پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نحوه تکثیر مارهای بال پیتون در اسارت

چگونه یک محفظه مناسب برای سمندر آماده کنیم

 

 
 


سمندرها و نیوت ها دارای پوست های بسیار حساسی هستند و ممکن است بر اثر کوچکترین تغییرات محیطی به شدت تحت تاثیر قرار گیرند. هنگامی که تصمیم به ساخت و آماده کردن محفظه ای برای زندگی این گونه ها دارید باید تلاش کنید که هرچه بیشتر به محیط طبیعی زندگی آنها شبیه باشد و نظارت کامل و دقیقی بر روی شرایط آن اعمال شود.


سه نوع کلی تانک (محفظه) برای سمندرها وجود دارد : خاکی، نیمه آبی و آبی


به عنوان یک راهنمایی کلی این که شما میتوانید هر کدام از موارد بالا را با توجه به گونه ای که در اختیار دارید انتخاب کنید. اطلاعات این مقاله کاملا عمومی است و باید برای تکمیل اطلاعات خود باید به مقالاتی که در خصوص همان گونه خاص نوشته شده است مراجعه کنید.

تانک خشکی (Terrestrial)


محیط خشکی تقریبا بیشترین محل برای اقامت سمندرها به شمار میرود. این نوع از محفظه باید طوری طراحی شود که دارای نقاط تاریک و نیز روشن باشد.همچنین باید بستر تا حدی مرطوب باشد،برای این کار میتوانید از برگ های مرطوب درختان و یا خزه استفاده کنید و در کنار آنها تکه سنگ هایی نیز قرار دهید. رطوبت بستر میتواند در تامین بخشی از رطوبت محیط که لازمه زندگی سمندرهاست نیز موثر باشد. در حالت کلی، خزه میتواند در فراهم کردن رطوبت مورد نیاز برای سمندرهای خاکزی (غیر آبزی) بسیار تاثیرگذار باشد. در چنین تانکی باید از یک ظرف آب کم عمق برای سمندرها استفاده کنید، ضمنا این آب میتواند تامین کننده اصلی رطوبت باشد. سمندرهای زمینی (خاکزی) معمولا شناگران ماهری نیستند بنابراین دقت کنید که عمق این آب زیاد نباشد و حتما تعدادی سنگ در ظرف قرار دهید تا درصورتی که سمندرها به دردسر افتادند بتوانند به آن آویزان شوند. برای محفظه حتما باید از درپوشی ایمن استفاده کنید و تهویه خوبی هم در این محل نصب کنید.


 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


بستر میتواند ترکیبی از خاک و خزه باشد یا به عنوان بستر از ذغال سنگ و خزه اسفاگنوم استفاده کنید. یک لایه شن و ماسه نیز در کف محفظه قرار دهید. بعضی از گونه های سمندرها از خاک برای کندن استفاده میکنند و علاقه زیادی به حفاری کردن دارند. استفاده از خزه موجب میشود که خاک ها به هم نچسبد و به صورت گلوله های سخت درنیاید تا همچنان سمندرها قادر به کندن آن باشند. به یاد داشته باشید که تدارک دیدن یک تراریوم مجهز و خوب برای سمندر، از نظر بستر نیاز به دقت و مهارت دارد و تمیز نگاه داشتن آن نیز کار ساده ای نیست. بیشتر گونه های سمندرها نیاز به محیطی بسیار تمیز دارند بنابراین باید به طور منظم محل زندگی آنها را تمیز کنید.
به عنوان پناهگاه باید از صخره هایی که دارای فرورفتگی باشند استفاده کنید، گلدان های سفالی، تکه های چوب و پوست درختان نیز میتوانند گزینه های خوبی باشند. سمندرهای «خشکی زی» معمولا حیواناتی مرموز و پنهان کار هستند که ترجیح میدهند بیشتر زمان خود را در پناهگاه سپری کنند، بنابراین پناهگاه آنان را طوری طراحی کنید که بتوانید آنان را از پشت شیشه آکواریوم به راحتی ببینید و بر آنان نظارت داشته باشید. برای چنین انواعی از سمندرها، میتوانید به منظور فراهم آوردن آرامش بیشتر، نواری تیره رنگ به دور تانک بکشید و در مواقع لزوم، آن را بردارید تا از سلامت و شرایط مناسب سمندر خود مطلع شوید 
تانک نیمه آبی (Semi Aquatic)


چنین محفظه هایی در واقع ترکیبی از تانک های خاکی (terrestrial) و آبی (aquatic) هستند. معمولا برای نیوت ها از چنین محفظه هایی استفاده میشود، زیرا به هر دو محیط آبی و خاکی نیاز دارند. توجه داشته باشید که منطقه آبی نیوت ها نسبت به سمندرها باید عمیق تر باشد. بخش خشکی در چنین محفظه ای میتواند به شکل ساده ای طراحی و از توده ای شن و ماسه به همراه مقداری خزه استفاده شود. سطح این بخش باید بالاتر از بخش آب محفظه قرار گیرد و از یک سطح با جنس پلاستیک یا «پلیکسی گلاس» برای جداسازی بخش آبی وخاکی و ورود ساده تر آنها به قسمت خشکی استفاده شود. جداسازی قسمت آبی و خشکی در این نوع از تراریوم ها الزامی است.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

بسیار حیاتی است که بتوانید طریقه ای ساده برای وارد شدن سمندرها از بخش آب به قسمت خشکی تهیه کنید تا آنها به سادگی با خزیدن به خشکی برسند. به عنوان مثال برای این کار میتوانید از تکه ای چوب نسبتا پهن، با شیب ملایم استفاده کنید و این محل میتواند مکان مناسبی برای آفتاب گرفتن نیوت ها نیز به شمار رود. دقت داشته باشید که اگر در این منطقه از شن و ماسه استفاده میکنید باید به طور جدی از خورده شدن آن توسط سمندرها جلوگیری شود. بدین منظور باید میزان بزرگی خاصی از شن وماسه را در نظر بگیرید که توسط نیوت ها خورده نشود و باید این شن و ماسه ها کاملا فرسوده و گرد شده باشند تا از زخمی شدن پوست حساس بدن سمندر (یا نیوت) نیز جلوگیری شود.

تانک آبی (Aquatic)


از آکواریوم برای گونه های کاملا آبزی (مانند اگزولوتل) استفاده میشود و میزان و عمق آبی که برای گونه های آبی فراهم میکنید بسته به سن و شرایط آنها متفاوت است. سمندرها معمولا در محیط آب، مقدار زیادی آمونیاک از بدن خود ترشح میکنند بنابراین باید برای سالم نگه داشتن سمندر خود، به طور منظم، آب محل زندگی او را تعویض کنید.

نخستین قدم این است که بزرگترین فضای ممکن را برای سمندر در نظر بگیرید و آبی را در اختیار او قرار دهید که کاملا رقیق باشد. برای گونه های بزرگ آبزی، باید از یک فیلتر قدرتمند استفاده کنید زیرا گونه های آبزی به سرعت تحت تاثیر شرایط نامساعد محیطی قرار میگیرند و توانایی زیادی از نظر جسمی برای مقابله با چنین شرایطی را ندارند. برای کف محیط آبی میتوانید از شن و ماسه استفاده کنید اما درصورتی که کف محفظه کاملا خالی باشد ایمنی بهتری برای سمندرها ایجاد میشود و نظافت و نگهداری آن نیز ساده تر خواهد بود. مشکل دیگری که درصورت استفاده از شن و ماسه ممکن است با آن برخورد کنید این است که درصورتی که شن و ماسه ها ریز باشند ممکن است توسط سمندر شما خورده شوند و درصورتی که بیش از حد بزرگ باشد نیز ممکن است مواد خوراکی بین آنها ناپدید شود.


علاوه بر سیستم فیل ترینگ آب، باید به طور منظم آب محفظه را تعویض کنید.

مترجم : مسعود .ک
منبع : About.com

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)