پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از گکوی نقاب دار (Geckonia chazaliae)


 

 

گستره طبیعی

 

گکوی نقاب دار (Geckonia chazaliae) یکی از گونه ها خاص خزندگان است که در سواحل کشور مراکش و سنگال و موریتانی زندگی میکند. آنها را میتوانید در حین پناه گرفتن در زیر صخره ها و خرده سنگ ها در طول روز بیابید. این خزندگان دارای تنوع رنگی جالبی هستند و قدرت استتار زیادی در محیط های سنگی و شنی را دارند. همانند دیگر گکوهای زمینی، پنجه های این مارمولک ها نیز به شکلی است که قادر به صعود از سطوح صاف و مسطح نیستند.

 

 

 

 

اندازه

 

این مارمولک های در هنگام تولد فقط ۲٫۵ الی ۴ سانتی متر طول دارند و گونه بالغ آنها میتواند تا ۱۰ سانتی متر طول داشته باشد. البته با توجه به ضخامت بدن آنان و نیز دم کوتاهی که دارند، بدنشان تا حدی بزرگتر به نظر می آید.

 

 

گکو

 

 

لمس کردن

 

گکوهای نقاب دار به ندرت تمایل به گاز گرفتن دارند اما امکان این نیز هست که آنها از برداشته شدن به وسیله شما امتناع کنند. آنها را کاملا محترمانه در دست بگیرید و اکیدا از فشار دادن و نیشگون گرفتن آنان خودداری کنید. به پاهای ظریف آنان اجازه دهید که به راحتی بر روی دستان شما حرکت کنند. گاهی ممکن است آنها بر روی دستان شما حالت سکون به خود بگیرند که این طبیعی است و ناشی از مشکلات لمس آنان نیست

 

 

قفس

 

گزینه های مختلفی در این خصوص قابل استفاده هستند. برای یک جفت گکوی نقاب دار بالغ، یک تانک به اندازه ۱۰ گالن کاملا کفایت میکند. با توجه به طبیعت مرموز این حیوانات، باید مطمئن شوید که چند محل برای پنهان شدن آنان در نظر گرفته شده باشد. سوراخ های درون صخره ها و درز و شکاف های بین سنگ ها که به اندازه ورود این خزندگان بزرگ باشند میتوانند گزینه های خوبی برای این منظور باشند. البته محل های بزرگتری را باید به عنوان خانه اصلی آنها در نظر بگیرید. استفاده از کوزه های سفالی میتواند مکان های مناسبی را برای گکوها فراهم کند.

 

 

مارمولک

 

 

بستر

 

گستره وسیعی از موارد مختلف میتواند به عنوان بستر برای گکوها استفاده شود. روزنامه و حوله های کاغذی گزینه های مناسبی محسوب میشوند. به یاد داشته باشید که همواره باید بستر را تمیز و خشک نگه دارید.

 

 

غذادهی

 

غذادهی به گکوهای تازه از تخم درآمده را باید با جیرجیرک های کوچک آغاز کنید. به تدریج با رشد آنها، باید طعمه های بزرگتری نیز به آنها بدهید. این شکارچیان کوچک به این سبک شکار میکنند که برای طعمه های خود کمین میکنند و به ندرت ممکن است که زمان زیادی را صرف تعقیب و گریز با آنها کنند. درمقابل، آنان در گوشه ای می نشینند و منتظر نزدیک شدن طعمه میشوند. بدون شک طعمه هایی که از طبیعت گرفته شده باشند سعی در پنهان شدن در پناه سنگ ها و صخره ها خواهند داشت تا از دسترس گکو ها در امان باشند.

 

 

gecko

 

 

رطوبت و آب

 

همواره آب تمیز و صافی را در ظرفی کوچک در اختیار گکوها قرار دهید. رطوبت محیط باید نسبتا بالا باشد و معمولا در مناطق ساحلی با رطوبت بالا زندگی میکنند. در زمانی که میخواهید یک قفس برای گکوی خود انتخاب کنید حتما به فراهم کردن رطوبت مورد نیاز توجه کنید، زیرا در بعضی محفظه، با اعمال تهویه قوی، ممکن است رطوبت کافی در محیط تامین نشود. توصیه میشود که از محفظه های پلاستیکی دارای درپوش استفاده کنید (سوراخ هایی در کناره های آنها ایجاد کنید) و درون آن را با خزه اسفاگنوم مرطوب شده پر کنید. یک پیاله به صورت واژگون میتوانید محل مناسبی برای ایجاد محیط مرطوب و مناسب برای گکوهای شما باشد.

 

 

 

گرمادهی و نوردهی

 

طیف دمایی مناسبی را با قرار دادن یک پد گرمایی (فقط در یک سمت محفظه) در قسمت زیرین محفظه ایجاد کنید. دمای گرم ترین قسمت برای زندگی گکوها باید حدود ۲۹ تا ۳۲ درجه سانتیگراد باشد، این در حالی است که دمای قسمت خنک باید بین ۲۳ الی ۲۶ درجه سانتیگراد باشد. در هر دو سمت خنک و گرم، باید مکان هایی برای پنهان شدن این حیوانات در نظر بگیرید تا شرایطی مساعد برای زندگی آنان فراهم آید ودر هر دو قطب دمایی، احساس امنیت کنند. دما در طول شب میتواند تا حدی کاهش پیدا کند. مطالعات صورت گرفته این طور نشان میدهد که استفاده از لامپ های UVB برای این مارمولک ها مفید است. آنها معمولا در هنگام صبح آفتاب میگیرند. برخی از صاحبان گکوها مشکلاتی را گزارش کرده اند که پاسخ آنان میتواند نوردهی مناسب باشد. در این خصوص باید مطالعات بیشتری صورت گیرد تا پاسخ قطعی ارائه شود.

 

 

مارمولک گکو

 

 

تکثیر

 

ظاهر دم گکوها، تعیین کننده جنسیت آنهاست. قسمت دم در جنس نر نسبت به ماده ها حالت برجستگی خاصی دارد. آشکار شدن این حالت به سرعت در نرها رخ میدهد و یک نر ۶ ماهه کامل توانایی جنسی لازم برای جفتگیری را دارا است. تخم ها در فواصل ۶ هفته ای و نهایتا ۴ بار در سال گذاشته میشوند. محدوده زمانی جوجه کشی از تخم ها بسیار متفاوت است به شکلی که تجربه هایی از ۳۰ روز الی ۱۷۵ روز نیز گزارش شده اند! این گونه از گکوها در طیف دمایی گسترده ای که از ۲۶ الی ۳۵ درجه سانتیگراد است میتوانند به شکل سالم از تخم خارج شوند و تکثیر موفقیت آمیزی داشته باشند. البته دمایی که بیشترین تعداد بچه های از تخم درآمده را به عنوان یک رکورد ثبت کرده است دماهای پایین تر از ۲۸ درجه سانتیگراد بوده است.

 

 

 

رنگ ها و الگوهای بدن

 

گوناگونی های مختلفی در طرح ها و رنگ های بدن این حیوانات دیده میشود. پراکندگی عجیب الگوهای بدن، از حالت بدون طرح (!!) شروع شده و میتواند طرحی پیچیده مانند ترکیبی از خطوط و خال ها روی بدن یک گکو باشد. میتوان ترکیباتی از رنگ های مختلف نظیر خاکستری، قهوه ای، سبز-قهوه ای و حتی قرمز و رنگ های دیگر را روی بدن گکوها مشاهده کرد. با ترکیبات که از این رنگ ها در محل های پرورش گکوها به وجود آورده شده اند، هم اکنون رنگ های پرطرفدار و زیبای زیادی از آنها در دسترس است.

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : vmsherp.com

  

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
تگ ها :

خزنده 38

آکواریوم 63

خرید 144

حشره 73

خزندگان 72

خزه 16

جیرجیرک 18

تراریوم 30

تانک 19

UVA 5

UVB 8

حشره خوراکی 11

خرید خزنده 12

خرید خزندگان 14

خزه اسفاگنوم 2

تراریوم خزندگان 6

حشره زنده 7

بستر خزنده 4

بستر خزندگان 4

UV 4

آب 55

انواع خزنده 3

انواع خزندگان 3

اندازه خزنده 1

اندازه خزندگان 1

انواع مارمولک 2

انواع گکو 2

بدن خزنده 1

بدن مارمولک 1

بدن گکو 1

بستر مارمولک 2

بستر گکو 2

بچه مارمولک 1

بچه گکو 1

تخم خزندگان 1

تخم مارمولک 1

تخم گکو 1

تکثیر مارمولک 2

تکثیر گکو 1

جوجه کشی 1

حشره خوار 2

خرید مارمولک 2

خرید گکو 1

خزنده بزرگ 1

خزندگان آفریقا 1

خزندگان بزرگ 1

خط و خال 1

درجه سانتیگراد 1

دست زدن به خزنده 1

دس 1

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)