پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اصول نگهداری از انول سبز (Anolis carolinesis)

 

 

 

انول های سبز، بومی مناطق جنوب آمریکا، کوبا، جامائیکا و سایر جزایر کاراییب هستند. انواع دیگر انول ها همچون، «انول کوبایی» (Cuban Anole) و «انول های غول پیکر جامائیکا» (Jamaican Giant Anole) نیز معمولا در همین مناطق یافت میشوند اما نباید انتظار دیدن آنها را در حیات وحش آمریکا داشته باشید. آنها میتوانند حیوانات خانگی خوبی باشند، البته باید بدانید که حیوانات نسبتا حساسی هستند و نیاز به فضا و رسیدگی بیش از میزان انتظار اولیه شما را دارند. بیشتر انول هایی که برای فروش یافت میشوند از طبیعت اسیر شده اند و معمولا در سنین جوانی یا بزرگسالی هستند و این بدین معناست که به احتمال فراوان حامل انگل های داخلی هستند. ایده خوبی است که پس از خریدن یک انول حتما حیوان خانگی جدیدتان را نزد یک دامپزشک ببرید و مدفوع او را نیز برای بررسی به همراه ببرید. همچنین اگر از انول های دیگری نیز نگهداری میکنید حتما پیش از اینکه انول جدید را در کنار آنها قرار دهید مدتی او را قرنطینه کنید.

 

 

 

green anole

 

 

اندازه متوسط – حدودا ۷ الی ۸ اینچ (۱۷ الی ۲۰ سانتی متر)

 

طول عمر – درصورتی که سالم باشند ۵ الی ۷ سال

 

 

 

رژیم غذایی

 

 

انول ها عموما حشره خوار هستند. انواع جیرجیرکها، کرم های خوراکی و کرم های روغنی در بیشتر فروشگاه های حیوانات خانگی در دسترس هستند. آنها گاهی بسته به شرایط مقدار کمی پوره میوه ها را نیز میخورند، بنابراین توصیه میشود که یک فنجان کوچک از پوره میوه را در اختیار آنان قرار دهید. 

 

 

 

غذادهی

 

 

در حالت کلی، روزی دو یا سه حشره کوچک برای هر انول فراهم کنید مگر اینکه ببینید انول شما مقداری از غذای روزانه اش را نمیخورد. اگر انول تمام غذای روزانه اش را خورد و احساس کردید که هنوز هم گرسنه است میتوانید به اون تک تک حشره بدهید و این کار را تا زمانی ادامه دهید که مطمئن شوید چه میزان غذا در روز برای او کفایت میکند. هرگز جیرجیرک یا ملخ را در کنار انول های خود رها نکنید. بچه انول ها تنها ۱٫۵ اینچ (حدود ۴ سانتی متر) طول دارند و تا قبل از رسیدن به اندازه ۳ اینچ (۷٫۵ سانتی متر) فقط میتوانند از جیرجیرک ها و ملخ های سرسوزنی تغذیه کنند.

 

 

 

green anole

 

 

محل زندگی

 

 

یک نر تنها میتواند به راحتی در یک تراریوم ۱۰ الی ۱۵ گالنی (یک آکواریم با ابعاد ۴۵ در ۲۵ در ۳۰ سانتی متر، تقریبا معادل ۱۰ گالن خواهد بود) زندگی کند. البته در صورتی که تمایل به نگهداری گروهی از انول ها را داشته باشید میتوانید ۳ یا ۴ انول را در یک محفظه ۲۹ یا ۳۰ گالنی (تانکی با ابعاد یک متر در ۴۵ سانتی متر با ارتفاع ۳۰ سانتی متر) نگهداری کنید.حتما دقت کنید که نباید دو انول نر در کنار هم در یک محفظه قرار داشته باشند. 

 

 

بستر

 

برای بسترسازی میتوانید از برگ و گیاه طبیعی استفاده کنید یا اینکه از کاغذ و کارپتینگ مخصوص قفس خزندگان استفاده کنید.

 

 

 

دکوراسیون

 

 

درون محفظه محل زندگی انول باید از گیاهانی که دارای برگ های کاملا ایستا و راست هستند مانند گیاه مار (Snake Plant)، ارکیده (Orchids) و بروملیادها (Bromeliads)استفاده کنید. ساقه های عمودی و همچنین نیمه افقی بامبو (Bamboo) جزو ملزوماتی هستند که برای صعود و آفتاب گرفتن الزامی هستند. تکه های نیمه افقی بامبو باید در محلی نزدیک به نور فلوئورسنت (Fluorscent) و نور التهابی محل آفتاب گرفتن قرار داده شود. انتخاب چوب پنبه برای پوشاندن سطح این مناطق میتواند ایده خوبی باشد. یک امر بسیار مهم و حیاتی این است که محل هایی برای پنهان شدن انول خود ایجاد کنید تا به کاهش استرس در این حیوان کمک کرده باشید.

 

 

رطوبت نسبتا زیادی برای محل زندگی انول ها مورد نیاز است که میتوانید برای تامین آن روزی چند بار آب را به داخل محفظه محل زندگی آنها اسپری کنید. یک ظرف آب کم عمق نیز باید در محفظه محل زندگی آنها قرار گیرد تا انول ها در مواقع نیاز از آن آب بنوشند. البته رطوبت بیش از حد محیط میتواند منجر به بروز بیماری های قارچی در حیوان خانگی شما شود. بنابراین همواره میزان رطوبت را تحت کنترل داشته باشید. انول ها پوست اندازی منظمی دارند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که رطوبت محیط برای پوست اندازی آنها مناسب و کافی باشد.

 

 

 

green anole

 

 

دما

 

دمای متوسط برای انول ها در مدت روز باید بین ۸۵ الی ۹۰ درجه فارنهایت (۲۹ الی ۳۲ درجه سانتیگراد) و برای آفتاب گرفتن بین ۹۵ الی ۱۰۰ درجه فارنهایت (۳۵ الی ۳۷ درجه سانتیگراد) باشد. برای مدت شب دما باید بسیار کمتر، یعنی بین ۶۵ الی ۷۵ درجه فارنهایت (۱۸ الی ۲۳ درجه سانتیگراد) باشد. برای تامین دمای مورد نیاز میتوانید از لامپ های التهابی، بخاری های سرامیکی و یا پدهای حرارتی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هرگز (حتی در صورت تمایل انول ها) از صخره های داغ برای گرمادهی استفاده نکنید.

 

 

نوردهی

 

انول ها حیواناتی روزفعال هستند و روزانه حدود ۱۰ الی ۱۲ ساعت نیاز به نور UVBیا نورخورشیدی بدون فیلتر دارند. اگر امکان قرار دادن انول خود را در معرض نور خورشید داشته باشید (که این بهترین حالت است.) باید در این شرایط اطمینان حاصل کنید که محل های سایه دار نیز موجود باشند تا حیوان خانگی تان دچار سوختگی یا افزایش بیش از حد دمای بدن نشود. گزینه دیگری که در اختیار خواهید داشت این است که حباب لامپ UVB تهیه کنید و آن را به جای نور خورشید در محفظه قرار دهید. همچنین باید نوری برای آفتاب گرفتن نیز در محفظه آماده کنید.

 

 

 

green anole

 

 

آب

 

اسپری کردن آب به صورت دستی و به طور همزمان استفاده از یک قطره چکان و یا تهیه کردن سیستم اسپری و قطره چکان آب میتواند آب مورد نیاز برای انول خانگی شما را فراهم کند. انول ها معمولا آب موردنیاز آشامیدنی خود را از طرق قطرات روی برگ گیاهان و یا قطرات آب معلق تامین میکنند.

 

 

رفتارهای طبیعی و واکنش ها

 

انول ها را میتوان در گروه های چندتایی نگهداری کرد که شامل یک نر و دو یا سه ماده باشد. این سوسمارهای کوچک به شدت قلمروطلب هستند، بنابراین هرگز نباید دو انول نر را در یک محفظه و در کنار هم نگهداری کرد، زیرا این کار در نهایت منجر به این میشود که یکی از نرها بر دیگری مسلط شود و نر مغلوب دچار حالات اضطراب و حتی بیماری شود. اگر یک انول به تازگی اسیر شده باشد ممکن است که تصمیم به گاز گرفتن شما بگیرد و یا حتی در مقابل شما، دم خود را بیاندازد تا بتواند فرار کند. مشاهده اینکه یک انول همیشه به رنگ قهوه ای است نشان دهنده حالت های اضطراب در اوست. پنجه و انگشتان انول ها به گونه ای طراحی شده است که میتوانند به سادگی از دیوار و حتی سطوح شیشه ای بالا بروند.

 

 

 

green anole lizard

 

 

تجهیزات توصیه شده

 

- محفظه ای با درپوش ایمن و ضد فرار
 
- دماسنج
 
- یک بطری برای تامین رطوبت
 
- کتابی در خصوص انول ها
 
- زمان سنج برای نور
 
- گیاه و شاخه درخت برای بالا رفتن
 
جعبه برای پنهان شدن یا تکه درخت
 
ظرف آب
 
سیستم تامین رطوبت
 
منبع گرمایی زیرین
 
نور التهابی
 
 
 
 

مراقبت های محیطی

 

تعویض روزانه آب حتما باید در دستور کار قرار گیرد. کل محفظه حداقل هفته ای یک بار باید تمیز شود، این کار را بدین ترتیب انجام دهید :

 

 

ابتدا انول را در محفظه دیگری قرار دهید و سپس تانک و تمام وسایل و تجهیزات داخل آن را کاملا شسته و ضدعفونی کنید. برای این کار میتوانید از محلول سفید کننده ۳ % استفاده کنید. در مرحله بعد کل محفظه را با آب خالص، آب بکشید. دقت داشته باشید که هر اثر کوچک از مایع سفید کننده را حتما پاک کنید. درنهایت کل محفظه و تجهیزات و دکور داخل را خشک کرده و بستر جدید را در محل خود قرار دهید.

 

 

green anole

 

 

آراستگی و بهداشت

 

 

همیشه بعد و قبل از دست زدن به مارمولک خود، حتما دستتان را کاملا بشویید تا از انتقال «سالمونلا» (Salmonella) و سایر بیماری ها ی عفونی جلوگیری کرده باشید.

 

 

نشانه های یک حیوان خانگی سالم

 

- چشمان شفاف

 

- بینی و دهان تمیز

 

بدن محیطی و کامل

 

فعال و گوش به زنگ

 

غذا خوردن منظم

 

- پوست سالم

 

 

 

 

نشانه های معمول بیماری

 

ظاهر لاغر و استخوانی

 

استفراغ کردن

 

ترشح از بینی و دهان

 

- خواب آلودگی و بی حالی

 

- ادرار یا مدفوع غیر طبیعی

 

کاهش اشتها

 

ورم، زخم یا آثار ساییدگی در بدن

 

تنفس سخت

 

فلج در دم یا پاها 

 

 

green anole

 

 

درصورت مشاهده هریک از موارد فوق فورا با دامپزشک مخصوص حیوان خانگی خود تماس بگیرید.

 

 

همانند بسیاری از حیوانات خانگی دیگر، برای نگهداری از انول ها نیز الزامی است که بتوانید دامپزشکی را بیابید که درمورد حیوانات خانگی اگزاتیک تجربه داشته باشد. ممکن است یافتن چنین شخصی که این حیوانات کوچک را به خوبی بشناسد در هر محلی کار آسانی نباشد. لازم به ذکر است که متن ارائه شده فوق، صرفا یک اطلاع رسانی کلی است و نمیتوان در تمام موارد در نگهداری یک انول به این متن بسنده کرد.

 

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : anapsid 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
تگ ها :

بیماری 415

فروش 168

ایگوانا 63

خزنده 38

خرید 144

حشره 73

خزندگان 72

سالمونلا 15

رطوبت 18

لامپ 28

جیرجیرک 18

تراریوم 30

UVA 5

UVB 8

خرید خزنده 12

خرید خزندگان 14

خرید سوسمار 9

خزنده خانگی 4

خزندگان خانگی 5

فروش خزنده 10

فروش خزندگان 8

لامپ UV 7

حشره زنده 7

غذای خزنده 3

غذای خزندگان 3

انواع سوسمار 5

فروش سوسمار 3

UV 4

انواع انول 2

انول جاماییکا 1

انول زرد 1

انول سبز 2

انول قهوه ای 2

انول ماده 1

انول نر 1

انول کاراییب 1

انول کارولینا 1

انول کوبا 1

انول کوبایی 1

تامین رطوبت 1

تراریوم خزنده 2

خرید انواع سوسمار 1

خرید انول 2

خرید انول سبز 2

دماسنج 2

رطوبت سنج 1

فروش انواع سوسمار 1

فروش انول 1

فروش انول سبز 1

لامپ U 1

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)