پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تغذیه خانواده سارسانان

با شروع فصل بهار و رویش مجدد طبیعت و افزایش علاقمندان به نگهداری پرندگان سخنگو ،سبب شده عرضه اینگونه پرندگان به بازار جایگاه ویژه ای پیدا کند. خانواده سارسانان که به آنها منقار نازکان گفته می شود، شامل نژادهای مختلف می باشند، از جمله:
– مینا (مینای معمولی، مینای تاجدار چینی ،مینای بانک یا بنگال، مینای تپه یا  به غلط مینای گوشواره دار آفریقایی).
– سار (starling)
– و به دلیل عدم آشنایی مردم با پراکنش غنی پرندگان موجود  در ایران جوجه خانواده توکاها نظیر توکای باغی، علی الخصوص توکای سیاه و توکای پشت بلوطی  نیز در این میان به فروش می رسند،که خریداران بعد از پشت سرگذاشتن سختی های بزرگ کردن آنها و ناامید شدن از آموزش این نوع پرنده دچار یأس و سرخوردگی می شوند.
برخی از فروشندگان ازبی ‌اطلاعی و عدم معلومات کافی علاقمندان زود عاشق،سوءاستفاده ینمایند. به خریداران عزیز توصیه می شوده قبلاز خرید پرنده مورد علاقه خود در این رابطه تحقیقات کافی نمایند که بعدها دچار چنین مشکلاتی نشوند. (از منابع معتبر برای گرفتن اطلاعات استفاده کنید زیرا برخی از افرادی که اطلاعات کافی و مستند در این رابطه ندارند هم نظراتی را ارائه داده اند که منطبق با اسلوب و شیوه ها علمی نیست).
اعتقاد کلیه دارندگان پرندگان سخنگو بر این است که باید  این پرندگان را از جوجگی نگهداری کرد. واقعاً جوجگی از چه سنی شروع می شود؟ جوجه تازه هچ شده، ۷ روزه، ۱۴ روزه،۲۱ روزه یا ۲۸ روزه؟تغذیه خانواده سارسانان

تغذیه خانواده سارسانان

طبق نظریه کارشناسان پرنده در کشورهای اروپایی ، بهترین زمان برای خرید  خانواده سارسانان از ۲۱ روزگی تا ۲۸ روزگی می باشد.البته بهتر است آموزش سخن گفتن را  از ۳-۴ماهگی شروع کرد.

در کشور ایران اکثر جوجه میناها  به صورت قاچاق (traffic Animal  ) از کشورهایی مثل پاکستان  وارد ایران می ‌شود  که تعدادی از آنها به دلیل سوء تغذیه از بین می روند .در ایران برداشت جوجه ها از زمانی که از تخم خارج می شوند با علامت گذاری لانه های مولدین مینا در باغات  و …شروع وتا مرحله ۱۴ روزگی ،صید و به بازار فروش عرضه می شود .

میناها معمولا در لانه های متروکه و به جای مانده از دارکوب ها و جغدسانان عمل تخمگذاری انجام می دهند، ولی با توجه به تخریب باغات و درختان کهنسال  این پرندگان مجبور به تخم گذاری در روشنایی های اتوبان و یا در دل دیوارهای سنگی که توسط شهرداری برای جلوگیری از ریزش تپه های خاکی ویا سقف های شکسته  می شوند. این نوع پرندگان توسط پرنده فروشی ها به دوسته جوجه های درختی و جوجه های دیواری تقسیم بندی می شوند  که برخلاف اظهارات آنها  هیچ نقشی در هوش و میزان یادگیری آنها ندارد.

نحوه صحیح تغذیه دستی جوجه سارسانان
جوجه این پرندگان را ، دهان باز می نامند. به این علت که هر زمان که دست خود را به پرنده نزدیک کنید جوجه دهان خود را باز می نماید.
تغذیه دستی یا Self-Handing
بر اساس دانه های پلت شده می باشد. لازم به ذکر است که این دانه ها مربوط به طیور مرسوم صنعتی و غیر مرسوم نظیر قرقاول، مرغ شاخدار، بوقلمون و … می باشد و مملو از آهن و سایر مواد معدنی و نمک برای این طیور می باشد که برای خانواده سارسانان مضر می باشد و باعث بیماری‌های گوارشی، هموکروماتوزیس انباشت اضافه آهن در کبد می شود.
از این روباید از  دان تخصصی مینا استفاده نمود به این صورت که آن را در آب جوشیده  نرم نموده و به صورت کرمینه درآورد و در اختیار جوجه قرارداد.لازم  به ذکر است که  باید به  جوجه مینا در طول یک شبانه روز ۵ الی ۱۰ مرتبه غذا خورانده شود.
تغذیه خانواده سارسانان

در سنین بین ۱۴ تا ۲۸ روزگی مقداری گوشت چرخ کرده گوساله یا گوسفند از نوع  بدون چربی و بهتر از آن گوشت شتر علی الخصوص گوشت کوهان شتر که با دان آن را ورز داده و به صورت کرمینه در آورده به پرنده خورانده شود. دادن میوه های تابستانی از جمله توت سفید و سیاه، تمشک، انگور(بعد از استریل کردن ) و دادن آب جوشیده از طریق سرنگ ضروری است (مواظب باشید آب در نای حیوان وارد نشود).

بعد از ۲۸ روزگی مخلوط آب با عسل، دادن آب میوه تازه نظیر آب آناناس تازه و خود میوه (کمپوت استفاده نشود)،آب سیب طبیعی.

از سن ۴ ماهگی تا ۶ ماهگی می توان در جیره غذایی آنهااز غذاهای زنده نظیر جیرجیرک،ملخ،کرم‌های مختلف استفاده نمود.

بعد از دانه خوار شدن می توان از دانه های انار و  زرشک تازه در جیره غذایی آنها استفاده کرد.

جایگاه نگهداری جوجه سارسانان
•یک جعبه ازجنس طلق که در بالای آن چند سوراخ در جهت تهویه هوا وجود داشته باشد.
•در بالای محفظه یک جایگاه ویژه جهت قراردادن لامپ گرمایشی infrared
•بسته به سن جوجه از لاوک استفاده نمایید.( محل تخصصی تخم گذاری قناری از جنس سفال پخته شده برای جوجه  های کم سن از زمان خارج شدن از تخم تا ۱۴ روزگی و در مورد  جوجه های  ۱۴ روز به بالا در کف آن از کاغد های سفید و بدون چاپ استفاده نمایید).
•در محل قرادادن جوجه ها از پوشال، ماسه بادی،کاغذ های رنگی و چاپ دار،خاک اره،روزنامه های بریده شده کارتن‌های مواد غذایی  استفاده نکنید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی