نکاتی درباره ی بچه خرگوش ها (ترجمه)
اگر میخواهید بچه خرگوش داشته باشید بهتر است در مورد آن تحقیق کنید و با افراد مناسب هم مشورت کنید.
اگر تازه کار هستید شاید بهتر باشد این فکر را از سرتان بیرون کنید!!
در هر صورت این هم چند نکته در مورد نوزادان خرگوش:
_خرگوش ها با سرعت تولید مثل می کنند. یک خرگوش ماده می تواند در هر ماه نه بچه به دنیا بیاورد که در این صورت تعداد شان در هر سال میتواند به دویست هم برسد!
خرگوش های ماده می توانند 24 ساعت بعد از زایمان دوباره باردار شوند.

_با دقت زیاد می توانید بارداری خرگوشتان را چند روز بعد از شروع بارداری تشخیص دهید. زیرا خرگوشتان به خاطر ترشح بعضی هورمون ها بدخلق و پرخاشگر می شوند. همچنین غده های شیری آن ها رشد میکند.
یونجه و سبزی تازه را به مقدار زیاد و در صورت نیاز داروهای تجویزی را در اختیار خرگوش باردار قرار دهید. معمولا بهتر است خرگوش باردار به خاطر سلامتی و راحتی خودش به صورت جدا نگهداری شود. این مورد برای همه خرگوش ها ضروری نیست.
 

_وقتی بچه خرگوش ها به دنیا بیایند، خرگوش مادر آن هارا تمیز می کند.بعد از این کار شما باید آن ها را از محیط زندگیشان خارج کنید تا آن ها را از نظر سلامتی بررسی کنید و بچه هایی را که زنده نمانده اند از بقیه جدا کنید.
بچه هارا در لانه در کنار مادرشان نگه داری کنید ولی هرصبح و عصر برای بررسی آن هارا بردارید.

_باید به این توجه کنید که بچه خرگوش ها بی مو و با چشم های بسته به دنیا می آیند.
موهای آنها به سرعت شروع به رشد میکند اما کامل شدنشان زمان می برد.چشم های آن ها نیز بین 10 تا 13 روزگی کم کم باز می شوند.

_باید توجه کنید که حداقل تا دوماهگی خرگوش ها از آن ها با دقت پرستاری کنید.
وقتی بچه ها به سه هفتگی می رسند دوست دارند تا محیط اطرافشان را کشف کنند. مطئن شوید که آن ها در زمینی صاف و راحت می دوند چون مطمئنا نمیخواهید پاهای کوچکشان به چیزی گیر بکند و باعش آسیب دیدگی آن ها شود.

_وقتی که بچه خرگوش ها هفت هفته را پشت سر گذاشتند به مراقبت کمتری نیاز دارند و می توانید به تدریج آن هارا آماده کنید تا از شیر گرفته شوند.با رسیدن به دوماهگی باید آن هارا کاملا از شیر مادر جدا کنید.
 
_تشخیص سن بچه ها تا بزرگتر شدن آن ها کار سختی است.

_می توانید از سه ماهگی کم کم بچه هارا از هم جدا کنید
نکاتی درباره ی بچه خرگوش ها (ترجمه)


مترجم: عارفه(خودم)....... با تشکر از شمیم جان :)
منبع:myhouserabbit