پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

محبوب ترین خزندگان خانگی جهان کدامند؟

 
 
محبوب ترین خزندگان خانگی جهان کدامند؟نگهداری از خزندگان به عنوان حیوان خانگی یک اتفاق عمومی نیست که همانند نگهداری از سگ و گربه در بیشتر خانه ها در جهان قابل مشاهده باشد اما بسیاری از مردم علاقه زیادی به نگهداری از این حیوانات دارند. در اینجا فهرستی از خزندگانی ارائه شده که بیشترین مقبولیت را در میان علاقه مندان داشته اند.
10. لاک پشت گوش قرمز (red eared slider)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

 

 
لاک پشت های گوش قرمز از لاک پشت های آب شیرین بوده و یکی از جالب ترین خزندگان خانگی در جهان هستند. نکته تامل برانگیز در نگهداری از این لاک پشت ها این است که باید دقت کرد بسیاری از آنها از نظر سلامتی مشکل ساز هستند و میتوانند حامل «سالمونلا» (salmonella) باشند. با توجه به این نکته، توصیه میشود که در صورتی که تمایل به خرید این لاک پشت ها را دارید حتما خرید خود را از فروشگاه های معتبر حیوانات خانگی انجام دهید. گوش قرمزها نیاز به فضایی دارند که شامل آب گرم برای شنا کردن و نیز یک محل کاملا خشک به عنوان خشکی باشد. این خزندگان خانگی تا زمانی که رشدشان کامل نشده باشد نیاز روزانه به رژیم غذایی مناسب دارند و زمانی که رشد کامل خود را طی کرده باشند میتوان هر 2 یا 3 روز یک بار به آنها غذا داد. گوش قرمزها درون آب غذا میخورند و حیواناتی همه چیز خوار هستند. لاک پشت های گوش قرمز در غذا خوردن بسیار شلخته و نامنظم هستند بنابراین ممکن است برای غذا دادن به آنها به یک جایگاه مجزا از محل زندگی نیاز داشته باشید
بخش دوم

9. لاک پشت سولکاتا آفریقایی (African Sulcata Tortoise)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.«لاک پشت سولکاتا آفریقایی» که آن را با نام «لاک پشت مهمیزدار آفریقایی» (African Spurred Tortoise) نیز میشناسند یکی از بزرگترین گونه های لاک پشت زمینی در جهان به شمار میرود. مهمیزهایی که بر روی پای این لاک پشت ها قرار دارند در واقع بلا استفاده اند. لاک پشت های کوچک را میتوان به راحتی لمس کرده و در دست گرفت اما لاک پشت های بالغ میتوانند تا 40 کیلوگرم یا بیشتر وزن داشته باشند. به خاطر اندازه بزرگ این لاک پشت ها، بهتر است که آنها را در محیط داخلی منزل نگهداری نکنید. بهترین محل برای زندگی این حیوانات که ظاهر مناسبی هم داشته باشد این است که به دور قسمتی از حیاط منزل خود، حصار (فنس) بکشید و لاک پشت ها را در داخل این قسمت قرار دهید. لاک پشت های مهمیزدار آفریقایی میتوانند عمری طولانی تر از صاحبان خود داشته باشند. آنها حیواناتی کاملا گیاهخوار هستند و به هیچ عنوان نباید از محصولات حیوانی، پروتئینی، میوه و غذاهای تجاری لاک پشت تغذیه کنند.


.

 
بخش سوم


8. لاک پشت زمینی روسی (Russian Tortoise)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 
این لاک پشت های زمینی، یکی از اجتماعی ترین گونه های خزندگان به شمار میروند و برخلاف بسیاری از لاک پشت های زمینی که خلق و خوی خجالتی و گوشه گیر دارند، معمولا از ظاهر شدن در اجتماعات گریزان نیستند. آنها لاک پشت های کوچکی هستند که در زمان بلوغ بین 15 تا 25 سانتی متر طول دارند و تمام اطراف بدنشان به وسیله لاک مستحکمی پوشیده شده و محافظت میشود. لاک پشت های روسی ماده معمولا اندازه ای بزرگتر از جنس نر دارند. این لاک پشت ها را تحت نام های دیگری از جمله «لاک پشت زمینی 4 انگشتی» (Four Toed Tortoise)، «لاک پشت هورسفیلد» (Horsefield’s Tortoise) و «لاک پشت زمینی افغانی» (Afghan Tortoise) نیز میشناسند. جایگاهی که برای زندگی این لاک پشت ها در نظر میگیرید باید به میزان کافی وسیع باشد زیرا آنها عاشق تحرک و صعود کردن هستند. شن یا خاکی که به عنوان بستر استفاده میکنید باید امکان حفاری را که از غرایز این لاک پشت هاست برای آنان فراهم آورد. لاک پشت های زمینی روسی از گیاهان و سبزیجات تغذیه میکنند.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : itsnature.org

 

8. لاک پشت زمینی روسی (Russian Tortoise)

 

 

 

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 
این لاک پشت های زمینی، یکی از اجتماعی ترین گونه های خزندگان به شمار میروند و برخلاف بسیاری از لاک پشت های زمینی که خلق و خوی خجالتی و گوشه گیر دارند، معمولا از ظاهر شدن در اجتماعات گریزان نیستند. آنها لاک پشت های کوچکی هستند که در زمان بلوغ بین 15 تا 25 سانتی متر طول دارند و تمام اطراف بدنشان به وسیله لاک مستحکمی پوشیده شده و محافظت میشود. لاک پشت های روسی ماده معمولا اندازه ای بزرگتر از جنس نر دارند. این لاک پشت ها را تحت نام های دیگری از جمله «لاک پشت زمینی 4 انگشتی» (Four Toed Tortoise)، «لاک پشت هورسفیلد» (Horsefield’s Tortoise) و «لاک پشت زمینی افغانی» (Afghan Tortoise) نیز میشناسند. جایگاهی که برای زندگی این لاک پشت ها در نظر میگیرید باید به میزان کافی وسیع باشد زیرا آنها عاشق تحرک و صعود کردن هستند. شن یا خاکی که به عنوان بستر استفاده میکنید باید امکان حفاری را که از غرایز این لاک پشت هاست برای آنان فراهم آورد. لاک پشت های زمینی روسی از گیاهان و سبزیجات تغذیه میکنند.

 

بخش چهارم
 


7. آفتاب پرست (Chameleon)

 

 

 

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 
همانند تمامی خزندگان دیگر، توصیه میشود در صورتی که قصد خرید و نگهداری از آفتاب پرست را دارید حتما یک آفتاب پرست تکثیر شده در اسارت و از یک پرورش دهنده معتبر خریداری کنید. نگهداری از آفتاب پرست برای افرادی که تجربه نگهداری از خزندگان را ندارند چندان توصیه نمیشود زیرا این حیوان در شرایط مختلف به سرعت مضطرب شده و دچار مشکلات سلامتی میشود و فراهم آوردن ملزومات زندگی مساعد برای این حیوان، نسبتا دشوار است. برخلاف بسیاری از خزندگان خانگی دیگر، آفتاب پرست ها معمولا علاقه ای به لمس شدن و در دست گرفته شدن ندارند. با تمام این اوصاف، باز هم آفتاب پرست ها یکی از جذاب ترین حیوانات خانگی هستند که توانایی تغییر دادن رنگ بدنشان را دارند و صاحب چشمانی چرخان و زبانی بسیار بلند (نسبت به اندازه بدن) هستند. از معمول ترین نوع آفتاب پرست هایی که به عنوان حیوان خانگی خرید و فروش میشوند میتوان به «آفتاب پرست نقاب دار» (Veiled)، «آفتاب پرست جکسون» (Jackson’s) و «آفتاب پرست پلنگی» (Panther) اشاره کرد. محیط مناسب برای زندگی این خزندگان، محلی است که وسیع باشد و غذای انواع حشرات زنده از جمله جیرجیرک و مگس است.

 

بخش پنجم
 


6. سوسمارهای مانیتور (Monitor Lizard)

 

 

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 
سوسمارهای مانیتور با ظاهر افسانه واری که دارند یکی از محبوب ترین خزندگان خانگی در سراسر جهان به شمار میروند. از محبوب ترین گونه های مانیتور در جهان میتوان به «مانیتور صحرایی» (Savannah Monitor)، «مانیتور اکلینز» (Acklin’s Monitor) و «مانیتور گلو سفید» (White Throated Monitor) اشاره کرد که در میان این خانواده، از نظر اندازه جزو کوچکترین ها هستند. مجددا در خصوص این گونه هم متذکر میشویم که به هیچ عنوان نباید مانیتورهایی را که از طبیعت اسیر شده اند به عنوان حیوان خانگی انتخاب کنید. مانیتورها حیواناتی گوشتخوار هستند و باید هفته ای یک الی دو عدد موش یا موش صحرایی (Rat) را به عنوان غذا بخورند. آنها از باهوش ترین خزندگان جهان به شمار میروند و باید در یک محفظه بزرگ که قابلیت فرار از آن را نداشته باشند نگهداری شوند. مشهورترین گونه از مانیتورها گونه ای به نام «اژدهای کومودو» (Komodo Dragon) است که در اولین نگاه به دایناسورها شباهت دارد و به هیچ عنوان توصیه نمیشود که از آن به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنید

 

 
بخش ششم
5. اسکینک زبان آبی (Blue Tongue Skink)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.این خزنده که از لحاظ نگهداری، یکی از آسان ترین خزندگان جهان به شمار میرود و نام دیگر آن «سوسمار زبان آبی» (Blue Tongue Lizard) است ظاهری نسبتا ترسناک دارد و به نظر میرسد که هر لحظه آماده حمله کردن است. آنها بومی کشور استرالیا هستند و نگهداری از آنها بسیار ساده است. این حیوان نیاز به جایگاه بزرگی دارد زیرا یک اسکینک زبان آبی بالغ میتواند بین 50 تا 60 سانتی متر طول داشته باشد. یکی از نکات جالب توجه در خصوص اسکینک های زبان آبی این است که آنها برخلاف بسیاری از خزندگان دیگر، تخمگذار نیستند و فرزندان خود را زنده به دنیا می آورند. این سوسمارها همه چیز خوار هستند و در صورتی که شرایط مساعدی برای زندگی آنان فراهم شود میتوانند تا 20 سال عمر کنند. آنها از خوردن سنگ های کوچک نیز لذت میبرند و این کار به هضم بهتر غذا در آنان کمک میکند.

 

بخش هفتم
 


4. اژدهای ریش دار/ پاگونا (Bearded Dragon / Pagona)

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 
این حیوان نیز همانند اسکینک زبان آبی، بومی کشور استرالیاست و با توجه به اینکه به تازگی به تعداد زیاد در اسارت تکثیر میشوند و رفتار بسیار دوستانه ای با انسان ها دارند به یکی از محبوب ترین خزندگان خانگی در جهان بدل شده اند. آنها میتوانند بیش از 60 سانتی متر طول داشته باشند. این حیوان را میتوان در رنگ های قهوه ای و زرد متفاوتی مشاهده کرد. نام اژدهای ریش دار به این دلیل بر این حیوان نهاده شده است که زمانی که بترسند تیغ های اطراف گردن خود را به صورت سفت رو به بالا نگاه میدارند. آنها نیاز به فضای زیادی دارند بنابراین باید جایگاه نسبتا بزرگی را به آنها اختصاص دهید. این خزندگان همه چیز خوار هستند و از حشرات و سبزیجات تغذیه میکنند و در صورتی که شرایط مساعدی برای زندگی داشته باشند و به بیماری خاصی دچار نشوند میتوانند تا 10 سال یا بیشتر عمر کنند. در صورتی که از یکی از این خزندگان نگهداری میکنید توصیه میشود همواره با یک دامپزشک متخصص خزندگان در تماس باشید تا از سلامتی حیوان خانگی خود مطمئن شوید.ادامه دارد ...

 

 
بخش هشتم

3. گکوی پلنگی (Leopard Gecko)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

 
این خزنده خانگی محبوب دارای پوست برآمده و برجسته ای است. گکوهای پلنگی اندازه کوچکی دارند و بین 20 تا 28 سانتی متر طول و 45 تا 65 گرم وزن دارند. آنها نیاز به فضای زیادی برای زندگی ندارند و حیوانات شب فعالی هستند که بیشتر از بی مهرگانی مانند جیرجیرک و عنکبوت تغذیه میکنند. گکوهای پلنگی حیوانات بسیار زیبایی هستند اما در هنگام لمس کردن آنها باید دقت کنید زیرا دم آنان به سادگی کنده میشود. البته این دم دوباره رشد میکند اما هیچگاه از نظر ظاهری همانند دم اول نخواهد شد. این خزندگان از زندگی انفرادی لذت میبرند اما نگهداری از یک جفت نر و ماده به مراتب بهتر از نگهداری از دو عدد گکوی نر در کنار یکدیگر است زیرا مسلما به جنگ میان آن دو منجر خواهد شد.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : itsnature.org

 


 


2. بال پیتون / پیتون سلطنتی (Ball Python / Royal Python)

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 
این مارها در صورتی که در اسارت تکثیر شده باشند میتوانند یک حیوان خانگی بسیار عالی برای هر فردی باشند. بال پیتون ها برخلاف نام شان یکی از کوچکترین مارها از خانواده پیتون به شمار میروند. با توجه به رنگ بندی جالب و طرح های بسیار متنوعی که در بال پیتون ها یافت میشود آنها به یکی از محبوب ترین خزندگان خانگی بدل شده اند. با اینکه ممکن است یک بال پیتون بالغ فقط بین 90 تا 120 سانتی متر طول داشته باشد اما بسیاری از بال پیتون ها از این اندازه عبور کرده و بزرگتر میشوند. زمانی که این مار بترسد یا احساس خطر کند بدن خود را با قرار دادن بدن به شکل منحنی، به شکل یک توپ در می آید. نگهداری از بال پیتون ها نسبتا ساده است و برای این کار فقط به یک جایگاه گرم نیاز دارید. این مارها از موش و موش صحرایی تغذیه میکنند و برنامه غذایی شان به این شکل است که هر یک هفته یا دو هفته یک بار، یک وعده غذا میخورند. نگهداری از دو عدد گکوی نر در کنار یکدیگر است زیرا مسلما به جنگ میان آن دو منجر خواهد شد.

 
بخش دهم


1. مار کورن (مار ذرت) (Corn Snake)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

 
مار کورن یکی از خزندگان بسیار آرام است که لمس کردن و در دست گرفتن آن بسیار ساده است. این مارها را میتوان در رنگ ها و طرح های بسیار جالب و متنوعی مشاهده کرد. اغلب فروشندگان خزندگان نیز به افراد مبتدی توصیه میکنند در صورتی که قصد نگهداری از خزندگان را دارند از همین مارها شروع کنند زیرا خلق و خوی آرامی دارند و فراهم کردن نیازهای اولیه آنان و غذای مورد نیاز آنها نیز چندان دشوار نیست. این مارها اصالتا بومی آمریکا هستند و در هنگام بلوغ میتوانند بین 120 تا 180 سانتی متر طول داشته باشند. در صورتی که شرایط مساعد دما، تغذیه و ... برای آنها مهیا باشد میتوانند تا 23 سال در اسارت عمر کنند. این مارها به هیچ وجه سمی نیستند و هفته ای یک یا دو عدد موش زنده یا تازه کشته شده را به عنوان غذا مصرف میکنند.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : itsnature.org

 

.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

میدهند

كوچك

پرنده

لاکپشت

افتاب

آبی

غذای

قرمز

بیابانی

سختی

فروش

رود

Dragon

مار

برجسته

گوش

پرست

هــــا

بچه

ریش

لاک

خریدن

شيرين

انواع

اسامی

کدام

کشتن

خزنده

افغانی

گکوی

خرید

لاكپشت

خشکی

خاکی

پشت

خانه

زبان

پت

زرد

خزندگان

بزرگترین

اب

گربه

زمینی

اژدهای

تعداد

خانگي

پشتهاي

جهان

اسکینک

واگذاری

دندان

ترین

کدامند

ی

قیمت

فروشی

حيوانات

بـه

لاك

عكس

زيبا

صحرایی

پشتی

کوچک

عجیب

کجا

است

خانگی

پلنگی

سگ

بـا

نام

بوی

بزرگ

آفتاب

اسم

ایگوانا

نگهداری

دنیا

آکواریوم

چینچیلا

زیبا

دارو

توجه

کورن

محبوب

ایران

دار

آشنايي

ناحیه

عکس

حیوان

حیوانات

روسی

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)