به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد 96 درصد از جوجه‌ مرغابی‌های پوچارد در هفته‌های دوم و سوم تولد خود تلف می‌شوند. فعالیت‌های انسانی منجر شده تا این پرنده کمیاب و در معرض خطر مجبور به نقل مکان به تنها تالاب باقیمانده در شمال شرقی ماداگاسکار در مجاورت چندین دریاچه در نزدیکی شهر «بمانویکا» شود اما این تالاب برای این مرغابی‌ها غذای کافی ندارد. در این مطالعه که به همت موسسه خیریه مراقبت از اردک‌های وحشی و تالاب‌ها (WWT) انجام شده نشان می‌دهد در حال حاضر تنها 25 مرغابی‌ «پوچارد» در حیات‌وحش باقی مانده است. 

«ژئوف هیلتون» رئیس تحقیقات گونه‌های WWT‌ می‌گوید: با وجود این تعداد بسیار اندک از مرغابی‌های پوچارد بومی ماداگاسکار در حیات وحش، مراقبت جدی از جمعیت باقیمانده آنها بسیار ضروری است. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه بی بی سی،‌ در این جمعیت 10 تا 11 مرغابی ماده وجود دارد که همگی آنها تقریبا توانایی تخمگذاری دارند. آنها در کمال صحت تخمگذاری کرده و جوجه‌های آنها نیز با سلامتی سر از تخم درمی‌آورند اما در کمال تعجب بعد از گذشت دو تا سه هفته ناپدید می‌شوند. این مسئله باعث شده تا کارشناسان محیط زیست با کنار هم گذاشتن تمامی شواهد در کنار هم نظیر نمونه‌های غذای بستر دریاچه، متوجه این مسئله شوند که دلیل مرگ جوجه‌ها گرسنگی است. این مرغابی‌ها برای یافتن غذا باید به اعماق دریاچه شیرجه بزنند اما این دریاچه برای آنها بسیار عمیق است.
«اندرو بمفورد»، سرپرست اصلی این مطالعه می‌گوید: آخرین پناهگاه این مرغابی‌ها آخرین تالاب دست نخورده و سالم ماداگاسکار است اما این تالاب اصلا برای زندگی مرغابی‌های پوچارد مناسب نیست.