پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

10 واقعیت در خصوص دوزیستان

10 واقعیت در خصوص دوزیستان

 

 


 


دوزیستان یکی از 6 گروه اصلی جانوران را تشکیل میدهند. گروه دوزیستان شامل «قورباغه» ها (frogs)، «وزغ» ها (toads)، «سیسیلین» ها (caecilians)، «نیوت» ها (newts) و «سمندر» ها (salamanders) است. دوزیستان زاده نخستین مهره دارانی هستند که زندگی در آب را ترک کرده و به زندگی در خشکی روی آوردند. با وجود اینکه بسیاری از دوزیستان در طول تاریخ به زندگی گروهی در خشکی گرویده بودند اما به ندرت مواردی را میتوان در بین دوزیستان اولیه مشاهده کرد که به کلی، زندگی خود را در آب قطع کرده باشند.Resigzed Image Click this bar to view the full image.
1. دوزیستان در سه گروه اصلی تقسیم بندی میشوند که شامل «سمندرها و نیوت ها» (newts and salamanders)، «قورباغه ها و وزغ ها» (frogs and toads) و «سیسیلین ها» (caecilians) است.


سمندرها و نیوت ها، دوزیستانی با بدن نسبتا باریک، دم بلند و دو جفت دست و پا هستند. نیوت ها بیشتر مدت زندگی خود را در خشکی سپری میکنند و فقط برای تولیدمثل وارد محیط آب میشوند. در مقابل، سمندرها تمام زمان خود را در محیط آب میگذرانند.


قورباغه ها و وزغ ها در حقیقت گسترده ترین گروه از میان سه گروه اصلی دوزیستان به شمار میروند. قورباغه ها و وزغ های بالغ دارای دو جفت دست و پا و فاقد دم هستند.


سیسیلین ها در بین تمامی دوزیستان کمتر شناخته شده هستند. سیسیلین ها فاقد دست و پا بوده و دم کوتاهی دارند. آنها از نظر ظاهری شباهت زیادی به مارها، کرم ها و مارماهی ها دارند اما در واقع نسبت نزدیکی با هیچ یک از آنها ندارند.

 

بخش دوم


 
2. امروزه بین 5000 تا 6000 گونه دوزیست در سراسر نقاط جهان شناخته شده اند.


طبق تخمین IUCN امروزه در حدود 6000 گونه قورباغه، وزغ، سمندر، نیوت و سیسیلین در سراسر جهان یافت میشوند. منابع دیگر تعداد این گونه ها را در حدود 5000 تخمین میزنند. در بین سه دسته اصلی دوزیستان، قورباغه ها و وزغ ها با داشتن 29 خانواده و 4380 گونه دارای بیشترین تعداد گونه ها هستند. در این تقسیم بندی، نیوت ها و سمندرها در رده بعدی هستند که دارای 10 خانواده و 470 گونه اند. این در حالی است که تنها 3 خانواده و 170 گونه از سیسیلین ها شناخته شده اند.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

3. نخستین دوزیستان در حدود 370 میلیون سال پیش در دوره «دوونیان» (Devonian) ظاهر شدند.

در دوره دوونیان، گروهی از ماهی های «باله استخوانی» (fleshy-finned fishes) اولیه به نام «کراسوپتریجیان» ها (crossopterygians) برای نخستین بار شروع به تغییر شکل به شکل دوزیستان کردند. دوزیستان نخستین مهره دارانی بودند که بر روی زمین گرد هم آمدند. دوزیستان اولیه با گونه های امروزی دوزیستان به کلی تفاوت داشتند. آنها شباهتی به پرندگان، پستانداران و خزندگان روی زمین نداشتند. آنها فقط نشانی از جانداران مهره دار داشتند و در تقسیم بندی ها جزئی از گیاهان ماقبل تاریخ همانند «خزه گشنیز» (club mosses)، «سرخس» ها (ferns) و «غافی» ها (liverworts) به شمار میرود. قدیمی ترین فسیل یافت شده از یک دوزیست مربوط به حیوانی به نام «ایچتیوستگا» (Ichthyostega) بوده که دارای شش و 4 عدد پا بوده است.

بخش سوم

4. دوزیستان، نخستین مهره داران چهارپا بوده اند.


دوزیستان اولیه دارای دو جفت دست و پای متصل به هم بودند که به شکل «باله های استخوانی» (fleshy-fins) از اجداد خود که ماهی شکل بودند به ارث برده بودند. بنابراین دوزیستان نخستین «تتراپادها» (tetrapods) بودند. تتراپاد به حیواناتی گفته میشود که دارای ستون فقرات بوده و 4 عدد دست و پا داشته باشند. پیدایش 4 دست و پا در دوزیستان در ابتدا به دلیل حفاظت آنها در محیط خشکی و توان حرکت آزاد در چنین محیطی بوده است. علاوه بر اینکه چالش مهاجرت از محیط آب به خشکی باعث ایجاد تغییرات دیگری از جمله تغییر در شیوه تنفس در اجداد و نیاکان دوزیستان شد.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

5. دوزیستان نسبت به سایر مهره داران، ساختار بدنی بسیار ساده ای دارند.


بیشتر دوزیستان بالغ دارای 4 عدد دست و پا و چهار عدد انگشت در پاهای جلویی و 5 عدد انگشت در هر یک از پاهای عقبی هستند. (به استثنای سیسیلین ها که فاقد دست و پا و قاعدتا انگشت هستند.) بیشتر قورباغه ها و وزغ ها دارای سری بزرگ، پاهای عقبی ماهیچه ای و فاقد دم اند. سمندرهای دارای بدنی کشیده و دمی دراز هستند. در بعضی از گونه های سمندرها، تعداد انگشت های پاهای عقبی به تدریج تقلیل یافته و یا حتی پاهای عقبی به کلی از بین رفته اند. قفسه سینه به شکل گسترده در دوزیستان از بین رفته است و آنها فقط دارای یک سری دنده های کوچک هستند. آنها همچنین فاقد «دیافراگم» (diaphram) هستند.

 

بخش چهارم


 6. دوزیستان دارای پوستی حساس و نفوذپذیر هستند.


پوست بدن دوزیستان بسیار حساس و ظریف و فاقد هرگونه محافظت همچون فلس (پوشش بدن خزندگان) مو (پوشش بدن پستانداران) و هرگونه پوشش دیگر در انواع جانوران است. پوست این حیوانات دارای نفوذپذیری زیادی برای جذب آب است و غدد مخاطی متعددی بر روی پوست آنها به خشک نشدن و طراوت پوست کمک میکند. همه دوزیستان همچنین دارای غدد ترشح سم در پوست خود هستند که بسته به گونه دوزیست موردنظر، میتواند برای برخی موجودات، کشنده باشد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
7. گروهی از سمندرها به نام «پلتودونتید» ها (plethodontids) فاقد ریه هستند.


پلتودونتیدها که با نام «سمندرهای بدون شش» (lungless salamanders) نیز شناخته میشوند به دلیل فقدان ریه، اکسیژن محیط را به وسیله پوست و دهان خود جذب کرده و عمل تنفس را انجام میدهند. در میان تمامی سمندرها، پلتودونتیدها دارای بیشترین جمعیت هستند به شکلی که 376 زیرگونه را شامل میشوند. آنها ساکن آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی، جنوب اروپا، ساردنی (Sardinia) و کره هستند.ادامه دارد ...

 

بخش پنجم


 8. چرخه زندگی در بیشتر دوزیستان دارای سه مرحله اصلی است.


بیشتر گونه های دوزیستان دارای چرخه زنگی شامل سه مرحله هستند که به ترتیب عبارتند از «تخم» (egg)، «لارو» (larva) و «بالغ» (adult). مرحله گذر از حالت لارو به حالت بالغ که به نام «دگردیسی» (metamorphosis) شناخته میشود در برخی دوزیستان نظیر قورباغه ها، وزغ ها، سمندرها و نیوت ها به شکل کاملا نمایان و ظاهری قابل رویت است. بیشتر دوزیستان تخم های خود را درون آب میگذارند (به استثنای تعداد محدودی که در خشکی تخمگذاری میکنند). تخم های دوزیستان دارای پوسته سخت نیستند و به جای آن درون یک حجم ژلاتینی قرار میگیرند تا از خشک شدگی آنها جلوگیری به عمل آید. چرخه زندگی قورباغه ها و وزغ ها نسبت به سایر دوزیستان شناخته شده تر است و «بچه قورباغه آبزی» (tadpole) در واقع همان مرحله لارو است.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : animals.about.com

 

بخش ششم


1. بزرگترین دوزیست جهان، سمندر غول پیکر چینی (Chinese giant salamander) است.


این حیوان که بزرگترین دوزیست و بزرگترین سمندر جهان است، میتواند تا 2 متر رشد کند. از دیگر دوزیستان غول پیکر جهان میتوان به «سمندر غول پیکر ژاپنی» (Japanese giant salamander) و «قورباغه جالوت» (goliath frog) اشاره کرد.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
2. دوزیستان در سرتاسر جهان در حال کاهش و افول هستند.


مطابق با IUCN در حدود 1/3 از تمامی دوزیستان جهان، نزدیک به خطر یا در معرض انقراض هستند. بیشترین گونه هایی که در معرض انقراض اند در کلمبیا، مکزیک و اکوادور زندگی میکنند. دوزیستان ساکن کارائیب و حوالی آن نیز به شدت خطر انقراض را حس میکنند، ضمن اینکه درصد بالایی از دوزیستان ساکن این منطقه تاکنون منقرض شده اند. در سال های اخیر دانشمندان، محققان و طرفداران حفظ منابع طبیعی (conservationist) سعی در ایجاد آگاهی عمومی در خصوص کاهش عمومی جمعیت دوزیستان در جهان داشته اند.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :
نظرات کاربران
 • 4
  خیلی خوب
 • 0
  خیلی خوب بود ممنون از تلاش شما
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

حرکت

ساده

اولین

معرفی

بین

ماهیان

درمورد

ده

حیواناتی

تصویر

تحقیقی

دارای

دراز

تقسیم

تولیدمثل

گذار

آبزي

هــــا

خرگوش

بچه

تفاوتها

تشابه

حیوانا

توليدمثل

انواع

اسامی

جانور

دیگر

کدام

تصاویر

تنفس

عکسهای

ت

خزه

زيست

نیوت

لیست

تغییر

جذاب

خرید

کشورمان

جالب

مقاله

خشکی

تفاوت

جستجوی

آكواريوم

کامل

تولید

داران

جانورانی

بدن

شیوه

جانواران

زندگی

غدد

گروه

5

همه

مثل

ماهیها

اطلاعات

مطلب

بیار

خزنگان

اموزش

نوزاد

چهار

ببر

نان

پرندگان

دوزيست

دوزیستان

پستان

جفت

خزندگان

بزرگترین

فهرست

فسیل

گربه

خانواده

سخت

صدها

آبزی

دیافراگم

نقاشی

ساختار

چرخه

پیدایش

متنوع

خوب

تعداد

بالغ

تمام

مورد

شناخته

سمندر

تاریخچه

جهان

درون

عمومی

دوزیست

حیوانی

کلیه

جانوران

نامهایی

گروهی

ترین

وزغ

دگردیسی

دهان

زیستی

حركت

نامی

؟

زیست

انگشت

ی

جانداران

خشكي

نخستین

اکواریومی

,

میکنند

پستانداران

د

نوع

موجودات

ساکن

گونه

پوست

حيوانات

بـه

شکل

عكس

تحقیق

ژاپنی

کوچک

اصلي

بين

تفاوتهای

فاقد

هرگونه

شباهت

مهره

خانگی

سگ

تخم

بـا

نام

بزرگ

تمامی

واقعی

نامهاي

جاندار

میان

اسم

ک

چند

زيستان

درخصوص

لیس

حيوان

تعدادی

دنیا

آکواریوم

مشابه

10

غول

زیبا

ببری

قورباغه

)

آموزش

دست

اجداد

3

بندی

عدد

عنوان

حيواناتي

مرحله

انگشتان

كامل

دوره

دار

نامهای

یدن

پیکر

عکس

حیوان

تصاویری

حيواني

یکــــــ

ماهی

پوشش

حیوانات

چیست

اولیه

4

زندگي

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)