پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جذاب ترین و خاص ترین کروکودیل های جهان23 گونه مختلف از کروکودیل ها در جهان یافت میشوند. معمولا ما همه این موجودات را شبیه هم میدانیم، موجوداتی با بدن کشیده، پاهای کوتاه و سری بزرگ که تمایل ذاتی دارند که تمام موجودات اطراف را بخورند. (از جمله انسان) البته این طرز فکر در مورد ظاهر بیشتر کروکودیل ها درست است اما انواع منحصر به فردی نیز در بین آنان یافت میشود که دارای ویژگی های خاصی هستند. اما در مجموع گونه هایی از کروکودیل های وجود دارند که به شهرت زیادی رسیده اند و بر انواع دیگر سایه افکنده اند که از آن جمله میتوان به کروکودیل رودخانه نیل، کروکودیل آب شور و آلیگیتور آمریکایی اشاره کرد.


10. کروکودیل کوبایی (Cuban crocodile) :

این نوع از کروکودیل ها فقط در آبهای کوبا و «ایسلا دلا یونتود» (Isla de la Juventud) زندگی میکنند و امروزه به شدت در معرض انقراض قرار گرفته اند. با داشتن طولی معادل 3 متر و ظاهری که چندان متفاوت از کروکودیل های دیگر نیست شاید این ذهنیت در شما ایجاد شود که این حیوان مشخصه عجیبی ندارد. اما اجازه ندهید که این نکات شما را به اشتباه بیندازد، چون در واقع کروکودیل کوبایی یکی از منحصر به فرد ترین انواع کروکودیل ها در جهان است. طبق گفته بسیاری از مسئولان باغ وحش ها این حیوان هجومی ترین کروکودیل در جهان به شمار میروند. به خاطر کاهش تعداد این حیوانات و منطقه محدود زندگی آنها، معمولا به ندرت رخ میدهد که گزارشی از حمله آنها به انسان ها رخ داده باشد. دلیل اصلی خطرناک شمرده شدن آنان نیز این نیست که حیواناتی قوی هستند(آنها آرواره هایی دارند که میتواند به راحتی استخوان را خرد کرده و در هر پوست و گوشتی نفوذ کند) بلکه این است که حیواناتی بسیار باهوش و زیرک هستند. گزارشات رسیده از صاحبان این کروکودیل ها بیان کننده این امر است که آنان میتوانند به صورت گروهی و با همکاری هم طعمه های بسیار بزرگی را به زانو درآورند (حتی انسان) که در این زمینه با اجداد قدیمی خود یعنی دایناسورها رقابت میکنند و مانند آنان نابودگران بزرگی به شمار میروند. البته گزارش هایی که از کروکودیل های نیل به دست آمده نشان دهنده این است که آنان نیز مانند اقوام کوبایی خود در شکار دسته جمعی با مهارت عمل میکنند. خصوصیت جالب دیگری که در کروکودیل های کوبایی دیده میشود این است که حیوانات فعالی هستند و بیشتر زمان خود را در خشکی میگذرانند، به همین دلیل آنها را تا حدی نیمه آبزی میشناسند.


مترجم : مسعود .ک
منبع
9. کروکودیل کوتوله آفریقایی (African dwarf crocodile) :

این حیوان در رودخانه های گرمسیری و آبگیرهای قسمت های مرکزی آفریقا یافت میشود. این حیوان در واقع کوچکترین گونه از کروکودیل ها در جهان است و فقط 1.5 متر طول دارد. طول این حیوانات به ندرت به 1.8 متر میرسد و شکارگرانی بسیار خجالتی هستند که از حشرات و قورباغه ها و ماهی ها و نیز لاشه حیوانات تغذیه میکنند. آنها معمولا برای انسان خطرناک نیستند مگراینکه شرایط غیرعادی پیش آید یا مورد آزار و اذیت قرار بگیرند. (به عنوان مثال برای حمایت از تخم ها و محل زندگی شان، مانند تمام کروکودیل های دیگر) نکته جالبی که در مورد فیزیک و ظاهر این حیوان قابل بیان است این است که آنها در قسمت پشت بدنشان برخلاف کروکودیل های دیگر هیچگونه حفاظ مستحکمی ندارند که در بین کروکودیل ها خصوصیتی غیر طبیعی محسوب میشود. این کروکودیل ها در ازای اندازه کوچک شان، دارای حالتی دفاعی هستند تا بتوانند در مقابل مهاجمانی نظیر لئوپاردها از خود محافظت کنند. این کروکودیل ها در کناره رودخانه برای خود گودال هایی حفر میکنند و معمولا فقط در شب از این محل خارج میشوند. همین رفتار باعث میشود که به ندرت بتوان این حیوان را مشاهده کرد و در مورد آن تحقیق کرد. به همین دلیل اطلاعات کمی در خصوص این گونه جالب و زیبا در دست است. بعضی کارشناسان معتقدند که این حیوانات در واقع یک گونه نیستند و دارای چندین زیر شاخه و گونه مختلف هستند. در سال های اخیر دو عامل که یکی شکار این حیوانات به خاطر گوشت آنها و دیگری تخریب محیط زیست طبیعی آنها بوده باعث شده که جمعیت آنها به شدت رو به کاهش بگذارد، اما هنوز شرایط به مرحله نرسیده است که این حیوان در لیست حیوانات در حال انقراض قرار گیرد.مترجم : مسعود .ک
منبع : listverse.com8. کروکودیل پوزه باریک (Slender snouted crocodile) :

یکی دیگر از کروکودیل های بومی آفریقا، کروکودیل پوزه باریک است که در جنگل های بارانی زندگی میکند و البته بیش از کروکودیل کوتوله رشد میکند و طول آنها به 4 متر میرسد. رژیم غذایی آنها بیشتر شامل ماهی هاست اما در اسارت به راحتی از گوشت قرمز نیز تغذیه میکنند. برای اینکه یه کروکودیل پوزه باریک را از نظر رژیم غذایی، راضی نگه دارید کافی است که روزی یک کیلوگرم گوشت قرمز به او بدهید. گرچه این کروکودیل نیز مانند تمام انواع دیگر کروکودیل ها میتواند روز ها و حتی گاهی برای هفته ها بدون غذا سرکند. با وجود اینکه نام این حیوان به وسیله دانشمندان در فهرست حیوانات خطرناک قرار ندارد اما باز هم در بسیاری از طبقه بندی ها آنان را حیواناتی هجومی قلمداد میکنند و عده زیادی ادعا کرده اند که کروکودیل هایی از این گونه به آنها حمله کرده اند. این حیوانات از نظر فیزیکی به شکلی هستند که بتوانند به دنبال ماهی ها و طعمه های کوچک بروند و آنها را شکار کنند و بسیار بعید به نظر میرسد که به انسان ها حمله کرده باشند مگر اینکه مضطرب شوند یا آشیانه آنها مورد هجوم قرار گیرد. برخلاف اندازه و ظاهر غول مانند این حیوانات، آنها صدایی بسیار ریز و شبیه جیرجیرک دارند، که شباهت زیادی به صدای انواع دیگر بچه کروکودیل دارد. متاسفانه نام این گونه نیز بر اثر شکار به خاطر گوشت و همچنین تخریب محیط زیست طبیعی در فهرست حیوانات در حال انقراض قرار دارد.مترجم : مسعود .ک
منبع : listverse.com
بخش چهارم7. گاریال قلابی (مصنوعی) (False gharial) :

این حیوان بومی مناطق جنوب شرقی آسیا، به خصوص مالزی و برونئو است. ندرتا ممکن است که نام این گونه را در فهرست بزرگترین کروکودیل های جهان ببینید، اما شهرت این حیوان به خاطر رشد آن است که گاهی اوقات بهش کل غیر طبیعی زیاد میشود و حتی به 6 الی 7 متر میرسد. نام «گاریال تقلبی» یه این دلیل برای آنها انتخاب شده است که شباهت زیادی با گاریال های واقعی دارند اما در واقع نسبت چندان نزدیکی با آنها ندارند. گاریال ها نوع دیگری از کروکودیل ها هستند که در کشور هند زندگی میکنند. البته گاریال های تقلبی دارای پوزه هایی پهن تر از گاریال ها هستند و به دنبال طعمه هایی به مراتب بزرگتر میروند که میتوان از آن جمله به مواردی مانند میمون ها، گرازهای وحشی و آهوها اشاره کرد و این در حالی است که گاریال ها به طعمه های کوچکتری نظیر ماهی بسنده میکنند. زمانی که این حیوانات نتوانند شکار مناسبی برای خود بیابند ناچار به لاشه های حیوانات قناعت میکنند. از سوی دیگر به ندرت اتفاق می افتد که این حیوانات به انسان ها حمله کنند و این اتفاق فقط زمانی رخ میدهد که احساس خطر کنند و یا آشیانه شان به وسیله انسان ها مورد هجوم قرار گیرد. این حیوان نیز همانند برخی دیگر از گونه ها در معرض انقراض قرار دارد و دلیل این امر هم بیشتر این است که انسان ها این حیوانات را از روی ترس میکشند.


مترجم : مسعود .ک
منبع : listverse.com6. یاکاره (Yacare) :

«یاکاره» ها که گاهی آنها را «پیرانا یاکاره» میخوانند دراصل نوعی از کایمن ها به شمار میروند که در جنوب آمریکا زندگی میکنند و نسبت نزدیکی با آلیگیتورهای آمریکایی دارند. ماهی پیرانا (piranha) محبوب ترین غذای این کروکودیل ها به شمار میرود که به همین دلیل هم این کروکودیل ها را کروکودیل پیرانا مینامند. همچنین دلیل دیگر این نامگذاری وجود دندان های نسبتا بزرگ فک پایینی کاملا جلو آمده آنهاست که آنها را شبیه به ماهی های پیرانا نشان میدهد. درکنار ماهی های پیرانا، آنها از هر ماهی دیگری که بتوانند آن را بگیرند نیز تغذیه میکنند. همچنین پرندگان، پستانداران کوچک و لاشه حیوانات نیز قسمتی از غذای آنها را تشکیل میدهند. این گونه از کروکودیل ها یکی از فراوان ترین کروکودیل های جهان به شمار میرود، به شکلی که آمار تخمینی نشان دهنده این است که هم اکنون 100 هزار الی 200 هزار عدد از این کروکودیل ها در آبگیرها و دریاچه های کشورهای برزیل، بولیوی و آرژانتین زندگی میکنند. خوشبختانه این حیوانات اندازه ای کوچک و در حدود 2 الی 2.5 متر دارند و به ندرت به انسان ها حمله میکنند. (البته مسلما در صورتی که مورد حمله قرار بگیرند یا مضطرب شوند میتوانند به شدت مهاجم و خطرناک شوند.) برخلاف کروکودیل های نیل و کروکودیل های آب شور، این کروکودیل ها از شیوه حمله مستقیم استفاده میکنند و به ندرت توسط حیوانات دیگر شکار میشوند. البته این حیوانات میتوانند به وسیله جگوارها و آناکونداها به آسانی شکار شوند و حتی گاهی مورد حمله نوع بزرگتر خود یعنی کایمن های سیاه قرار بگیرند.
بخش ششم5. کایمن عینکی (Spectacled caiman) :

این کایمن ها تنها گونه ای از کایمن ها هستند که در نیمکره شمالی زمین زندگی میکنند. (محل زندگی اصلی آنها در ایالات چیاپاس و اواکساکای مکزیک است.) نکته جالب اینجاست که آنها درواقع پرجمعیت ترین گونه کروکودیل ها درسراسر جهان به شمار میروند و طبق آمار ارائه شده، جمعیت آنها به یک میلیون عدد میرسد. کایمن های عینکی از انواع عجیب کروکودیل ها به شمار میروند و به این خصوصیت شهرت دارند که میتوانند رنگ پوست بدن خود را تغییر دهند. (گرچه این عمل بسیار به کندی صورت میگیرد.) همچنین آنها دارای یک الگوی مشکی رنگ بر پشت بدن خود هستند. این حیوان نامش را مرهون وجود یک برآمدگی میان دو چشم خود است که باعث میشود شبیه انسانی به نظر بیاید که عینک به چشم خود زده است. این کایمن ها میتوانند تا 3 متر رشد کنند اما اغلب در اندازه های کوچکتری مشاهده میشوند. کایمن های عینکی کشور مکزیک معمولا اندازه های کوچکتری از کایمن های عینکی آمریکای جنوبی دارند.
4. کایمن کوتوله (Dwarf caiman) :

درواقع کایمن های کوتوله دو نوع هستند. به خاطر اندازه کوچک (که معولا کمتر از 2 متر طول دارند) و جذابیت ظاهری بسیار زیاد (چشمان درشت و بینی سربالا باعث شده که ظاهری زیباتر نیز پیدا کند.) و این نکته که این حیوان در لیست حیوانات در معرض انقراض قرار ندارد، به تازگی به عنوان حیوان خانگی محبوبی وارد بازار شده و به شدت از آن استقبال شده است. البته باید این نکته را به خاطر داشت که این حیوان علی رغم جثه کوچکش میتواند بسیار خطرناک باشد، زیرا با دندان ها وفک های قدرتمندش میتواند به راحتی پوست انسان را سوراخ کند و یا زخم هایی در بدن ایجاد کند که به سرعت ایجاد عفونت های شدیدی کنند. این حیوانات میتوانند در صورت بی موالاتی صاحبان و یا احساس خطر، به راحتی صاحبان خود را راهی بیمارستان کنند. اینها دلایلی است که مخالفان نگهداری از این حیوان ارائه میدهند و با استناد به آن عنوان میکنند که این حیوان باید در طبیعت رها شود. این کروکودیل های کوچک متعلق به منطقه آمازون در آمریکای جنوبی هستند و معمولا از هر حیوان کوچکی بتوانند آن را شکار کنند تغذیه میکنند. زمان شکار آنها اغلب در مدت شب است. برخلاف اغلب کروکودیل ها، کایمن ها و به خصوص کایمن های کوتوله علاقه زیادی دارند که در حالتی کاملا سر بالا در طول شب به گشت و گذار در خشکی های اطراف رودخانه یا آبگیر بپردازند.مترجم : مسعود .ک
منبع : listverse.com

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)