پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بومسلنگ

بومسلنگ (Boomslang)


 
 
 

نام علمي : Dispholidus typus


نام عمومي : بومسلنگ (Boomslang)


مارهاي بومسلنگ بسيار خطرناك هستند. با وجود اينكه سم آنها به شدت كشنده است اما مارهايي خجالتي اند و به ندرت گاز ميگيرند. بيشتر كساني كه توسط اين مارها گزيده ميشوند افرادي هستند كه اين مارها را لمس كرده اند يا مسئولين نگهداري از مارها در باغ وحش ها هستند.

سم اين مارها «هاموتاكسين» (haemotoxic) (خونگرا) است كه منجر به خونريزي از غشاهاي مخاطي ميشود. اين اتفاق در صورتي كه تحت درمان قرار نگيرد منجر به خونريزي تا حد مرگ خواهد شد. اين سم تقريبا به كندي عمل كرده و بين 24 الي 48 ساعت طول ميكشد تا علائم گزش در فرد مصدوم بروز كند. يك نوع پادزهر موثر در آزمايشگاه ملي سلامت در ژوهانسبورگ براي اين سم در دسترس است. فرد گزيده شده حداكثر بايد ظرف 48 ساعت بستري شود.

يك بومسلنگ بالغ بين 1.2 تا 1.5 متر طول دارد و حداكثر طول اين مارها به 2 متر ميرسد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : mpushini-fauna.com

تنوع رنگ در بين اين مارها از هرگونه ديگري در آفريقاي جنوبي بيشتر است. بومسلنگ هاي جوان به رنگ خاكستري روشن تا قهوه اي با رگه هاي آبي به خصوص در قسمت هاي داخلي بدن هستند. سر به رنگ قهوه اي تا خاكستري در قسمت هاي بالا اما گردن به شكل واضحي به رنگ زرد يا نارنجي است. قسمت داخلي شكم آنها به رنگ سفيد تا زرد با رگه هاي تيره است. چشمان بزرگ اين مارها، همانند الماسي بزرگ بر روي سر آنها ميدرخشد. در سن حدودا 1 سالگي، تغيير رنگ در بدن مار انجام شده و به رنگ مار بالغ در مي آيد.

بيشتر ماده ها به رنگ هاي روشن تا آبي – زيتوني يا سفيد چرك با شكم قهوه اي رنگ هستند. نرها هم داراي تفاوت هايي در رنگ بندي بدن هستند.


1. سبز تا قهوه اي زيتوني و شكم به همان رنگ اما اندكي روشن تر.


يا

2. سبز براق با فلس هايي با لبه سياه رنگ، به مار ظاهري به شكل ضربدري ميدهد.


يا

3. قهوه اي تيره تا مشكي با شكمي به رنگ زرد براق


يا

4. در قسمت بالا به رنگ سياه با شكمي به رنگ خاكستري تيره و فلس هايي با لبه هاي سياه رنگ

همچنين در بعضي مناطق، بومسلنگ هايي به رنگ قرمز آجري يافت شده اند.

به جز موارد نام برده شده، تركيبات و ميانه هايي از اين رنگ ها نيز در ميان اين مارها وجود دارد و گهگاه (به ندرت) ماده هايي يافت ميشوند كه از نظر رنگ بندي بدن، مشابه نرها هستند.

بخش سوم
 
عادات و خلق و خو

بومسلنگ ها مارهايي آرام، محجوب و خجالتي هستند. آنها مارهايي شب فعال هستند كه بيشتر زمان خود را بر روي درختان يا بوته ها ميگذرانند. آنها ممكن است براي شكار كردن و يا آفتاب گرفتن با نور خورشيد يا فقط براي پنهان شدن در نزديك ترين درخت و بوته محيط از چنگال مزاحمان و دشمنان، از درختي كه بر روي آن هستند پايين بيايند. آنها به خوبي استتار ميكنند و مشاهده آنها در اين حالت بسيار دشوار است.

بيشتر شكار آنها بر روي درختان و بوته ها انجام ميشود. ديد بسيار خوب آنها اجازه مشاهده طعمه را براي آنان آسان ميسازد. زماني كه طعمه، تشخيص داده شود، مار در حالي كه سر خود را كاملا به حالت كج نگاه داشته است بي حركت مي ايستد و تنها حركتي كه در اين حالت انجام ميشود حركت سر و گردن به شكل موج وار به كناره هاست. سپس مار به سرعت به سمت طعمه هجوم ميبرد و اين كار را به شكلي انجام ميدهد كه طعمه بلافاصله به شكل محكمي در ميان آرواره ها قرار گرفته و نيش ها با حركتي شبيه به جويدن، به سرعت به طعمه ميرسند. بر اثر تزريق سم، طعمه به سرعت از پاي درآمده و از كنار و ابتدا از قسمت سر يا حتي در صورت كوچك بودن از قسمت كمر توسط مار، بلعيده ميشود.

اگر بومسلنگ تحريك شود بلافاصله گردن خود را به اندازه 2 برابر حد معمول، متورم ساخته و طرح روشن و واضح روي پوست بدن خود را به نمايش ميگذارد. سرانجام تمام بدن به حالت متورم و باد كرده در خواهد آمد و مار با حركات نامنظم و متناوب و با حمله به سمت جلو و بازگشت سريع، اقدام به گاز گرفتن مهاجم ميكند.

با اينكه دندان هاي نيش در قسمت عقبي دهان بومسلنگ جاي دارند اين مار ميتواند دهان خود را تا 170 درجه باز كرده و مقدار قابل ملاحظه اي از سم را در يك گاز گرفتگي سريع به بدن حريف تزريق كند.


ادامه دارد ...

بخش چهارم
پراكندگي

اين مارها در آفريقاي جنوبي، بوتسوانا، ناميبيا، زيمبابوه و موزامبيك به استثناي صحراهاي خشك و بي درخت يافت ميشوند.محيط زندگي

آنها در مناطق زيستي مختلفي از جمله بوته زارها، صحراهاي خشك، صحراهاي مرطوب، جنگل هاي كم ارتفاع و چمنزارها زندگي ميكنند.غذا

آنها به شكل فعال از آفتاب پرست ها و سوسمارهاي ديگر، پرندگان، جوجه و تخم آنها (كه بتوانند به صورت كامل ببلعند) و قورباغ ها تغذيه ميكنند. به ندرت مشاهده ميشود كه پستانداران كوچك نيز توسط اين مارها شكار ميشوند.تكثير

بومسلنگ ها مارهايي تخمگذارند كه بين 8 الي 14 عدد تخم ميگذارند گرچه مواردي از مشاهده 27 تخم اين مارها در تنه قطور درختان يا در شاخ و برگ ها در اواسط تابستان نيز گزارش شده است. بچه هاي تازه متولد شده بين 29 تا 38 سانتي متر طول دارند.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : mpushini-fauna.com


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)