پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

کلیاتی در خصوص دوزیستان


 


درمجموع سه نوع دوزیست در زمین زندگی میکنند :


1.قورباغه ها (Anura)
2.سمندرها (Caudata)
3.سیسیلیان ها (Gymnophiona)

بزرگترین دسته از قورباغه ها «پریستیمانتیس» (Pristimantis) نام دارند. بیش از 400 گونه قورباغه در این دسته جای دارند که هر ساله با اکتشافات جدید به این عدد افزوده میشود. (میتوانید فهرستی از آخرین گونه های کشف شده را در سایت مرکز داده ی ampibiaweb پیدا کنید.) این قورباغه ها غالبا در آمریکای شمالی و جنوبی زندگی میکنند و گاهی در آمریکای مرکزی نیز یافت میشوند و محل زندگی اصلی آنها اطراف کوهپایه های آند است. این قورباغه ها تخم های خود را در خشکی میگذارند و این تخم ها مستقیما به قورباغه های دارای دست و پا تبدیل میشوند و از مرحله ی نوزاد شناگر قورباغه میگذرند و هرگز به این حالت نیستند.

بزرگترین دسته از سمندرها با دارا بودن بیش از 80 گونه، «بولیتوگلوسا» (Bolitoglossa) (سمندرهای پا مشبک) خوانده میشوند. بیشترین انواع این گونه در مکزیک و آمریکای مرکزی و قسمت های زیادی از آمریکای جنوبی به خصوص بولیوی زندگی میکنند. اینها سمندرهایی هستند که بدون حضور آب رشد میکنند و بدون عبور از مرحله ی آبزی مانند سمندرهای بالغ از ابتدا بر روی خشکی و به طور منظم روی درخت زندگی میکنند. گونه ای که بیش از همه شناخت شده است Bolitoglossa pesrubra است که گونه ای بسیار معمولی در کشور کاستاریکا به شمار میرود و در موارد بسیاری در پروژه های تحقیقاتی در خصوص حیوانات استوایی، این حیوان تحت مطالعات زیادی قرار گرفته است.

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


بزرگترین دسته از سیسیلیان ها، با دارا بودن بیش از 30 گونه مختلف، «ایچتیوفیس» (Ichthyophis) نام دارد که در جنوب شرق آسیا از جمله کشورهای جزیره ای مانند فیلیپین، مالزی و اندونزی یافت میشود. این حیوانات خصوصیت نقب زنی دارند و بنابراین به ندرت قابل مشاهده هستند.

ادامه دارد ...


مترجم : مسعود .ک
منبع : amphibiaweb.org

کلیاتی در خصوص دوزیستان

 

 
 

درمجموع سه نوع دوزیست در زمین زندگی میکنند :


1.قورباغه ها (Anura)
2.سمندرها (Caudata)
3.سیسیلیان ها (Gymnophiona)

نوع چرخه ی زندگی دوزیستان به شکلی است که از شکل «لارو» (larval stage) در مدتی چند ماهه، طی یک روند به نام «دگردیسی» تبدیل به حیوانی میشوند که قادر به زیست در خشکی است. دوزیستان بالغ برای تخمگذاری معمولا به محیط های آبی باز میگردند، گرچه در این مورد استثناهای زیادی وجود دارد. در بین قورباغه ها گونه های «پریستیمانتیس» (Pristimantis) تخم های خود را در خشکی میگذارند به طوری که بچه های آنها در هنگام تولد به شکل والدین خود ولی با اندازه ای بسیار کوچکتر هستند و هرگز در مرحله تدپول (tadpole) قرار نمیگیرند. جالب اینجاست که این گونه قورباغه های در مناطق استوایی و گرمسیری بیشتر از انواع دیگر قابل مشاهده هستند. در آفریقا گونه ی آرترولپتیس (Arthroleptis) ( که به اسم قورباغه های فریادکش (squeakers) معروف هستند) نیز دارای روند رشد مستقیمی هستند. گونه های دیگری از قورباغه ها نیز در جزیره ی ماداگاسکار و در جنوب آسیا زندگی میکنند که دارای روند رشد مستقیمی هستند. در بین سمندرها بزرگترین خانواده ی آنها تحت عنوان پلوتودونتیدا (Plethodontidae) روند رشد مستقیم دارند و در بین گونه هایی از سیسیلین ها نیز این روند مستقیم قابل مشاهده است.گونه هایی از قورباغه ها در حالتی شبیه قورباغه های بالغ متولد میشوند. زیرمجموعه های آفریقایی از گونه های نکتوفرینوید (Nectophrynoides) میتوانند تخم ها را در تخمدان های خود تا زمان تولد بچه ها نگه دارند. در این گونه قورباغه ها، بچه ها به صورت نسخه ی کوچکتری از والدین خود متولد میشوند. یکی از این گونه ها که در پورتوریکو یافت میشود و «اورتلوداکتیلوس» (Eleutherodactylus) نام دارد و هم اکنون در خطر انقراض قرار گرفته است، نیز تخم های حامل بچه را تا زمان تولد در تخمدان خود نگه میدارد. گونه ای از سمندرها به نام Salamandra salamandra نیز به همین شکل متولد میشود. گونه هایی از سیسیلین ها نیز به صورت کاملا تکامل یافته و دگرگون شده متولد میشوند.فرار سمندری
گونه ای از سمندرها به نام Hydromantes platycephalus وجود دارند که در مناطق کوهستانی و شیبدار زندگی میکنند و به نام سمندرهای لیل (Lyell Salamander) شناخته میشوند. آنها معمولا در زیر صخره یا یافت میشوند. زمانی که صخره از روی آنها برداشته شود آنها خود را تا حد امکان گرد کرده و در سراشیبی شروع به غلطیدن میکنند تا از دست دشمن فرار کنند.مراقبت والدینی
قورباغه های پیکانی سمی از نوع توت فرنگی (Strawberry Poison Dart Frogs) (Oophaga pumilio) از تخمگذاری در آبگیرها و نهرها خودداری میکنند. درعوض تخم های آنها تا زمان تبدیل شدن به قورباغه های آبزی در خشکی رشد میکند و سپس مادر، آنها را بر پشت خود سوار کرده و به سمت آبهایی که در پای درختان جمع میشود حمل میکند. این قورباغه های کوچک تا زمان رشد دست و پایشان در این مکان کوچک اما بدون دشمن رشد میکنند و در این مدت مادر آنها، برای تغذیه ی آنها از موادی که در دسترس باشد استفاده میکند.


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)