پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از آفتاب پرست شنل دار کوتولهCape Dwarf Chameleon

 
معرفی


آفتاب پرست های کوتوله گروهی از آفتاب پرست های کوچک از گونه «برادیپویدون» (Bradypodion) هستند. آنها در جنوب آفریقا زندگی میکنند. آنها به دلیل اینکه تنها در قسمت های خاصی از قاره آفریقا یافت میشوند، موجوداتی کمیاب (به عنوان حیوان خانگی و برای خریداری) هستند. (به شکلی که در بسیاری از موارد فقط میتوانید آنها را در یک شهر یا محله خاص جستجو کنید.) این خزندگان، زنده زا هستند و بچه های خود را به شکل زنده (نه به شکل تخم) به دنیا می آورند. آفتاب پرست های کوتوله از بزرگترین انواع در شاخه خود محسوب میشوند که از پوزه تا مقعد حدودا 6 الی 7.5

سانتی متر طول دارند


آفتاب پرست کوتوله به عنوان حیوان خانگیبا توجه به تجربیات شخصی، میتوانم بگویم که آفتاب پرست های کوتوله در اسارت میتوانند زندگی بسیار خوبی داشته باشند، به دلایل زیر :


برخلاف گونه های دیگر آفتاب پرست، آنها به هیچ وجه قلمرو طلب نیستند. شما میتوانید در طبیعت، آفتاب پرست های کوتوله را در گروه های 5 یا 6 تایی ببینید که بر روی یک بوته در کنار هم قرار گرفته اند. همانطور که پیش از این بیان شد، آنها موجوداتی زنده زا هستند. تکثیر شدن این حیوانات بسیار ساده است و میتوانند سالیانه 2 الی 3 بار تخمگذاری کرده و 5 الی 15 بچه به دنیا بیاورند! اندازه این آفتاب پرست ها کوچک است بنابراین میتوانید یک گروه از آنها را در محفظه ای که حجم چندان بزرگی هم ندارد در کنار یکدیگر نگهداری کنید. ضمنا با توجه به اندازه کوچکشان، نسبت به آفتاب پرست های دیگر غذای زیادی نیز نخواهند خورد.


خلق و خوهمانند 90 % از آفتاب پرست ها، آفتاب پرست های کوتوله نیز علاقه ای به در دست گرفته شدن و برداشته شدن از جایشان ندارند. البته آنها میتوانند اندکی در دست بودن را تحمل کنند اما در زمان دست زدن به آنها به رنگ بدنشان دقت کنید که نشان دهنده این است که آیا آفتاب پرست شما مضطرب است یا خیر. اگر حیوان در دستان شما احساس اضطراب و نا امنی داشته باشد بدنش را به رنگ تیره در خواهد آورد و قسمت گلوی خود را به شکل براق و سوزان در می آورد. زمانی که این علائم اضطراب را در آفتاب پرست مشاهده کردید باید فورا او را به محفظه اش بازگردانید. آفتاب پرست هاحیواناتی هستند که به سادگی بر اثر اضطراب میمیرند. البته آفتاب پرست های مختلف (حتی از یک گونه مشترک) دارای خصوصیات اخلاقی متفاوتی هستند که شما باید در برخورد با حیوان و کسب تجربه از خصوصیات رفتاری او، این موارد را بیاموزید و از اخلاق آفتاب پرست خود مطلع شوید. به عنوان مثال یکی از آفتاب پرست های من به سادگی و با اراده خود در دست من قرار میگرفت و از بدن من بالا آمده و تا سر من بالا می آمد. البته من فکر میکنم که این کار را فقط به خاطر به دست آوردن غذا انجام میداد.

خانه سازی


همانند تمام آفتاب پرست های دیگر، برای آفتاب پرست های کوتوله نیز باید یک طیف نوری کامل ایجاد کنید. اگر امکان ایجاد چنین طیفی را ندارید بنابراین آفتاب پرست نمیتواند گزینه مناسبی برای شما (به عنوان حیوان خانگی) باشد. در منطقه محل زندگی من، آب و هوا به شکلی است که من محفظه آفتاب پرستم را (با طراحی و شکل دلخواه) در محیط باز قرار داده ام و بدین شکل دسترسی او به طیف کامل نور، میسر شده است. شما هم در صورتی که به چنین شرایطی دسترسی داشته باشید میتوانید آفتاب پرست خود را در فصل گرم سال در محوطه باز قرار دهید و در فصل زمستان و سرما، او را به داخل منزل منتقل کنید.


من برای آفتاب پرست های خودم یک محفظه به شکل توری مانند به ارتفاع 5 فوت (تقریبا 1.5 متر) و طول و عرض مساوی 2 فوت (تقریبا 60 سانتی متر) ساخته ام. شما میتوانید بسته به اندازه آفتاب پرست های خود از محفظه کوچکتری استفاده کنید. یک اقدام هوشمندانه در امر نگهداری از این آفتاب پرست ها این است که هرگز دو حیوان نر را در کنار یکدیگر نگهداری نکنید زیرا امکان دارد آنها در فصل جفتگیری با یکدیگر به طور جدی درگیر شوند.
من یک گیاه «فیکاس» (ficus) در محفظه قرار داده ام تا علاوه بر ایجاد سایه، محلی مناسب برای پنهان شدن در اختیار آفتاب پرست ها قرار دهد. همچنین قطرات کوچک آب بر روی برگ های این گیاه خواهند ماند. مطمئن شوید که آفتاب پرست های شما امکان دسترسی به نور خورشید را هم بر روی درخت خود داشته باشند، آنها علاقه دارند در ابتدای صبح و اواخر بعد از ظهر از نور مستقیم خورشید استفاده کنند.


اگر از آفتاب پرست های خود در محیط بسته منزل نگهداری میکنید باید برای آنها طیف نور کاملی را برای آفتاب گرفتن در قسمت بالایی محفظه قرار داده و آنها را در معرض نور UVB نیز قرار دهید. این امر بسیار مهم است! همواره برای این خزنده های کوچک، محلی سایه دار در نظر بگیرید تا زمانی که تمایل به قرار نداشتن در معرض نور را داشتند به آن قسمت بروند. این کار حس امنیت خوبی به آنها میدهد. نوردهی در محفظه را به مدت 12 ساعت در شبانه روز انجام دهید.

غذا و آب


آفتاب پرست ها نیاز به آب زیادی دارند که شما میتوانید این میزان آب را با اسپری کردن آب به مدت یک دقیقه درون محفظه برای آنها فراهم کنید. آنها آب موردنیاز خود را از روی برگ ها و ساقه های گیاهان مینوشند. آفتاب پرست ها این کار را روزی 2 یا 3 بار انجام میدهند.


آفتاب پرست های کوتوله کاملا حشره خوار هستند. به آنها جیرجیرک (crickets)، کرم خوراکی (meal worms)، کرم روغنی (wax worms)، مگس (flies)، کرم ابریشم (silk worms) و کرم های پروانه های دیگر را بدهید. طعمه را قبل از خورده شدن توسط آفتاب پرست، به پودر کلسیم آغشته کنید. اندازه طعمه نباید از قسمت بالایی سر آفتاب پرست بزرگتر باشد. البته بهتر است که از طعمه های کوچکتر از این اندازه استفاده کنید.


شما میتوانید یک ظرف مخصوص غذا را با قلاب در داخل محفظه آویزان کنید. آفتاب پرست های شما مستقیما به سمت این ظرف آمده و غذایشان را از درون آن برمیدارند. پیشنهاد من به شما این است که جیرجیرک را با دستان خود به آفتاب پرست بدهید تا مطمئن شوید که همه آفتاب پرست ها به میزان کافی غذا خورده اند. (حسن دیگر این کار این است که شما از دیدن اینکه آفتاب پرست هایتان از دست شما غذا میگیرند لذت خواهید برد.) اگر در ابتدا احساس کردید که این کار آفتاب
تکثیرپرورش و تکثیر آفتاب پرست های کوتوله شنل دار بسیار ساده است. اگر تمام شرایط مناسب باشد و آفتاب پرست های شما نیز سالم باشند، نمیتوان حتی از نظر فصل، داشتن بچه را محدود دانست. به واقع لازم نیست شما برای تشویق و تحریک آفتاب پرست های کوتوله شنل دار برای جفتگیری، هیچ کاری انجام دهید. فقط اطمینان حاصل کنید که یک نر و یک ماده در اختیار داشته باشید. تشخیص جنسیت در این آفتاب پرست ها اندکی دشوار است، نرها دارای رنگ روشن تر و تاج بلندتری نسبت به ماده ها بر روی سر هستند در حالی که ماده ها از نظر اندازه، بزرگتر از نرها هستند.


اگر آفتاب پرست ماده شما باردار باشد شما میتوانید این موضوع را از حالت پف کرده بدنش متوجه شوید. ماده باردار را وقتی که به زمان زایمان نزدیک میشود از بقیه آفتاب پرست ها جدا کنید زیرا بچه های تازه به دنیا آمده بسیار کوچک هستند و ممکن است توسط آفتاب پرست های بالغ خورده شوند ! همانطور که پیش از این هم اشاره شد، آفتاب پرست های کوتوله شنل دار، زنده زا هستند. تعداد بچه ها بین 5 الی 15 عدد متغیر است. یک آفتاب پرست کوتوله ماده به طور متوسط 2 بچه در سال به دنیا می آورد. زایمان های فصل تابستان معمولا تعداد بیشتری بچه به دنیا خواهند آورد. بچه آفتاب پرست ها در ابتدا به رنگ قهوه ای هستند و به تدریج ظرف مدت 5 تا 6 ماه به رنگ سبز در می آیند. رشد این خزندگان نسبتا سریع است و این آفتاب پرست های کوچک در سن یک سالگی به بلوغ جنسی میرسند.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.نتیجه گیری


نگهداری از آفتاب پرست های کوتوله شنل دار بسیار لذت بخش و مفرح خواهد بود. اگر آماده نگهداری از بچه آفتاب پرست نیستید، بهتر است که آفتاب پرست نر و ماده را کنار یکدیگر نگهداری نکنید، زیرا در غیر این صورت، به زودی شما صاحب یک آفتاب پرست ماده باردار و کمی پس از آن، صاحب 12 بچه آفتاب پرست خواهید بود که نگهداری از آنها چندان ساده نیست.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : herpcenter.comپرست شما را مضطرب میکند کمی صبور باشید..

نظرات کاربران
 • 0
  ba salam, mataleb ali bud vali nemidunim baraye kharid bayad che eghdami kard? age mishe shomare ye tamasetun ra bedin ta jahate kharid eghdam konim
 • 1
  خاک تو سرت عوضی کسافت
  من اسم آفتاب پرست میخوام در موردش که میدونم خنگول😲😲😲😠😠😠😠😈😈😈😈💩💩💩💩💩
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

بهترین

ایا

پرس

سبز

افتاب

رفتار

ولی

غذای

حیواناتی

تصویر

سگهای

خريد

فروش

دیـــگه

حیوونی

گذار

فروشگاه

جنس

پرست

هــــا

لاتین

بچه

انواع

غذا

اسامی

جانور

دیگر

کدام

خزنده

خرید

مقاله

نژاد

محل

مثل

بومی

اموزش

کوتوله

چيست

موجوداتی

خانواده

متفاوت

موجودی

سازی

اسمش

افریقایی

شنل

خانگي

مشخصات

چیه

حیوانی

مارمولک

دیگرش

دوازده

Default

ایگوآنا

بسیار

پرستان

كوتوله

قیمت

انگلیسی

شبيه

ماده

نوع

فروشی

گونه

پوست

بـه

شکل

بزرگتر

ـتر

شیبه

گیاه

است

شباهت

خانگی

سگ

تخم

بـا

نام

تمامی

آفتاب

نامهاي

دوم

شناسی

اسم

"

شبیه

ایگوانا

حرف

نگهداری

زیبا

تصویرسازی

درمانی

مستند

ایران

دار

نامهای

عکس

حیوان

حيواني

خوار

یکــــــ

خونگی

حیوانات

چیست

منزل

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)