ایالات متحده واردات و حمل و نقل بین ایالتی پیتون بارمس و سه گونه دیگر از مارها را ممنوع اعلام کرد


در تلاش برای جلوگیری از گسترش و حضور بیشتر تعداد مارهای غیر بومی در محیط حیات وحش آمریکا، سرویس حیات وحش و ماهیان ایالات متحده هرگونه واردات و حمل و نقل بین ایالتی مارهای «پیتون بارمس» (Python molurus bivittatus)، «پیتون صخره ای آفریقایی شمالی» (Python sebae) و جنوبی (Python natalensis) و «آناکوندای زرد» (Eunectes notaeus) را طی دو ماه آینده ممنوع کرده و به مرحله اجرا در خواهد آورد. این قانون به صورت فدرال تنظیم شده و کاملا رسمی است. از زمان اعلام، 60 روز تا اجرایی شدن این قانون فرصت است. این آژانس اقدام به تهیه فهرستی از گونه هایی کرده که به حیات وحش، مردم، جنگل داری و کشاورزی این کشور آسیب زده و این منابع را به خطر می اندازند. امکان ممنوعیت مارهای دیگری نظیر «پیتون مشبک» (یا شطرنجی) (Python reticulatus)، «بوآی فشاردهنده» (Boa constrictor imperator)، «آناکوندای دشونسی» (Eunectes deschauenseei)، «آناکوندای سبز» (Eunectes murinus) و «آناکوندای بانی» (Eunectes beniensis) نیز وجود دارد ولی هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است. 

این قانون به شکل اختصاصی توجه خاصی به نقل و انتقال بین ایالتی و واردات مارهای زنده و تخم و اسپرم آنها و یا هر هیبرید و ترکیب خاصی از این مارها دارد. البته این قانون، خرید و فروش این مارها را در داخل ایالت ممنوع نکرده اما به منتقل کردن آنها به ایالات دیگر حساسیت خاصی خواهد داشت.


این آژانس پیش از اعلام این ممنوعیت ها، نزدیک به 60 هزار کامنت دریافت کرده که بیان کننده از دست رفتن بین 10.7 تا 21.8 میلیون دلار تبادل در سال، شامل مبالغ خرید و فروش مارهای زنده میشود. همچنین افراد بسیاری متعاقب این ممنوعیت ها، شغل خود را از دست خواهند داد.


مطابق این قانون، اکثریت افرادی که از این گونه ها نگهداری میکنند همچنان اجازه نگهداری از مارهای خود را خواهند داشت اما برای حمل و نقل آنها در بین ایالت ها، نیاز به مجوز ویژه از سرویس حیات وحش و ماهیان ایالت متحده خواهند داشت.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : reptilechannel