پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

از شیر گرفتن و تغذیه دستی کیت یا نوزادان چینچیلا(ترجمه)

 

 
 از شیر گرفتن کیتهااز شیر گرفتن کیتها باید زمانی آغاز شود که آنها بالای 8هفته ( و ترجیحا 12 هفته) سن و حداقل 200 گرم وزن باشند. از شیر گرفتن زودتر از زمانی که گفته شد باعث ایجاد مشکلات رفتاری ، اختلالات گوارشی و مشکلات سلامتی در آینده میشود.
تصمیم از شیر گرفتن بچه ها معمولا توسط مادر گرفته میشود اما اگر این پروسه در 8هفتگی بچه ها شروع نشد احتمالا به کمک شما برای انجام این عمل نیاز میباشد.
اگر از شیر گرفتن بچه ها تا قبل از بلوغ جنسی آنها انجام نشود باعث ایجاد دعواها و یا تکثیر بین خود آنها میشود که باید شدیدا از این امور جلوگیری شود.
چینچیلاها هیچ درکی از داشتن رابطه با دیگران ندارند پس این موضوع خیلی مهم است که شما از تکثیر بین اعضای یک خانواده جلوگیری کنید و حداکثر تا سن 12 هفتگی آنها را از شیر گرفته و جدا کنید.
زمانی که میخواهید بچه ها را از شیر بگیرید بهتر است کیتهای یک جنس را در یک قفس جدا قرار دهید. این موضوع به پیشرفت روابط اجتماعی آنها کمک کرده و باعث از بین رفتن استرس جدایی از والدین میشود. با این کار هم چنین میتوانید از جفتگیری بین خواهر و برادرها جلوگیری کنید.


تعیین جنسیت در چینچیلا
بسیاری از صاحبان و حتی پت شاپها در تعیین جنسیت چینچیلاها اشتباه میکنند چرا که ماده ها دارای کانال مجاری ادراری است که مانند پنیس نرها نشان داده میشود. راحت ترین راه برای تعیین جنسیت چینچیلا نگاه کردن به نواحی تناسلی و معاینه فضای بین قسمت قیف مانند و مقعد است. اگر بین این دو قسمت فضایی وجود دارد شما در حال مشاهده یک چینچیلای نر هستید و اگر فضای قابل مشاهده ای بین این دو قسمت نیست چینچیلای شما ماده است. هم چنین در چینچیلاهای ماده بین قسمت قیف مانند تا مقعد یک خط مشاهده میشود.

وزن کردن منظم چینچیلاها از زمان تولد بسیار مهم است . وزن یک چینچیلای تازه متولد شده به صورت متوسط بین 35 تا 60 گرم است و معمولا بین 5 تا 10 گرم در هفته به آن اضافه میشود.
کیتهایی که در هنگامی که شیر مادر خود را میخورند دچار کاهش وزن میشوند نباید تا زمانی که به وزن عادی برسند از شیر گرفته شوند. چینچیلای مادر در مراحل اولیه از شیر گرفتن بچه ها همچنان دارای شیر است و بچه ها یک یا دو بار در روز برای تغذیه به مادر خود مراجعه میکنند . این مورد کم کم و با بالا رفتن سن بچه ها کاهش میابد . تا 2 هفتگی که بچه ها کاملا از شیر گرفته میشوند.
چینچیلاها میتوانند دچار پرخوری شده که این موضوع میتواند یک عامل کمک کننده به مرگ و میر در سنین خردسالی شود . در سن 8 هفتگی یک کیت باید به طور معمول توسط یک دوم تا سه چهارم قاشق سوپخوری پلت چینچیلا ، یک مشت کوچک از علوفه با کیفیت و آب جوشیده تغذیه شود.
تا زمانی که چینچیلا به سن 6 ماهگی برسد نباید بیشتر از 1 قاشق سوپخوری پلت چینچیلا در روز مصرف کند بعد از آن ، این میزان میتواند به 2 قاشق سوپخوری در روز افزایش یابد.
هیچگاه به چینچیلایی که کمتر از 4ماه سن دارد غذای تشویقی ندهید. بعد از آن میتوانید به میزان یک چهارم قاشق سوپخوری غذای تشویقی به او بدهید.
مشکلات گوارشی در کیتها به خصوص زمان از شیر گرفته شدن زیاد اتفاق می افتد چرا که در این زمان تغذیه کیتها درحال تغییر است. توصیه میشود که کیتها را به آهستگی از شیر بگیرید و غذاهای جامد را جایگزین آن کنید.

ادامه دارد...


مترجم: نیلوفر عباس نژاد
منبع:
http://www.chinchillachronicles.com
  • هوریار awarded niloufar20 for 20,000 سپکا: سپاس [x]
بخش دوم

بچه هایی که خودشان غذا نمیخورند برای زنده ماندن به توجه شما نیاز دارند. کیت چینچیلا در هفته های اولیه باید هر 1 الی 2 ساعت غذا بخورد و هم چنین باید برای انجام عمل دفع توسط یک حوله گرم و مرطوب تحریک شود. وزن کیتها و رنگ دندان آنها باید به صورت مرتب چک شود. رنگ دندانها باید نارنجی تیره باشد اگر کمرنگ تر بود ( نارنجی روشن ، زرد ، سفید) ممکن است کیت دچار کمبود کلسیم بوده که باید به سرعت به آن رسیدگی شود.
معمولا کیتهای چینچیلا نیازی به تغذیه دستی ندارند اما گاهی اوقات چینچیلای مادر بچه های خود را رد کرده و از غذا دادن به آنها امتناع میکند. این دلایل میتواند شامل زیاد بودن تعداد نوزادان یا کافی نبودن میزان شیر باشد. هم چنین اگر چینچیلای مادر تشخیص دهد که یکی از بچه ها کوچک ، ضعیف و بیمار است او را رد میکند.

در زیر دستور تهیه یک نوع شیر آمده است که قبلا تست شده:
* یک پیمانه شیر جوشیده
* 2 پیمانه آب جوشیده سرد شده
* کمی ماده پروبیوتیک
* کمی مکملهای غذایی مانند کلسیم و مواد معدنی

شیری که تهیه شده را میتوانید توسط سرنگ و با متدهایی که در تغذیه دستی بیان شده به کیت بدهید. دمای این مایع باید بین 99 تا 100 درجه فارنهایت باشد و فقط یک بار گرم شود.
بچه چینچیلاهایی که خیلی جوان هستند و به صورت دستی تغذیه میشوند باید هر 2 تا 3 ساعت غذا بخورند نصف سرنگ از مایع را به آنها بدهید. این میزان با بالا رفتن سن بیشتر میشود. برای کیتهای بزرگتر میتوان 4 بار در روز را در نظر گرفت.
زمانی که کیت سیر شود تمایلی به خوردن غذای اضافه نشان نمیدهد با مشاهده این علائم غذا دادن را متوقف کنید چرا که در صورت عدم انجام این عمل کیت دچار مشکلات گوارشی میشود.
شیر باید حد اکثر تا 24 ساعت قبل از مصرف تهیه شده باشد و در یخچال نگهداری شود. مقداری از شیر را که نیاز دارید از یخچال خارج کرده و فقط 1 بار تا دمای اتاق آن را گرم کنید.

به یاد داشته باشید: کیتهای چینچیلا باید هر 2 ساعت غذا بخورند تا زنده بمانند. برای کمک به تغذیه آنها میتوانید شیر را داخل بطریهای آبشان بریزید . این کار در مقایسه با تغذیه دستی منافعی هم دارد. کیتها هر زمان که گرسنه باشند خودشان غذا میخورند و نیازی نیست منتظر غذا دادن توسط شما باشند. هم چنین این روش برای زمانهایی که امکان دسترسی به بچه ها را ندارید مناسب میباشد.

معرفی بطری به کیت
این کار معمولا به سادگی انجام میشود و زمانی که کیت با طعم شیر آشنا شود بطری را به تغذیه دستی ترجیح میدهد. قبل از بلند کردن کیت (به آرامی) شیر را به دمای اتاق برسانید. بطری را با دقت به لب پایین کیت نزدیک کنید تا طعم شیر را بچشد.
قطره های شیر که در دهان کیت میریزد او را تشویق میکند که خودش شیر را بمکد. مطمئن شوید هیچ مایعی وارد بینی کیت نمیشود. بعد از آن میتوانید بطری را داخل قفس قرار دهید. کیت میداند که بطری برای چه منظوری در آن مکان قرار دارد و خودش در زمان گرسنگی به سمت آن میرود.

اخطار: قبل از قرار دادن بطری داخل قفس مطمئن شوید که شیر به راحتی در آن جریان دارد. اگر شیر را گرم کرده اید قبل از قرارد دادن آن داخل قفس هوای داخل بطری را خالی کنید تا از ترکیدن آن جلوگیری شود.
اگر روش تغذیه با بطری را انتخاب کرده اید ، مطمئن شوید که کیتها به صورت مرتب در طول شب شیر میخورند. بطری را بعد از هر بار استفاده به خوبی بشویید ( مخصوصا سر آن را) تا از رشد باکتریها درون آن جلوگیری شود.


مترجم: نیلوفر عباس نژاد
منبع:
http://www.chinchillachronicles.com


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos