پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

منی در پرندگان

منی


به طور کلی مطالعات بر روی منی در ماکیان اهلی انجام شده است.در این گونه،اسپرماتوزوئید ها در مجرای تناسلی نر بالغ می شوند و پیش از کسب توان باروری به طور کامل،باید به مجرای وابران منی رسیده باشند. در پرندگانی که از نظر جنسی فعال هستند این مسیر را از یک تا چهار روز می پیمایند.


پلاسمای منی از سلول های نگهدارنده،سلول های بافت پوششی پوشاننده لوله های کوچک وابران منی،لوله های کوچک رابط،مجرای اپیدیدیم و مجررای وابران منی بدست می اید.هنگام انزال مصنوعی در ماکیان اهلی(و با گستره کمتری در بوقلمون اهلی و برخی از پرنده هایی که به طور فصلی جفتگیری می کنند) مایعی همانند لنف (مایع شفاف) از چین های لنفاوی متورم کف بخش پروکتودیوم کلواک ترشح می شود.هنگام گرداوری مصنوعی منی از اردک اهلی نیز مایع همانندی از کف کلواک ترشح می شود.اگر چه این مایعات به میزان کم و یا زیاد با منی می امیزند،اما برای اسپرماتوزوئید ها زیان اور هستند.شاید برای این که انها مواد انعقاد خون (اسپروماتوزوئید ها را اگلوتینه می کند) و غلظت های بالای یونهای کلسیم و کلر دارند.حجم یک انزال نزدیک به 1-5/0 میلی لیتر است. تعداد کل اسپرمها در یک انزال حدود یک تا دو ضربدر 9 10 میلیون متغیر است.


برای تلقیح مصنوعی می توان با ماساژ روی شکم موجب انزال شد. یکصد میلیون اسپرم برای باروری خوب لازم است،در صورت نبود سمینال گلوموس،محل اصلی برای ذخیره اسپرم در ماکیان اهلی،مجرای وابران منی است که گنجایش ان کمی کمتر از 1 میلی لیتر است.


ادامه دارد...

گرد آوری : کوشا


منابع : تحقیقات Dr.A.S.KING و Dr.J. MACLELLANDاسپرماتوزوئید سه بخش دارد،اکروزوم، سر (در بردارنده هسته) و دم . دم،طویل و نخ مانند است و می توان ان را به چهار ناحیه تقسیم کرد: گردن نسبتا کوتاه(در بر گیرنده سانتریول اولیه)، تکه میانی نسبتا کوتاه (در بر گیرنده سانتریول انتهایی و میتوکندری مارپیچی شکل)، تکه اصلی بسیار دراز (در بر گیرنده مجموعه فیلامان محوری) و تکه بسیار کوتاه(در بر گیرنده باقیمانده مجموعه فیلامان محوری). به طور کلی شکل استوانه ای اسپرماتوزوئید پرندگان به حجم کمتر ان نسبت به اسپرماتوزوئید پستانداران منجر می شود.
ادامه دارد...
گرد آوری : کوشا

منابع : تحقیقات Dr.A.S.KING و Dr.J. MACLELLAND

منی++
از نظر ساختمانی دو نوع اسپرماتوزوئید در پرندگان وجود دارد. نوعی پیچیده که شاخص گنجشکسانان است و نوعی ساده که نشانگر همه راسته های دیگر می باشد. نوع ساده به وسیله اسپرماتوزوئید ماکیان اهلی نشان داده شده است نزدیک به صد میکرومتر طول دارد و حدود یک سوم از اسپرماتوزوئید انسان بلند تر است. اکروزوم مخروطی همگن، فقط به انتهای سر می چسبد (بر عکس اکروزوم اسپرماتوزوئید پستانداران که روی غشا سر گسترش می یابد). نشان داده شده است که اکروزوم دربردارنده یک انزیم پروتئولیتیک است که به اسپرماتوزوئید برای نفوذ به اووسیت کمک می کند. سر،طویل اندکی خمیده و استوانه ای باریک است (با قطر نزدیک به 5/0 در مقایسه با 5/3 – 5/2 در انسان). در زمان انزال،دم شدیدا متحرک می شود و یک حرکت موجی ایجاد می کند. نوع مرکب با یک علامت ویژه برجسته ساختمان عمدتا مارپیچی،نشان داده شده است. اکروزوم،سر و میتوکندری دم همگی شکل مارپیچی با فاصله همانند دارند. اشکارترین بخش پیچ خوردگی در دم است، اما با این وجود در تمام طویل سلول گسترش می یابد. اشکار نیست شکل مارپیچی اسپرماتوزوئید گنجشکسانان روی حرکت ان اثر داشته باشد، اما بجای حرکت موجی بسرعت پیرامون محور طولی خود می چرخد.
ادامه دارد...

گرد آوری : کوشا

منابع : تحقیقات Dr.A.S.KING و Dr.J. MACLELLAND
  • You awarded KOUSHA_zig for 1,000 سپکا(واحد پول مای پت): .. [x]
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos