پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

21 سوسمار جذاب و رنگارنگ در جهان

21. آگامای صخره ای پنینسولار (Psammophilus dorsalis) (Psammophilus dorsalis)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
آگامای صخره ای پنینسولار که در منطقه «گست» (Ghast) هند زندگی میکند دارای رنگی به شدت قرمز و سری بزرگ (به نسبت بدن) است. قسمت زیر بدن این سوسمار به رنگ زرد و گلوی آن به رنگ متمایل به خاکستری است. این حیوان معمولا بر روی سنگ ها و صخره ها آفتاب میگیرد و از حشرات تغذیه میکند. اندازه این خزندگان تا 34 سانتی متر میرسد. این حیوانات با نام «آگامای صخره ای جنوب هند» (South Indian Rock Agama) نیز شناخته میشوند.


20. سوسمار زمردی ایبرین (Iberian Emerald Lizard) (Lacerta schreiberi)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
این سوسمار که ظاهر بسیار خاص و جالبی دارد در مناطقی از کشورهای پرتغال و اسپانیا زندگی میکند و دارای رنگ روشنی است. آنها معمولا در جنگل ها و بیشه زارهای معتدل یافت میشوند. این حیوان که با نام «سوسمار سبز شرایبر» (Schreiber’s Green Lizard) نیز شناخته میشود به دلیل تخریب محیط طبیعی زندگی اش در معرض انقراض قرار دارد.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : factoidz.com

 

بخش دوم19. سوسمار سندولد دم آبی (Blue-tailed Sandveld Lizard) (Nucras caesicaudata)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.سوسمار سندولد دم آبی که در آفریقا زندگی میکند از نظر ظاهر و زیبایی، شباهت زیادی به سوسمار «مابویا 5 خط» (Five-Lined Mabuya) و «اسنکینک 5 خط آمریکایی» (American Five-Lined Skink) دارد. هر سه این سوسمارها دارای دمی به رنگ آبی و بدنی با پس زمینه زرد رنگ هستند. سوسمار سندولد دم آبی در خشک، شنی و مناطق صحرایی موزامبیک، آفریقای جنوبی و زیمبابوه یافت میشود.

18. مابویا پنج خط (Five-lined Mabuya) (Trachylepis quinquetaeniata)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.«مابویای پنج خط» یکی از اسکینک های رنگارنگ آفریقایی است که شباهت زیادی به سوسمار سندولد دم آبی (Blue-tailed Sandveld Lizard) دارد. این حیوان را با نام های «مابویای رنگین کمانی» (Rainbow Mabuya) و «اسکینک رنگین کمانی» (Rainbow Skink) نیز میشناسند. دم آبی رنگ و 5 خط بر روی بدن این خزنده، نام آن را به طور کامل توجیه میکند.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

 

بخش سوم17. آفتاب پرست معمولی (Common Chameleon) (Chamaeleo chamaeleon)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.آفتاب پرست معمولی یک خزنده رنگارنگ اروپایی است که در یونان، مالت، ترکیه، اسپانیا، پرتغال و قبرس یافت میشود. این حیوان را در مناطقی از شمال آفریقا و غرب آسیا نیز میتوان مشاهده کرد.

16. مارمولک روز فعال مزین (Ornate Day Gecko) (Phelsuma inexpectata)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.گکوی روز فعال مزین یکی از سوسمارهای رنگارنگ بومی جزیره «ریونیون» (Reunion Island) است. این موجود یکی از کوچکترین گکوها است که نهایتا تا 12 سانتی متر رشد کرده و از حشرات و شهد گیاهان تغذیه میکند. رنگ سبز تیره بدن و سه خط که از قسمت گردن تا پوزه این حیوان کشیده شده است از مشخصات بارز آن است.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

بخش چهارم
15. توکای گکو (Tokay Gecko) (Gekko gecko)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.توکای گکو نوعی گکوی خال دار شبیه به گکوی پلنگی است. این گکو را میتوان در فیلیپین و چند کشور دیگر جنوب شرقی آسیا مشاهده کرد. این خزنده تا 40 سانتی متر رشد کرده و به طور خاص، بومی منطقه «توکو» (Tuko) در فیلیپین است. آنها شب فعال بوده و بیشتر زمان خود را بر روی درختان سپری میکنند. محل زندگی این حیوان درختان جنگل های بارانی و صخره هاست و غذای اصلی آن را هزارپایان و عقرب ها تشکیل میدهند.

14. گکوی پلنگی (Leopard Gecko) (Eublepharis macularius)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.گکوهای پلنگی یکی از انواع گکوها هستند که در مناطق مرکزی جنوب آسیا زندگی میکنند و ساکن صحرا و حیوانی نسبتا زمینی است. این سوسمارهای شب فعال در افغانستان، هند و پاکستان یافت میشوند. گکوهای پلنگی یکی از گونه های خاص گکو هستند زیرا از معدود گکوهایی هستند که دارای پلک چشم هستند. این خزندگان زیبا و جذاب، یکی از محبوب ترین پت ها به شمار میروند.ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :

13. سوسمار کوهستانی موز شکاف (Banana Split Mountain Lizard) (Japalura splendida)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.«سوسمار کوهستانی موز شکاف» یکی از خزندگان رنگارنگ و منحصر به فرد ساکن چین و تبت است که محبوبیت زیادی به عنوان حیوان خانگی دارد. به عنوان حیوان خانگی، این حیوان نیاز به محیطی گرم و مرطوب دارد و مخلوقی کنجکاو و فعال است. تغذیه این سوسمارها از کرم های خوراکی (Mealworms)، جیرجیرک ها (Crickets) و کرم های روغنی (Waxworms) است. رابطه آنها با انسان ها نسبتا خوب است اما هرگز اصرار به در دست گرفتن آنها نکنید. این حیوان را با نام مختلفی از جمله «اژدهای درختی جاپالورا» (Japalura Tree Dragon)، «آگامای اژدها» (Dragon Agama)، «اژدهای آبی چین» (Chinese Tree Dragon) و «اژدهای درختی نئون» (Neon Tree Dragon) نیز میشناسند.


12. آفتاب پرست رنگارنگ (Colorful Chameleon) (Fucifer minor)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.آفتاب پرست های «فورسیفر مینور» (Fucifer minor) یکی از انواع دارای بیشترین تنوع رنگی در بین تمام آفتاب پرست ها به شمار میرود که ساکن جزیره ماداگاسکار است. آنها متعلق به خانواده Chamaeleonidae هستند. این خزندگان زیبا و رنگارنگ به دلیل تخریب زیستگاه طبیعی شان در معرض انقراض قرار دارند.ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
بخش ششم
11. مارمولک واق واقو (Barking Gecko) (Underwoodisaurus milii)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
این حیوان دارای ظاهری جذاب و منحصر به فرد و صدایی شبیه به پارس کردن است. این گکوها با نام «گکوی دم کلفت» (Thick-tailed Gecko) نیز شناخته میشوند که این نام به دلیل داشتن دم گوشتالو و فربه آنهاست. رنگ بدن این گکوها قهوه ای متمایل به قرمز با نوارهای سفید و زرد رنگ است و قسمت زیرین بدن آنها کمرنگ تر و رنگ پریده تر از قسمت بالایی بدن آنهاست. این گکوها که در کشور استرالیا یافت میشوند نهایتا تا 9.5 سانتی متر رشد میکنند.

10. سوسمار سبز اروپایی (European Green Lizard) (Lacerta viridis)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
سوسمار سبز اروپایی یکی دیگر از سوسمارهای رنگارنگ است که تا 40 سانتی متر رشد کرده که البته این طول بدون در نظر گرفتن دم است و جالب اینجاست که طول دم این خزنده، میتواند تا دو برابر طول بدن آن باشد. آنها از حشرات، سوسمارهای دیگر و موش ها تغذیه میکنند.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

 

بخش هفتم9. سوسمار باغی مشرقی (Oriental Garden Lizard) (Calotes versicolor)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.سوسمار باغی مشرقی یکی از گونه های منحصر به فرد خزندگان است که در فصل جفتگیری، تغییر رنگ میدهد. قسمت گلوی حیوان نر در این فصل به رنگ قرمز روشن در می آید. این آگاما به قسمت های مختلفی از جهان راه یافته است. در هندوستان این حیوان را بیشتر با نام «مارمولک باغچه ای هندی» (Indian Garden Lizard) میشناسند. از نام های دیگر این حیوان میتوان به «سوسمار باغی شرقی» (Eastern Garden Lizard) و «سوسمار تعویض پذیر» (Changeable Lizard) اشاره کرد.
8. مارمولک کوتوله (Dwarf Gecko) (Gonatodes concinnatus)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.این نوع از گکوهای کوتوله را میتوان در قاره آمریکا یافت. عکس بالا در کشور کلمبیا گرفته شده است. گونه «گوناتودس» (Gonatodes) معمولا به نام گکوهای کوتوله شناخته میشوند و در کاراییب، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی قابل مشاهده هستند.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :

 

بخش هشتم
7. آفتاب پرست دو شاخ (Two-horned Chameleon) (Kinyongia multituberculata)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.این آفتاب پرست ها که ظاهری بسیار خاص و جذاب و رنگ سبز روشنی دارند بومی کوهستان های «اوسامبرا» (Usambara) در کشور تازانیا هستند. بیشترین رکورد ثبت شده از طول بدن این گونه از آفتاب پرست ها 17.8 سانتی متر است.
6. آفتاب پرست پلنگی (Panther Chameleon) (Furcifer pardalis)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.آفتاب پرست های پلنگی از رنگارنگ ترین آفتاب پرست های جهان هستند که در جنگل های استوایی ماداگاسکار زندگی میکنند. آفتاب پرست پلنگی نر دارای درخشش رنگی الماس گونه فوق العاده و خیره کننده ای بوده و بزرگتر از جنس ماده است. طول بدن آفتاب پرست پلنگی نر گاهی به 45 سانتی متر نیز میرسد. با توجه به تغییر رنگ شگفت انگیزی که در این خزندگان صورت میگیرد آنها به یکی از گزینه های ایده آل به عنوان حیوان خانگی تبدیل شده اند. نکته ای که در نگهداری از این حیوانات اهمیت دارد این است که باید نیازهای او به شکل دقیق برآورده شده و شرایط ایده آل از نظر محیط زندگی و تغذیه برایش فراهم شود.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :

 

بخش نهم
5. سوسمار جنگلی هندوچین (Indo-Chinese Forest Lizard) (Calotes mystaceus)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.«سوسمار جنگلی هندوچین» یکی از سوسمارهای آگامای بومی جنوب شرق آسیاست که بدنی با رنگ غالب آبی دارد. این سوسمارهای زیبا که لب هایی با رنگ زرد دارند با نام «سوسمار کاکل آبی» (Blue-crested Lizard) نیز شناخته میشوند.

4. مارمولک روز فعال طلایی (Gold Day Dust Gecko) (Phelsuma laticauda laticauda)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


مارمولک روز فعال طلایی یکی دیگر از سوسمارهای رنگارنگ بومی جزیره ماداسگار (Madagascar) و کوموروس (Comoros) است که از حشرات و شهد گیاهان تغذیه میکند. این خزنده کوچک تا 9 سانتی متر رشد میکند و دارای رنگ سبز روشن یا سبز مایل به زرد یا آبی هستند. قسمت گردن و کمر این خزنده به شکلی است که به نظر میرسد گرد زرد رنگی بر روی آن پاشیده شده است. قسمت پلک بالایی، پاها و پنجه های این مارمولک به رنگ آبی است.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :

 

بخش دهم3. آگامای رنگین کمانی (Rainbow Agama) (Agama agama)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.آگاماهای رنگین کمانی همانطور که از نامشان پیداست یکی از سوسمارهای رنگارنگ هستند که در بیابان «ساهارا» (Sahara) در آفریقا یافت میشوند. این سوسمارها معمولا در زمان اوج گرمای روز مشاهده میشوند. نرها در طول فصل جفتگیری بهش کل مبهوت کننده ای رنگارنگ و زیبا میشوند. سر، گردن و دم آنها در طول این مدت به رنگ نارنجی و بدن آنها به رنگ آبی تیره در می آید. این خزندگان از حشرات تغذیه میکنند و با نام های «آگامای کله سرخ» (Red-headed Agama) و «آگامای معمولی» (Common Agama) هم شناخته میشوند.


2. مارمولک کاکل دار (Crested Gecko) (Rhacodactylus ciliatus)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.گمان میرفت که این مارمولک ها که ظاهر بسیار جالب و منحصر به فردی دارند منقرض شده اند تا اینکه در سال 1994 بار دیگر مشخص شد که هنوز هم این گکوها زنده هستند. ظاهر عجیب و غریب آنها به شکلی است که به عنوان مثال قسمت بالایی چشم این خزندگان شبیه به مژه به نظر میرسد. شکل گوه مانندی که در قسمت سر این گکوها وجود دارد از چشم آنها شروع شده و تا دم آنها ادامه دارد. نکته جالب دیگری که در ظاهر این خزنده دیده میشود این است که پنجه ها و قسمت نوک دم آن با مو پوشیده شده است.

مارمولک های کاکل دار را میتوان در رنگ های مختلفی از جمله خاکستری، قرمز، قهوه ای و زرد با سایه های متفاوت مشاهده کرد. در طول شب، رنگ بدن این مارمولک ها به وضوح روشن تر میشود. نام متداول زیادی برای این گکوها وجود دارد که از آن جمله میتوان به «گکوی مژه دار» (Eyelash Gecko)، «گکوی غول پیکر گوچنوت» (Guichenot’s Giant Gecko) و «گکوی کاکل دار نیوکالدونین» (New Caledonian Crested Gecko) اشاره کرد.


ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :
بخش یازدهم1. اسکینک پنج خط (Five-lined Skink) (Eumeces fasciatus)


Resigzed Image Click this bar to view the full image.اسکینک پنج خط آمریکایی بومی ایالات متحده است. این سوسمارها در سنین کمتر به نام «اسکینک دم آبی» (Blue-tailed Skink) و در سن بلوغ معمولا با نام «اسکینک کله سرخ» (Red-headed Skink) شناخته میشوند. این خزنده از روی رنگ آبی دم و داشتن پنج خط بر روی بدن، قابل تشخیص است.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)