پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اصول نگهداری از اژدهای ریش دار (ترجمه)

 اصول نگهداری از اژدهای ریش دار (ترجمه)

 

 

 

اسم عمومی:اژدهای ریشدار(bearded dragon)

 

 

اسم علمی:پوگونو بارباتا(pogona barbata)

 

زیستگاه:استرالیا

 

اندازه:حداکثر 14 اینچ(35 سانتی متر)

 

طول عمر:10 سال

 

معرفی:

 

اژدهای ریش دار یکی از محبوب ترین پت ها درمیان خزندگان است و همچنین سریع ترین رشد محبوبیت در میان مارمولک ها را دارد دلیل محبوبیت این اژدها را می توان زیبایی این حیوان،طول عمر نسبتا بالا،اندازه متوسط (نه بزرگ و نه کوچک)،رفتار بسیار خوب و نزدیک با صاحب خود،امکان رشد و پرورش راحت در اسارت و در آخر همه چیز خوار بودن این حیوان است.به همین دلیل تصمیم گرفتم که در مورد این حیوان توضیح کوتاهی را از چند سایت معتبر برداشته و با هم ترکیب کنم و همچنین اطلاعات خود را به آن بیافزایم.

 

 

 

 

پوشش کف:

 

شاید بهترین پوشش برای کف موکت باشد،موکت علاوه بر اینکه نسبت به روزنامه و مقوا زیبایی بیشتری دارد راحت تر میتواند گرما را درخود ذخیره کند.موکت به راحتی می تواند جدا شود و دوباره شسته شود همچنین انگشت حیوان میان آن گیر نمی کند و قسمت های کثیف به راحتی قابل تمیز شدن هستند.اگر می خواهید تراریوم شما زیبایی بیشتری داشته باشد می توانید از شن هایی که همرنگ اژدهای شما هستند استفاده کنید که برای استتار نیز به حیوان کمک می کند شما می توانید برای زیبایی بیشتر از برش های نازک چوب و گیاه و ماکت نیز استفاده کنید،اما گاهی ممکن است که حیوان از این پوشش لذت نبرد و برای عبور و مرور دچار مشکل شود،البته بهترین راه برای اینکه تراریوم شما محیطی بیابانی داشته باشد و به راحتی تمیز شود این است که بعد از قرار دادن موکت روی آن شن بریزید

 

قفس:

 

بهترین حالت این است که به تنهایی در یک محفظه نگاه داری ود تا بتواند تا طول عمر واقعی خود را طی کند.برای یک موجود بالغ اندازه مناسب قفس 4 فوت طول(124 سانتی متر) 3 فوت عرض(93 سانتی متر) و 3 فوت ارتفاع است.یک دسته شاخه یا یک درختچه که از وسط زمین بالا بیاید و تا بالا ادامه پیدا کند تا اژدها بتواند زیر آن بخوابد و از دید پنهان شود.با وجود اینکه گفته می شود این موجودات از درخت بالا نمی روند اما بعضی از آن ها به بالا رفتن از درخت علاقه زیادی دارند.همچنین باید یک ظرف آب بزرگ به اندازه و عمقی باشد که حیوان بتواندبه راحتی در آن قرار بگیرد و عمق آب نا زیر گردنش باشد.با اینکه این اژدها نیاز زیادی به آب ندارد اما بهتر است هر وقت که آّب حیوان کثیف شد آن را عوضکنید ترجیحا هر دو روز یکبار،در ضمن خنک بودن دائمی آب برای کمک به اژدها برای تنظیم دمای بدن حیوان لازم است.

 

 

 

دما:

 

بهترین راه برای گرم کردن محیط اژدها استفاده از پد های حرارتی است (یک سوم کف) به دلیل اینکه این اژدها گرمای مورد نیاز تن خود را از زمین می گیرد ولی بهتر است از یک لامپ خورشیدی نیز استفاده شود.دمای قسمت گرم باید روی 43 درجه باشد و دمای قسمت خنک باید 28 درجه باشد برای کنترل بهتر دما بهتر است که از دو دماسنج در قسمت گرم و سرد باشد.

 

 

غذادهی:

 

در صورتی که از یک اژدهای کوچک نگهداری می کنید بهترین غذا برای این حیوان آسیاب کردن کرم های روغنی و یا سایر حشرات با ویتامین های مورد نیز است.و به عنوان مکمل باید به حیوان پوره میوه و سبزیجات داد.تنوع برای این حیوانات بسیار مفید است و به شادابی آنها کمک زیادی می کند.برای اژدهای بزرگ تر باید ازحشرات زنده استفاده شود تا غریزه شکار آن ها هم تحریک شود هرچند برای بزرگ تر ها هم خیلی بهتر است تا میوه ها تا حد امکان ریز و حتی پوره باشند.غذای مورد علاقه این موجود کرم خوراکی(meal worm) است. توجه داشته باشید که برای اژدها کوچک به هیچ وجه از حشرات قوی استفاده نکنید به این دلیل که ممکن است به دهان حیوان آسیب های جدی وارد کند. اژدها کوچک به روزی دو وعده غذا نیاز دارد با بزرگ تر شدن اژدها این وضعیت تغییر می کند تا زمانی که اژدها ممکن است هر سه روز یکبار غذا بخورد.بهتر است هنگام غذا دادن به حیوان توسط حشرات مقداری هم پوره سبزیجات یا میوه در اختیار حیوان باشد

 

 

 

نوردهی:

 

بهترین وضعیت برای این حیوان استفاده از یک لامپ پشت جیوه ای(نور متمرکز) بزرگ است به دلیل اینکه این حیوان در کویر زندگی می کند در ضمن استفاده از لامپ uvb لازم است در صورتی که نتوانستید در ایران از این لامپ استفاده کنید از لامپ مهتابی بزرگ و پر نور استفاده کنید و حتما لامپ را درون تراریوم قرار دهید این نور در صورتی که روزی 10 ساعت به حیوان بتابد و حیوان از مولتی ویتامین استفاده کند می تواند ویتامین d3 مورد نیاز حیوان استفاده شود.البته بهتر است که حیوان را حداقل 45 دقیقه در روز در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار دهید.

 

 

 

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)