پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

7 روش برای جلوگیری از گم شدن گربه های خانگی


7 روش برای جلوگیری از گم شدن گربه های خانگی


گربه ها موجوداتی کنجکاو، بازیگوش و بدونه دق دقه آفریده شده اند و این راحتی در ذات آنها می باشد. گربه ها در خارج از خانه احساس بهتری دارند و زندگی وحشی و بدون باید و نباید را بیشتر می پذیرند، با اینکه سالهای زیادی از زندگی این حیوان با انسان می گذرد اما هنوز به صورت کامل خوی وحشی (آزادی طلبی) خود را از دست نداده و همچنان بیشتر غرایز خود را حفظ کرده است.
گربه چه در خانه بزرگ شده باشد و چه جارج از خانه، همیشه این میل گریز را دارد و علاقمند است زندگی خود را مستقلا اداره کند و این خروج از خانه همیشه ترس گم شدن و برنگشتن را برای صاحب به همراه دارد.
در این قسمت به توضیح راهایی می پردازیم تا شما بتوانید با انجام آنها از گم شدن گربۀ خود جلوگیری کرده و یا آن را سریعا به خانه بازگردانید و از ایمن بودن و سلامت گربه باخبر شده و از نگرانی خارج شوید.


1. شرطی کردن گربه
همیشه در زمان غذا دادن به گربه نام حیوان را بیان کنید تا گربه اسم خود را یاد بگیرد. در طی روز نیز بارها گربه را با نامش بخوانید و زمانی که نزد شما آمد نوازشش کنید و جایزه ای به او بدهید، گربه ها بسیار باهوشند و خیلی سریع اسم خود را یاد می گیرند، این عمل باعث می شود زمانی که گربه از خانه خارج شد، باشنیدن اسمش به سمت شما بیاید. خوارکی که به عنوان جایزه در اختیار گربه قرار می دهید همیشه باید جدید تازه و خوشمزه باشد. اگر همیشه گربه یک مدل جایزه طعم آن برایش عادی می شود و میل کمتری برای آمدن پیش شما خواهد داشت اما اگر بداند که هربار که نزد شما برگردد جایزه ای جدید و خوشمزه ای بدست می آورد سریعا باز می گردد.

2. استفاده از میکروچیپ.
در حقیقت این تکنولوژی به یاری صاحبان حیوانات آمده و معضل گم شدن حیوانات را تا حدود بسیاری کاهش داده یعنی در صورتیکه گربه گم شده دارای میکروچیپ باشد ، درصد امید یافتن حیوان بسیار افزایش خواهد یافته (برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید)
3. استفاده از قلاده و پلاکهای هویت.
گربۀ شما باید دارای میکروچیپ و قلادۀ شناسایی و تعیین هویت حیوانات خانگی باشد ولو اینکه در خارج از خانه نگهداری شود، زیرا صاحب دارد و حیوان خانگی است.
وجود قلاده ای که اسم گربه و شمارۀ تماس صاحب بر روی پلاک و یا داخل کپسولی که به آن متصل است قرار داشته باشد باعث می شود حتی اگر گربۀ شما مسافت زیادی از خانه دور شده باشد، در صورت پیدا شدن توسط دیگر افراد، به شما اطلاع داده شود و دوباره به خانه بازگردانده شود.
وجود قلاده باعث می شود مردم عامی که گربه شما را می بینند بداند که این حیوان صاحب دارد، وحشی نیست و می توانند تا پیدا شدن صاحبش از آن نگهداری کنند.


4. استفاده از عصارۀ کت نیپ ( گل نپتون) و سنبل الطیب.
گربه ها علاقۀ خاصی به بوی این گیاهان دارند و به سمت آنها جذب می شوند و از بوییدن آن لذت می برند جذابیت این گیاهان برای گربه های بالغ بیشتر است. به همین علت شما می توانید زمانی که متوجه شدید گربه از خانه خارج شده است چند قطره از عصارۀ این گیاه را بر روی پارچه ای ریخته و در جلوی در و پنجرۀ خانه قرار دهید. در صورتی که گربه در اطراف منزل باشد با استشمام این بو به خانه باز می گردد. بیاد داشته باشید گربه ای که مدام با بوی کت نیپ و سنبل الطیب در ارتباط باشد به مرور زمان این بو برایش جذابیت نخواهد داشت. عصارۀ این گیاه را می توانید از پرشین پت خریداری کنید.

3. جستجوی مکانهایی که فکر نمی کنید گربه آنجا مخفی شود.
گربه ها به علت فیزیک بدنی که دارا می باشند ذاتا قادرند از هر جایی که شما تصورش را هم نمی کنید خارج و داخل شوند و همیشه مکانهای کوچک و تاریک حس کنجکاوی آنها را تحریک می کند. هر محیط کوچک و گرمی می تواند برای خواب روزانۀ گربه ها مناسب باشد (مانند کشوی لباسها، بین رختخواب ها، داخل ماشین لباس شوئی و حتی موتور اتومبیل و هواکشها) همچنین هر جنبده ای می تواند سبب ورود گربه ها به روزنه های تنگ و باریک شوند، در بیشتر موارد کنجکاوی سبب ورود آنها به محیط هایی می شود که دیگر نمی توانند راه خروج را بیابند. بنابراین باید تمام لوله ها، سوراخها، روزنه های دیوار ها را مسدود کنید حتی در زمانی که هواکش و یا شمینه خاموش است دریچه ها را ببندید. و در زمان گم شدن گربه این مناطق را در الویت جستجو قرار دهید و با حوصله از یک منطقه شروع کرده و تمام مکانهای مخفی خانه و خیاط را بگردید.
زمانی که مطمئن شدید گربه از منزل خارج شده است ابتدا اطراف خانه را جستجو کنید و دری را برای برگشت حیوان بعد از گردش باز نگهدارید، چون معمولا گربه ها بعد از گشت و گزار به منزلش باز می گردد (این حالت در گربه های نر و گربه های عقیم بیشتر است).
بیاد داشته باشید بعد از بازگشت گربه از خیابان حتما بدن حیوان را مورد معاینه قرار دهید زیرا ممکن است گربه های دیگر او را زخمی کرده باشند و یا در اثر عبور از بین شاخه ها و بوته ها پا و بدنش خراشیده شده باشد در صورت مشاهدۀ هرگونه خراش و زخمی گربه را نزد دامپزشک ببرید تا هم زخمها مداوا شود و هم درمان انگلی داخلی و خارجی برای حیوان انجام شود (درمان انگلی برای گربه ای که از خانه خارج می شود الزامی می باشد).6. قرار دادن ظرف آب و غذا خارج از خانه.
حیوان خانگی شما عادت کرده است از ظرف آب و غذایش استفاده کند و نمی تواند مانند گربه های وحشی دیگر به راحتی برای خود غذا بیابد به همین علت باید خارج از خانه ظرف آب و غذایش را قرار دهید همچنین می توانید وسایلی که مورد علاقۀ گربۀ شما است مانند اسباب بازی، پتو و یا جای خوابش را در کنار ظروف قرار دهید، بوی این وسائل گربه را به سمت خانه هدایت می کند. اجازه دهید این وسایل چند روز بیرون از منزل بماند و هر روز ظرف آب و غذا را پر کنید.7. قرار دادن آگهی در اطراف محل زندگی و اینترنت.
بروی کاغذی مشخصات گربۀ و شماره تماس خود را بنویسید. بهتر است آگهی چاپ کنید و علاوه بر مشخصات گربۀ گم شده و شماره تماستان عکس جدیدی از گربه نیز در آن قرار دهید و برای تشویق افراد برای یافتن حیوان گم شده جایزه ای نیز برای یابنده قرار دهید و آگهی ها را در مناطق قابل دید عموم و اطراف منزل خود نصب کنید. همسایگان و دوستان خود و همچنین نزدیک ترین دامپزشکی به محل زندگیتان را در جریان گم شدن حیوان خانگی قرار دهید.
شما می توانید تصویر و مشخصات کامل گربه را در سایتهایی که بخشی را به حیوانات گم شده اختصاص داده اند قرار دهید تا در صورتی که فردی گربۀ شما را پیدا کرده است بتواند با شما تماس گرفته و حیوان را پیش شما برگرداند.
(به همین منظور کلیک کنید و مشخصات گربۀ خود را در این تالار قرار دهید).
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos