پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از تگو سیاه و سفید آرژانتینی

نگهداری از تگو سیاه و سفید آرژانتینی

 


 

نام عمومی : تگوی سیاه و سفید آرژانتینی

 

نام علمی : Tupinambis merianae

 

پراکندگی : آرژانتین – آمریکای جنوبی

 

اندازه : ۳ الی ۴٫۵ فوت (۹۰ الی ۱۳۰ سانتی متر)

 

 

 

تاریخ طبیعی

 

تگوهای غول پیکر سیاه و سفید، متعلق به آمریکای جنوبی هستند و یکی از باهوش ترین و سازگارترین در سراسر جهان به شمار میروند. آنها نوعا ساکن دامنه های جنگلی دشت ها و مجاور جنگل های بارانی آرژانتین و بخش هایی از برزیل و اروگوئه هستند. این خزندگان کاملا زمینی (ساکن سطح و غیر درخت زی) هستند و مقدار زیادی از زمان خود را در حفره ها و گودال های عمیق میگذرانند که برای آنها امکان حفاظت در برابر «کم آبی بدن» (Dehydration) و افزایش بیش از حد دما را فراهم میکند.

 

به عنوان حیوان خانگی، تگوها میتوانند یکی از بهترین و مناسب ترین سوسمارهای بزرگ برای نگهداری محسوب میشوند. سایز تقریبا متوسط، ظاهر جذاب و رفتاری که شبیه به گربه است این موجودات را به یکی از حیوانات خانگی مورد توجه دوستداران خزندگان مبدل کرده است.

 

 

 

اندازه و طول عمر

 

تگوها سرعت رشد زیادی دارند به شکلی که اغلب در سن ۳ سالگی یا زودتر به بلوغ جنسی میرسند. نرها معمولا رشد بیشتری میکنند و گاهی اوقات بدن آنها تا ۴ فوت (بیش از ۱۲۰ سانتی متر) رشد کرده و دارای جثه ای ضخیم و عضله ای میشوند. ماده ها اندکی کوچکترند و معمولا به اندازه ۳ فوت (۱ متر) رشد میکنند و دارای بدنی مشابه نرها اما اندکی باریک ترند.

 

طول عمر حدودا ۱۵ سال یا بیشتر برای تگوهایی که توجه کافی از نظر رژیم غذایی و مراقبت های دیگر به آنها معطوف شود میتواند مورد انتظار باشد.

 

 

 


 

 

خانه سازی

 

طول بدن تگوهای سیاه و سفیدی که تازه از تخم خارج شده اند به ندرت از ۲۴ سانتی متر تجاوز میکند و بنابراین میتوانند به راحتی در یک تراریوم به حجم ۳۰ گالن در یک ماه اول حیات خود زندگی کنند. متناسب با میزان رشد بدن، آنها نیاز به محفظه هایی بزرگتر خواهند داشت که به آنها اجازه حرکت، حفر گودال و تنظیم دمای بدن را بدهد. جوان تر ها میتوانند از یک محفظه به صورت اشتراکی برای زندگی استفاده کنند اما باید دقت کنید که میزان تهاجم بین آنها برای رقابت بر سر به دست آوردن غذا و اختلاف اندازه بدن، بیش از حد نباشد.

 

برای یک تگوی نر بالغ باید محفظه ای با طول ۲ متر و عرض ۶۰ سانتی متر در نظر گرفته شود. یک جفت تگو را میتوانید در محفظه ای که اندکی بزرگتر باشد (به عنوان مثال ۲ متر طول و ۱ الی ۱٫۵ متر عرض) قرار دهید، گرچه در شرایطی که حالت های تهاجم فصل جفتگیری رخ دهد باید حتما آنها را از یکدیگر جدا کنید. به طول کلی یک ماده بالغ به فضایی کمتر از یک نر بالغ نیازمند است. تگوها موجودات فعالی هستند و باید تا حد امکان فضای بیشتری به آنها اختصاص یابد. البته آزاد گذاشتن آنها در اتاق یا انبار توصیه نمیشود.

 

یک محفظه امن با تهویه مناسب که بستر آن اجازه حفاری را به تگو بدهد بهترین پیشنهاد ما برای شماست، گرچه تگوها موجوداتی بسیار سازگار و سازش پذیر هستند و با شرایط مختلف محفظه به سادگی کنار می آیند.

 

 

 

گرمادهی و نوردهی

 

مانند تمام گونه های ساکن مناطق گرمسیری، تگوها نیز نیاز به دمای نسبتا بالایی در طول سال به جز مواقع خواب زمستانی (برای طی چرخه طبیعی) دارند. دمای هوای داخل محفظه در طول روز باید بین ۸۰ الی ۹۰ درجه فارنهایت (؟؟) باشد. در طول شب باید دما را بین ۵ الی ۱۰ درجه فارنهایت (؟؟) کاهش دهید. توجه داشته باشید که دما در قسمت آفتاب گرفتن باید بین ۹۵ الی ۱۰۰ درجه فارنهایت باشد.

 

گرمای مورد نیاز را میتوانید با استفاده از پدهای حرارتی مخصوص قسمت زیر تانک (Under Tank Heat Pad)، حباب های گرمایی معمولی و شبانه (قرمز رنگ) (Nocturnal)، بخاری های سرامیکی (Ceramic Heat Emitter) ایجاد کنید. استفاده از دماسنج هایی با کیفیت مناسب، ترجیحا برای هر دو قطب گرمایی محفظه (قسمت سرد و قسمت گرم) توصیه میشود.

 

با وجود اینکه تگوها بیشترین زمان خود را در گودال هایی که به عنوان پناهگاه از آنها استفاده میکنند سپری میکنند اما باز هم به طول منظم در معرض نور خورشید قرار گرفته و آفتاب میگیرند که منبع مناسبی برای جذب گرما و نور ماورا بنفش UV (Ultraviolet Light) برای آنان به شمار میرود. در محیط اسارت، استفاده از یک طیف کامل نور UV برای حفظ سلامت سوسمار در یک دوره ی طولانی، بسیار حیاتی است. این نور میتواند به شکل حباب فلوئورسنت UV یا لامپ های تبخیری جیوه ای (Mercury Vapor Bulb) که به طور همزمان تامین کننده ی دما و منبع نور UV  است مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

 


 

 

 

بستر و چیدمان داخل محفظه

 

پوست درختان یا برگ و کاه، بسترهای مناسبی برای تگوها به شمار می روند. پوست ارکیده، برگ درخت سرو و پوست نارگیل همگی میتوانند به عنوان بستر مورد استفاده قرار گیرند. بستر باید به اندازه ای عمیق باشد که اجازه حفاری را به تگو بدهد و نیز رطوبت کافی را در خود حفظ کند.

 

تگوها تمایل دارند که چیدمان داخلی محفظه را خودشان مجددا انجام دهند بنابراین چیدن استادانه جزئیات داخل محفظه، امری ضروری نبوده و تا حدی غیرعملی است. در عوض میتوانید تعدادی مخفیگاه مانند نیمه کنده درخت یا چند صفحه چوب پنبه برای پنهان شدن تگو فراهم کنید.

 

 

 

 


 

 

 

آب و رطوبت

 

برای تگوها در هر سن و اندازه ای باید یک ظرف آب بزرگ و نسبتا عمیق فراهم شود. ترجیحا این مخزن باید به قدری بزرگ باشد که به تگو اجازه دهد که به طور کامل در آن غواصی کند. در محیط اسارت، سطح رطوبت بین ۶۰ % الی ۸۰ % کاملا ایده آل است. این میزان از رطوبت را میتوانید به وسیله استفاده از بسترهایی که رطوبت را بیشتر حفظ میکنند و نم دار کردن منظم محفظه (به وسیله آبپاشی کردن با آبی که با دمای آن با دمای اتاق مساوی است) تامین کنید. چندان راحت نیست (و حتی کاملا ضروری نیست) که رطوبت تمام قسمت های محفظه را در همین حد نگه دارید. در مقابل،  بسیاری از صاحبان تگوها از «مخفیگاه مرطوب» استفاده میکنند که محلی کوچک با رطوبت بالا در داخل محفظه است. ساده ترین راه برای انجام دادن این کار این است که یک یا و عدد از مخفیگاه های مورد علاقه تگو را به وسیله خزه اسفاگنوم مرطوب، پر کنید. این خزه ها باید اندکی مرطوب تر از بستر قسمت های دیگر باشد و همواره باید بر تمیز بودن آن نظارت داشته باشند.

 

اگر محفظه را خشک نگاه دارید یا مخفیگاه مرطوبی را در اختیار تگو قرار ندهید، خزنه شما مستعد دچار شدن به مشکلات پوست اندازی به خصوص در ناحیه پنجه ها و دم خواهد شد. بروز چنین مشکلاتی نشان دهنده ی این خواهد بود که رطوبت بیشتری مورد نیاز است و باید میزان رطوبت محفظه را افزایش دهید.

 

 

 

تغذیه

 

تگوها خزندگانی همه چیز خوار محسوب میشوند گرچه بسیاری از نمونه هایی که در اسارت زندگی میکنند این مورد را نقض کرده اند و در واقع تمایل به نقض آن دارند. علاوه بر حشراتی در اندازه های مناسب (جیرجیرک، کرم خوراکی، کرم روغنی، سوسک) باید میوه های متنوعی با کلسیم بالا نیز در اختیار تگو قرار گیرد. تمایل به پذیرش میوه ها معمولا در تگوهای مختلف تا حدی متفاوت است اما حتی مقدار کمی میوه های متنوع نیز میتواند در رژیم غذایی تگو بسیار حیاتی باشد.

 

استفاده از جوندگان به عنوان غذا با توجه به میزان بالای چربی آنها (و با توجه به عدم صرفه اقتصادی) ممکن است مورد توجه شما قرار گیرند اما باید توجه کنید که سیستم گوارش تگوها برای هضم پوست و خز طراحی نشده است. در عوض میتوانید از مکمل های غذایی تعدیل شده به صورت خام در کنار گوشت بوقلمون و تخم مرغ کامل (به همراه پوسته) و استخوان خوراکی یا یک مکمل معادل کلسیم / ویتامین استفاده کنید. این ترکیب میتواند به طور گسترده ای در باغ وحش ها و نیز توسط صاحبان تگوها تا ۷۵ % از رژیم غذایی تگوها را تشکیل دهد.

 

تگوها به سرعت رشد میکنند و دارای متابولیسم بسیار فعالی هستند. همانند بسیاری از خزندگان، برنامه غذایی منظم برای تگوها نیز ضروری است. قاعده و فرمولی وجود ندارد که بتوان از روی آن میزان دقیق غذا را معین کرد اما تگوها باید در زمانی که سیر شده اند کاملا «پر شده» (Filled Out) به نظر برسند. غذا دادن به تگوهای کوچک را به صورت روزانه شروع کنید (آنها معمولا در هر یک ساعت، غذاهای خود را مصرف میکنند) و میزان آن را با توجه به نیاز، از نظر کمی و کیفی تعدیل کنید.

 

مکمل های کلسیم و ویتامین به خصوص برای تگوهای جوان بسیار مهم هستند. یک مکمل کلسیم با کیفیت بالا که با ویتامین D3  کامل شده است باید به طور ملایم بر روی غذاها پاشیده شود. همچنین استفاده از مولتی ویتامین نیز اکیدا توصیه میشود و باید حداقل هفته ای یک بار به برنامه غذایی افزوده شود و البته اگر برنامه غذایی دارای تنوع باشد میتوانید کمتر از مکمل مولتی ویتامین استفاده کنید.

 

 

 

 


 

 

 

دست زدن و برداشتن

 

یکی از عواملی که افراد را تشویق به نگهداری از تگوها میکند رفتار آرام و سادگی در دست گرفتن آنهاست. بچه تگوها باید به طور منظم در دست گرفته شوند تا به تدریج به حضور انسان ها در کنار خود عادت کنند. تگوهای آرژانتینی به ندرت گاز میگیرند اما بیشتر در اطراف دست های شما می لولند. تگوها بسیار باهوش هستند و حتی این رفتار آنها نیز آغازی برای شروع اعتماد به شماست. اکیدا از غذا دادن با دست به تگوها خودداری کنید زیرا مسلما آخرین خواسته ای که در زندگی دارید این خواهد بود که یک تگوی گرسنه، قسمتی از بدن شما را با غذایی که در کنار آن است اشتباه بگیرد!

 

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)