پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از گکوی پلنگی

 
(Eublepharis macularius)
 


گستره طبیعی :

اکثر گکوهای پلنگی که هم اکنون به عنوان حیوان خانگی نگهداری میشوند، چندین نسل پیش (در اوایل دهه 1980) از کشور پاکستان و بعضی از آنها از کشور هند اسیر شدند. محل زندگی آنها مناطق بیابانی و علفزارهاست، البته آنها مناطق صخره ای را به دلیل داشتن مناطق خوبی برای پنهان شدن، ترجیح میدهند. آنها سعی میکنند بیشتر طول روز را در قسمت های زیرین زمین که خنکتر و مرطوب تر است سپری کنند و شبها برای شکار از محل خود خارج میشوند.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

اندازه :

طول این مارمولک های در بدو تولد در حدود 7.5 تا 10 سانتی متر است. طول متوسط یک گکوی پلنگی بالغ در حدود 20 سانتی متر است. در برخی گونه های خاص ممکن است طول آنها چند سانتی متری از این مقدار تجاوز کند که رکورد طول یک گکوی پلنگی 25 سانتی متر بوده است.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

لمس کردن :

گکوهای پلنگی به ندرت مبادرت به گاز گرفتن میکنند اما ممکن است مانع از دست زدن شما شوند. باید آنها را کاملا محترمانه و بدون هیچگونه فشار خاصی در دست بگیرید. به یاد داشته باشید که اگر دم این حیوان را به سختی نگه دارید ممکن است احساس خطر کرده و دم خود را از بدنش جدا کند. دمی که به جای آن رشد میکند هرگز مانند دم نخست نخواهد شد. تا زمانی که گکوی شما کاملا به لمس شدن عادت نکرده است او را در همان محوطه محفظه یا در حالتی که روی زمین نشسته اید در دست بگیرید. اگر گکو وحشت کرده باشد ممکن است به شدت خود را از ارتفاع بالا در دستان شما به پایین پرت کند که حتی منجر به مرگ او شود.

محفظه محل زندگی :


گزینه های متفاوتی میتوانند به عنوان محفظه محل زندگی گکوها مورد استفاده قرار گیرند اما یک تانک با حجم 10 گالن میتواند فضایی مناسب برای زندگی یک جفت از گکوهای پلنگی فراهم آورد. گکوها توانایی صعود و بالا رفتن از سطوح صاف و مسطح را ندارند بنابراین نیازی به قرار دادن مانع برای صعود آنان وجود ندارد و تنها نکته ضروری در این خصوص این است که آنان را دور از دسترس گربه سانان نگهداری کنید.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


بستر :

گکوها معمولا سنگریزه ها و خرده هایی را که به عنوان بستر برای آنها قرار میدهید مانند پرندگان می بلعند، از این رو بسیار دقت کنید که مشکلاتی نظیر گرفتگی در سیستم گوارش برای آنان به وجود نیاید. بسیاری از پرورش دهندگان توصیه میکنند که به منظور بسترسازی برای گکوهای پلنگی از کاغذهای پهن، پلاستیک یا کاشی استفاده کنید.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

غذادهی :

این مارمولک ها معمولا با اشتیاق فراوان از خوردن حشرات و برخی بندپایان استقبال میکنند. نوزادانی که به تازگی از تخم خارج شده اند باید هفته ای دو یا سه بار به وسیله جیرجیرک یا کرم های روغنی (wax-worm) تغذیه شوند. به تدریج با رشد آنها، باید از جیرجیرک ها و کرم های بزرگتری استفاده کنید و کرم های خوراکی (mealworm) را نیز به رژیم آنها بیافزایید. گکوهای بالغ بسته به شرایط میتوانند حتی از بچه موش های صورتی نیز تغذیه کنند. حدودا دو بار در هفته باید غذا را با پودرهای کلسیم مخصوص خزندگان بیامیزید تا گکوی شما دچار مشکل کمبود کلسیم نشود و رشد استخوانی کاملی داشته باشد. تمام گکوهای بالغ، به جز ماده هایی که در حال تخمگذاری هستند باید حداقل هفته ای یک بار با چنین مکمل هایی تغذیه شوند. فراموش نکنید که هرگز نباید حجم زیادی از این مکمل را ساخته و برای مدت طولانی نگهداری کنید، این مکمل ها تنها در صورتی مفید هستند که همان روز به غذای اصلی ضمیمه شوند.

رطوبت و آب :


یک ظرف آب کم عمق و پاکیزه برای گکوهای خود فراهم کنید و دقت داشته باشید که عمق آن بیشتر از ارتفاع قد گکو نباشد. رطوبت باید در سطح پایینی باشد زیرا رطوبت بالا میتواند گکوها را دچار مشکلات تنفسی کند. البته در رطوبت طبیعی اتاق، معمولا گکوها دچار مشکلات پوست اندازی به خصوص در ناحیه پنجه هایشان میشوند. درصورتی که چنین مشکلی برای گکوی شما پیش آمد باید یه ظرف در بسته دارای درپوش تهیه کنید و آن را با خزه اسفاگنوم مرطوب پر کنید. این کار به خزنده شما اجازه میدهد که پوست اندازی مناسبی داشته باشد. باقی ماندن آثار پوست اندازی روی بدن گکوها میتواند منجر به فشردگی و لخته شدن خون به خصوص در ناحیه پنجه و حتی در نهایت منجر به از دست دادن انگشتان شود.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


گرمادهی و نوردهی :

طیف گرمایی مورد نیاز برای گکوها را با قرار دادن یک پد گرمایی در یک طرف از محفظه میتوانید به سادگی تامین کنید. این کار به آنها اجازه میدهد که بتوانند از قسمت گرم محفظه که دمایی بین 32 الی 35 درجه سانتیگراد دارد تا خنک ترین قسمت که باید دمایی در حدود 25 تا 28 درجه سانتیگراد داشته باشد حرکت کرده و دمای بدن خود را تنظیم کنند. در هر دو سمت دمایی (بخش سرد و بخش گرم) محل های مناسبی برای پنهان شدن این مارمولک ها ایجاد کنید تا در هر دو نقطه سرد و گرم احساس امنیت داشته باشند. هرگز دمای محیط زندگی این خزندگان نباید پایین تر از 23 درجه سانتیگراد باشد، ضمنا نوردهی خاصی برای این موجودات شب فعال مورد نیاز نیست.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
تکثیر :

نرها معمولا از ماده ها درشت تر هستند و به وسیله داشتن عضوی V شکل به صورت برجسته در انتهای بدن قابل تشخیص هستند. هرگز بیش از یک نر را در یک محفظه قرار ندهید زیرا منجر به ایجاد درگیری میان آنان میشود. هر سه یا چهار روز تخم ها به صورت جفت جفت و دوتایی به وسیله ماده ها گذاشته میشوند. این روند تا زمانی که ذخیره چربی و کلسیم گکوی ماده به اتمام برسد همچنان ادامه می یابد. ماده ها میتوانند در یک فصل نهایتا تا 16 تخم بگذارند اما معمولا این تعداد بین 8 تا 12 عدد است. مدت زمانی که طول میکشد تا بچه ها از تخم خارج شوند معمولا بین 45 تا 65 روز است که بستگی به میزان دمای محیط دارد. به شکل جالبی تعیین جنسیت بچه ها نیز بستگی به دمای محیط نگهداری از تخم ها (دمای جوجه کشی) دارد، به این شکل که در دمای بیش از 31 درجه سانتیگراد تقریبا تمام نوزادان، نر خواهند بود در حالی که در دمای کمتر از 28 درجه سانتیگراد نوزادان اغلب ماده خواهند شد.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

طرح ها، رنگ ها و الگوهای روی بدن :

گکوهای پلنگی اصالتا دارای خال های تیره ای بر روی زمینه ای به رنگ زرد کم رنگ هستند. گکوهای جوان تر رگه هایی از قهوه ای تیره و سیاه بر روی زمینه ای زرد رنگ دارند. در سال های اخیر، پرورش دهندگان توانسته اند رنگ ها و طرح های متفاوتی از آنها را در فرایند تکثیر به وجود آورند. بیشتر پرورش دهندگان تمایل به تکثیر رنگ های زرد براق دارند و به همین دلیل در این سال ها تعداد گکوهای پلنگی با این رنگ ها افزایش پیدا کرده است و نسبت رنگ های زرد این گکوهای خانگی بسیار بیشتر از گونه های موجود در طبیعت است. این مورد یکی از نکاتی است که میتواند در تشخیص پرورشی بودن یا نبودن این خزندگان به شما کمک کند. گکوهایی که به رنگ آلبینو (زال یا زرد) هستند در سه فرم کلی «زرد ساکن»، «لکیستیک» (Leucistic) و «بدون طرح» دیده میشوند. به تازگی فرم کلی دیگری به نام «هایپوملانیستیک» (Hypomelanistic) نیز به این فهرست افزوده شده است. در این مدل، تعداد خال های تیره رنگ کمتر شده و شفافیت و تابش رنگ زرد در پس زمینه بیشتر جلوه گر میشود. طرح «نارنگی» (Tangerine) در گکوهای پلنگی به راستی بسیار زیبا و جذاب است که به شکل تلفیقی از رنگدانه های زرد و نارنجی بر پشت و پهلوی این خزندگان زیباست. رنگ ها و طرح های متفاوت دیگری نیز از این مارمولک های زیبا در دسترس هستند که به صورت ها خطوط عریض یا شکسته و انواع دیگر با دخالت در روش های تکثیر و ژنتیک ساخته شده اند.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : vmsherp.com
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)