پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری حیوانات خانگی در کنار هم

با سلام خدمت شما دوستان
تعدادی از دوستان از من خواستن درباره نگهداری از چند حیوان در کنار هم توضیح دهم و شایان ذکر است که تمام مطالب ذکر شده تجربی بوده و هیچ ماخذی ندارد.
امیدوارم در صورت اشتباه بودن مطالب به اینجانب تذکر دهید.
نگهداری حیوانات خانگی در کنار هم
باید همیشه بیاد داشته باشیم که حیوانات احساسات ما را درک می کنند. به همین علت نباید بین آنها تفاوت قایل شویم حتی اگر شما کسی هستید که کارتان تکثیر حیوانات است، باید میزان توجه و ابراز علاقه شما به تمام حیوانات به یک اندازه باشد آنها هم مانند ما انسانها حس حسادت دارند و همین امر باعث میشود در زمان نبود شما باهم رفتاری خشونت آمیز داشته باشند.
برقراری ارتباط در گروههای همسان آسانتر می باشد. مطالب ذکر شده فقط شامل حیوانات اجتماعی و خانگی میباشد.
برقراری ارتباط پرندگان با دیگر حیوانات مانند سگ و گربه سختتر می باشد و اگر قصد چنین کاری دارید باید پرنده شما در زمان جوجگی بوده و حیوان خانگی تان بسیار رام و تحت فرمان تان قرار داشته باشد که من آنرا توصیه نمیکنم چون تجربه آن را ندارم.
اما در سگها و گربه ها این ارتباط برعکس آن چیزی است که همیشه شنیده ایم. سگها با گربه ها بهتر ارتباط برقرار می کنند و شما بهتر است اگر تصمیم به نگهداری سگ و گربه در کنار هم را دارید انتخاب شما بچه گربه باشد نه گربه بالغ و خواهید دید که سگتان چقدر قشنگ از گربه نگهداری می کند البته بیاد داشته باشید زمانی که حیوان شما ( سگ و گربه ) در دوران شیردهی قرار دارد از بچه حیوانات دیگر نیز نگهداری می کند و کم دیده شده مادری در امنیت و آرامش قرار داشته باشد و به نوزاد حیوانات دیگر حمله کند.
1.به حیوان تان اطمینان داشته باشید.
2. حیوان جدید را در دست گرفته و اجازه دهید به شناسایی هم بپردازند.
3. در این زمان از انجام رفتاری تند و سرشار از استرس دست بردارید اگر نمیتوانید بر رفتار خود تسلط داشته باشید از این کار صرفنظر کنید. چون همین حالت درونی شما باعث ایجاد نگرانی و نا امنی در حیوانات شده و ممکن است رفتاری غیر منتظره از آن سرزند.
4. هر دو حیوان را با هم نوازش کنید آن حیوانی که حالت تدافعی دارد را به آرامش دعوت کرده و با کلمه نه کنترلش کنید.
5. شب اول آشنایی را در کنار حیوانات سر کنید و زمان بیشتری را با آنها سپری کنید.
6. برای هر کدام ظرف آب و غذا و رختخواب جدا تهیه کرده و در مکانهای دور از هم قرار دهید.
آشنایی دو سگ بالغ یا دو گربه بالغ
حس مالکیت محیط همیشه در نرها وجود دارد و باید به آن توجه شود و قرار گرفتن دو نر بدون دعوا بر سر قلمرو امکانپذیر نیست و همیشه قویتر باید مشخص شود از این اتفاق نترسید و بدانید که در این صورت همیشه در خانه بوی ادرار به مشام میرسد چون حیوانات با این روش قلمرو خود را مشخص می کنند.و دعوا آنقدر ادامه پیدا میکند تا قویتر مشخص شود و این توصیه نمیشود.
البته من برای رفع این مشکل در زمان پانسیون گربه های نر به روشی مخصوص خود عمل میکنم.
گربه ها را در باکس روبروی هم قرار دهید بعد از آنکه صدای جیغ و داد شان خوابید در باکسها را باز کرده و زمانی را به کنترل آنها میپردازید و در صورت خشونت دوباره این روش را انجام میدهید.
برای آشنایی سگهای بالغ هر دو سگ باید با زنجیر و قلاده بسته شده باشند سگها را به آرامی بهم نزدیک کرده و اجازه دهید همدیگر را بو کرده در صورتی که حالت تهاجمی گرفتن ( نشان دادن دندانها، خرناس کشیدن، بالا نگاهداشتن دم ) با محکم کردن بند قلاده (نه کشیدن قلاده زیرا با این حرکت سگ تحریک به گرفتن می شود) و بیان کلمه نه و یا آرام باش سگ را به آرامش دعوت کنید و اگر سگها رفتار خصمانه نداشتن آنها را بهم نزدیکتر و بندها را شل تر کرده و در نهایت آنها را در کنار هم رها میکنید.
اگر قصد نگهداری دو سگ و یا دو گربه نر را دارید در آن محل نباید سگ یا گربه ماده وجود داشته باشد چون برای بدست آوردن حیوان ماده درگیریها بسیار شدید و دور از باور خواهد شد.
اما نگهداری و آشنایی دو سگ ماده و یا گربه ماده بسیار راحت و بدونه درگیری میباشد.
اگر تصمیم دارید برای گربه و یا سگ ماده خود حیوان نری بگیرید بهترین زمان، زمان فحلی حیوان ماده میباشد. و در این زمان است که حیوان ماده حیوان نر را میپذیرد. هیچگاه در زمان آبستنی و یا شیردهی حیوان نر را به محیط نیاورید زیرا باعث ایجاد ناامنی و خشونت در حیوان ماده خواهید شد.
رنجبر
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos