ماده در یک تراویوم باشد به شرطی که جای کافی برای مخفی شدن در تراویوم باشد.همچنین می توان این ها را با خزندگان یا دوزیستان ارام دیگر نگه داشت البته باید از نظر سایز بدنی به یکدیگر نزدیک باشند.

افتاب پرست ها "Chameleon" (ترجمه)
تغذیه افتاب پرست:تغذیه با حشراتی که یا خود ان ها را پرورش داده یا از طبیعت جمع اوری کرده ایم (ملخ-جیرجیرک-کاتر پیلار – عنکبوت و ...) انجام می شود.

افتاب پرست های در حال رشد ابستن ها و انهایی که فعالیت جنسی دارند به غذای بیشتری نیاز دارند.البته دادن غذای زیاد می تواند سبب چاق شدن افتاب پرست ها شود و برخی از این ها حتی نوزادان موش ها و رت ها را نیز می خورند.غذا را می توان با دست پنس یا ظروف منحنی دار به ان ها داد.گاهی انان شاخ و برگ درختان گل ها و میوه ها را نیز می خورند.باید رژیم غذایی متنوعی داده شود.جلبک های معدنی و ویتامین ها نیز فراموش نشود.وقتی افتاب پرست اشتهای کمی داشته و چیزی نمی خورد این حالت را با دادن ملخ یا حشرات سبز می توان بر طرف کرد.دادن 3 جیرجیرک بالغ در یک روز به افتاب پرست بالغ کافی می باشد.باید توجه داشت تامین اب بسیار مهم است.افتاب پرست های تشنه از خوردن غذا اجتناب می کنند.

گونه های مختلف به میزان های متفاوتی اب در طول روز نیاز دارند مثلا گونه ی Parsonii هر روز اب می نوشد اما گونه kalyptratus با نوشیدن دو بار اب در هفته قانع است.همچنین ویتامین ها و مواد معدنی مثل کلسیم را می توان در اب حل نمود اب را می توان به شیوه های مختلفی به جانور داد.مثلا با استفاده از یک پیپت اب را به صورت قطره قطره به جانور می دهند.این روش زمانبر بوده اما میزان اب داده شده به خوبی کنترل می شود.سرنگ ها نیز برای این منظور ابزار سود مندی اند. 
افتاب پرست ها "Chameleon" (ترجمه)
مشکلات شایع سلامتی در افتاب پرست ها:

استرس:


همانطور که گفته شد افتاب پرست ها به استرس حساسند.وجود دو افتاب پرست هم نوع و هم جنس در یک تراویوم می تواند خطرناک باشد زیرا باعث استرس این خزندگان می شود.به همین دلیل بهتر است افتاب پرست ها را در تراویوم های جداگانه نگهداری کرد.

استرس سیستم ایمنی بدن افتاب پرست را ضعیف می کند به همین دلیل به عنوان یک وضعیت پزشکی محصوب می شود.عفونت های باکتریایی و انگلی نیز باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شوند به همین دلیل ازمایش مدفوع از تمامی افتاب پرست هایی که در اسارت تکثیر می شوند گرفته می شود.

با توجه به اینکه استرس در افتاب پرست می تواند مشکل ساز باشد. نباید به او فشار بیاورید.اکثر افراد فکر می کنند افتاب پرست ها از نوازش شدن لذت می برند اما همیشه اینطور نیست!گاهی نوازش کردن می تواند سبب ایجاد استرس در ان ها شود.

کم شدن اب بدن:این مشکل سلامتی نیز در افتاب پرست ها رایج است.کم شدن اب بدن باعث خشک و سخت شدن پوست جانور می شود.متاسفانه برخی از صاحبان فکر می کنند افتاب پرست ها به اب نیاز ندارند اما در اشتباهند!افتاب پرست ها به اب برای نوشیدن نیاز دارند.اما میزان اب مورد نیاز در هر گونه متفاوت است

تغذیه نا مناسب و مشکلات گوارشی:متاسفانه بعضی صاحبان در نگهداری از افتاب پرست خود کوتاهی می کنند و رژیم غذایی مناسبی برای انان تدارک نمی بینند.رژیم غذایی نامناسب موجب مشکلات گوارشی و بیماری های دیگر می شود.به یاد داشته باشید افتاب پرست در رژیم غذایی خود به تنوع احتیاج دارد.

بیماری متابولیک استخوان:این بیماری نیز به دلیل رژیم غذایی نا مناسب و کمبود ویتامین دی سه و کمبود کلسیم به وجود می اید و باعث می شود استخوان های بدن جانور فرم عجیب پیدا کنند. 

------------------------------------------------------

ترجمه و تدوین:Tara
منبع تدوین:مجله ماهنامه نسخه
منبع ترجمه:chameleonsonline
PersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread106744.html#ixzz24Ykx1b1g 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

روی

پرس

دربار

افتاب

غذای

مینیاتوری

داری

قویترین

میل

سايت

شبها

فضای

ترجمه

خريد

فروش

فروشگاه

پرورش

پرست

قيمت

هــــا

سمی

طوری

غذا

تهران

جانور

تغذیه

منبع

تصاویر

خزنده

عکسهای

تغییر

خرید

اینترنتی

جالب

حالتی

مقاله

عملکرد

فعالیت

اهلی

جانورانی

بدن

نژاد

گیرنده

نیستند

زندگی

پشت

خطرناک

ه

استتار

شنوایی

تمساح

دوزیستان

کوتوله

خزندگان

اكواريوم

موجوداتی

طبيعت

نحوه

ظرف

A

یافت

سایت

متنوع

نخوردن

حمله

رنگ

مدل

زمینه

؟

دهند

ی

شاخه

كوتوله

کرج

قیمت

نوع

فروشی

حس

عربستانی

دلیل

روش

حسی

.

پرستی

داستان

کوچک

عجیب

ایم

است

بيماري

خانگی

نام

بزرگ

آفتاب

اسم

همانند

درخت

شکار

ایگوانا

حال

نگهداری

زیبا

دشمن

عدد

بیماری

چشم

عکس

حیوان

ورم

یکــــــ

پوشش

حیوانات

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)