پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نحوه تغذیه صحیح جوجه طوطی سانان

با توجه به فرا رسیدن فصل بهار میزان متقاضیان خرید جوجه طوطی سانان به شدت رو به افزایش می رود و عدم نگهداری اصولی از این خداد دادهای زیبا منجر به کوتاه شدن عمر این پرندگان می‌شود. قبل از ورود به بحث اصلی چند نکته اساسی در مورد تغذیه جوجه طوطی قابل ذکر است ۱- نحوه ورود جوجه طوطی سانان ۱۰۰درصد به صورت قاچاق (Traffic Animal) می باشد و به صورت بسیار رقت انگیزی حمل و نقل می‌شوند. ۲- نحوه آموزش و نگهداری پرندگان در دنیای مجازی و کتاب های مختلف پرندگان دارای تفاوت های فاحشی می باشند و اکثر خریداران با خواندن این مطالب دچار سردرگمی می‌شوند . لوازم مورد نیاز و نحوه تغذیه جوجه طوطی 1- سرنگ گاواژ۶۰ سی سی مخصوص تنقیه،سوزن وسط ۲- شیلنگ سرم ۳- لیوان ۴- قاشق مربا خوری و غذاخوری یکبار مصرف ۵- سرلاک مخصوص پرندگان ، ببلاک شش میوه ( متناسب با سن و نژاد ) ۶- آب جوشیده ۷- دستکش یکبار مصرف ۸- ماسک جدول تغذیه جوجه طوطی متناسب با سن سن پرنده میزان سرلاک (واحد) میزان آب مصرفی(واحد) تا ۲ روزگی ۱ ۶ ۲-۳ روزگی ۱ ۵ ۳-۴ روزگی ۱ ۴ ۴-۵ روزگی ۱ ۳ از ۵ روزگی به بعد ۲-۲٫۵ ۱ (میزان مصرف سرلاک با توجه به مارک آن متغیر می باشد) لازم به ذکر است که در ایران سن جوجه های وارداتی بیش از ۵ روز میباشد و برای تهیه سرلاک باید این مطلب را درنظر داشته باشند. در سرلاک ها ی مخصوص جوجه طوطیها ،محصولات کامل نانوایی ،عصاره پروتئین های لازم مشق شده با منشاء گیاهی ،روغن و چربی های گیاهی،قند،موادمعدنی،ویتامینهای لازم سن رشد جوجه، متیونین ، لیزین، مخمر،عناصر کمیاب،پروبیوتیک(گونه لاکتوباسیلوس)و آنزیم های لازم مادری موجود میباشد. • سرلاک تخصصی برای انواع لوریها که میوه خوار و شهد خوار میباشند با تمام پروتئین ،ویتامین و موادمعدنی مورد نیاز پرنده در نظر گرفته میشود. • سرلاک مخصوص طوطی خاکستری آفریقایی ،کاکادو ،ماکائو حاوی امگا ۳ است. لازم به ذکر است که سرلاک باید متناسب با وعده غذایی پرنده تهیه و مابقی آن دور ریخته شود .غذا دهی درجوجه ها باید در وعدههای غذایی زیاد و به میزان کم انجام شود .استفاده از سرلاک های تقلبی و یا تاریخ مصرف گذشته باعث بر هم خوردن فلور طبیعی و اختلالات گوارشی و در نهایت منجر به مرگ جوجه می‌شود. در صورت در دسترس نبودن سرلاک مختص طوطی سانان میتوان از سرلاک ب

ي

قبل از ورود به بحث اصلی چند نکته اساسی  در مورد تغذیه جوجه طوطی قابل ذکر است
۱- نحوه ورود جوجه طوطی سانان ۱۰۰درصد به صورت قاچاق (Traffic Animal) می باشد  و به صورت بسیار رقت انگیزی حمل و نقل می‌شوند.
۲- نحوه آموزش  و نگهداری پرندگان در دنیای مجازی و کتاب های مختلف پرندگان دارای تفاوت های فاحشی می باشند و اکثر خریداران با خواندن این مطالب دچار سردرگمی می‌شوند .
لوازم مورد نیاز و نحوه تغذیه جوجه طوطی
1- سرنگ گاواژ۶۰ سی سی مخصوص تنقیه،سوزن وسط
۲- شیلنگ سرم
۳- لیوان
۴- قاشق مربا خوری و غذاخوری یکبار مصرف
۵- سرلاک مخصوص پرندگان ، ببلاک شش میوه ( متناسب با سن و نژاد  )
۶- آب جوشیده
۷- دستکش یکبار مصرف
۸- ماسک
جدول تغذیه جوجه طوطی متناسب با سن
سن  پرنده
میزان سرلاک (واحد)
میزان آب مصرفی(واحد)
تا ۲ روزگی
۱
۶
۲-۳ روزگی
۱
۵
۳-۴ روزگی
۱
۴
۴-۵ روزگی
۱
۳
از ۵ روزگی به بعد
۲-۲٫۵
۱
(میزان مصرف سرلاک با توجه به مارک آن متغیر می باشد)
لازم به ذکر است که در ایران سن جوجه های وارداتی بیش از ۵ روز میباشد و برای تهیه سرلاک باید این مطلب را درنظر داشته باشند. در سرلاک ها ی مخصوص جوجه طوطیها ،محصولات کامل نانوایی ،عصاره پروتئین های لازم مشق شده با منشاء گیاهی ،روغن و چربی های گیاهی،قند،موادمعدنی،ویتامینهای لازم سن رشد جوجه، متیونین ، لیزین، مخمر،عناصر کمیاب،پروبیوتیک(گونه لاکتوباسیلوس)و آنزیم های لازم  مادری موجود میباشد.
• سرلاک تخصصی  برای انواع لوریها که میوه خوار  و شهد خوار میباشند  با تمام پروتئین  ،ویتامین و موادمعدنی  مورد نیاز پرنده در نظر گرفته میشود.
• سرلاک مخصوص طوطی خاکستری آفریقایی ،کاکادو ،ماکائو حاوی امگا ۳ است.
لازم به ذکر است که سرلاک باید متناسب با وعده غذایی پرنده  تهیه و مابقی آن دور ریخته شود .غذا دهی درجوجه ها باید در وعدههای غذایی زیاد و به میزان کم انجام شود  .استفاده از سرلاک های تقلبی  و یا تاریخ مصرف گذشته باعث بر هم خوردن فلور طبیعی و اختلالات گوارشی و در نهایت منجر به مرگ جوجه می‌شود. در صورت در دسترس نبودن سرلاک مختص طوطی سانان میتوان از سرلاک ببلاک ۶ میوه انسانی استفاده نمود.
تا چند سال اخیر پت شاپ داران برای بزرگ کردن  جوجه طوطی  ها خصوصاً در فصل بهار و تابستان به عطاری ها مراجعه و اقدام به تهیه آرد برنج و آرد نخودچی نموده و ترکیب این مواد به نسبت ۲ به  (۲ قاشق آرد برنج+۱قاشق آرد نخودچی)و یا مخلوط سیب و بادام تازه ، را در اختیار پرنده  قرار میدادند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی سرلاک های متنوع   با جیره مخصوص انواع نژاد طوطی سانان وارد بازار شد ه است.
جایگاه نگهداری جوجه طوطی سانان
محل نگهداری جوجه طوطی باید دارای رطوبت و دمای مناسب بوده ( نصب دماسنج و رطوبت سنج برای ثابت نگهداشتن دما و رطوبت الزامی است). برای تهیه این جایگاه می توان از یک محفظه چوبی استفاده نمود و در بالای آن لامپ In fra red با ولتاژکم جهت گرم نگهداشتن محیط استفاده نمود که هزینه زیادی در بر ندارد.
برخی به غلط پوشال نجاری و یا روزنامه هایی که به شکل نواری برش داده شده را  در یک کارتن ریخته واستفاده میکنند  که بستر مناسبی نیست بهترین محصول برای بستر استفاده از بستر چوب های جنگلی با Die 9 و یا Die 10  می باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی