پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

Belgian Tervuren

Belgian Tervuren
بلژین ترورن سگی است که معمولا از نظر زیبایی شهرت خاصی دارد هم چنین باهوش، ورزشی و عملکرد خوبی در انجام هر کاری دارد اما کار اصلی او حفاظت از گله است. اگر شما وقت و زمان کافی برای آموزش و نگهداری او دارید میتواند یک انتخاب خوب برای شما باشد. 

 
آمار حیاتی نژاد بلژین ترورن | Belgian Tervuren
دسته بندی نژاد: سگ های نگهداری

قد: بین ۵۴ تا ۶۷ سانتی متر

وزن: بین ۲۰ تا ۳۵ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۰ تا ۱۲ سال

 
نکات برجسته نژاد بلژین ترورن | Belgian Tervuren
سگ های کم رویی هستند و این میتواند یک مشکل برای آنها باشد.
حداقل به یک ساعت ورزش کردن در روز نیاز دارد، اگر وقت کافی برای ورزش کردن و آموزش دادن به او نداشته باشید آنها خود به دنبال سرگرمی های دیگری میروند که ممکن است خرابکاری کنند و شما برای جبران آن مجبور به پرداخت هزینه باشید.
موی آنها کم میریزد و به هفته ای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برس زدن نیاز دارند.
سگ بلژین ترورن اگر با سگهای دیگر و یا گربه ها بزرگ شوند میتوانند همراه خوبی برای آنها باشند اما او دارای غریزه ی تعقیب حیوانات دیگر است.
آنها دوچرخه سواران و اتومبیل ها را تعقیب میکنند به همین دلیل به یک حیاط حصار کشیده شده برای نگهداری او نیاز دارید.
بسیار باهوش و هوشیار هستند و سگ های نگهبان و محافظ خوبی هستند، آموزش دادن به او را باید از همان سنین پایین شروع کرد.
نژاد بلژین ترورن جثه ی خوبی دارند و بسیار مردم گرا هستند و دوست دارند تا در فعالیت های خانواده مشارکت کنند.
بازی گرا و حساس هستند به همین دلیل باید آموزش ها را به روشی سرگرم کننده به او یاد دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.
آنها هوش و انرژی بالایی دارند و برای کسانی که تجربه ای در نگهداری سگ ندارند توصیه نمی شود.
برای خرید یک سگ سالم هرگز آن را از پدورش دهنده های غیر قانونی و یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید و دنبال توله سگی باشید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود، آزمایش کرده باشند.
 
وزن و ارتفاع نژاد بلژین ترورن | Belgian Tervuren
وزن در نرها: (۲۸-۳۵) کیلوگرم، در ماده ها: (۲۰-۲۸) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۵۷-۶۵) سانتی متر، در ماده ها: (۵۳-۶۱) سانتی متر.

 
مشکلات سلامتی نژاد بلژین ترورن  | Belgian Tervuren
سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.

دیسپلازی مفصل ران: این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است. عواملی مانند ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند. دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب سگ میشود، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود. اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزمایشات لازم در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند. اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذار باشد.
پیشرو شبکیه آتروفی (PRA): این بیماری یک اختلال دژنراتیو چشم است که سگ مبتلا به آن با از دست دادن گیرنده های نوری که در پشت چشم قرار دارند دچار نابینایی میشود، قبل از اینکه نشانه های این بیماری بروز کند میتوان آن را تشخیص داد. خوشبختانه سگ ها میتوانند در صورت از دست دادن بینایی خود برای حل نیازهایشان حواس دیگر خود را به کار بگیرند و زندگی سالم و کاملی داشته باشند. پرورش دهنده ی قانونی باید هر سال تاییدیه سلامت چشم سگ را از متخصص چشم دامپزشک دریافت کند.
دیسپلازی آرنج: یک بیماری است که در بین سگها شایع است. این بیماری باعث میشود شه استخوان آرنج هماهنگ با هم رشد نکنند و باعث سستی مفاصل شوند که باعث لنگیدن همراه با درد در سگ شود. ممکن است دامپزشک برای آن جراحی انجام دهد و یا با کمک دارو، کنترل وزن، مدیریت پزشکی، دارو هاب ضد تورومی آن را درمان کند.
صرع: این بی ماری گاهی اوقات ارثی میباشد. صرع میتواند باعث تشنج خفیف یا شدید، سقوط سگ، سفت و سخت شدن اندام، از دست دادن هوشیاری و یا باعث یک رفتار غیر طبیعی در سگ شود و لازم است که در صورت بروز این موارد سگ خود را برای درمان نزد دامپزشک ببرید. اگر شما مدیریت مناسبی روی سگ مبتلا به صرع داشته باشید می تواند زندگی سالم و کاملی داشته باشد. صرع قابل درمان نیست اما میتوان آن را با دارو کنترل کرد. اگر سگ شما دچار تشنج شد حتما او را برای تشخیص و درمان نزد دامپزشک ببرید.
 
تغذیه نژاد بلژین ترورن | Belgian Tervuren
توصیه می شود روزانه ۲ تا ۳ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

 
آراستن نژاد بلژین ترورن | Belgian Tervuren
این سگ ها دارای ۲ پوشش هستند، پوشش بالای موهایی صاف، در اندازه ی متوسط و سخت و ابریشمی دارد در حالی که لایه زیرین نرم و متراکم است و او را برابر  آب و هوا محافظت میکند. موهای او در قسمت سر، خارج از گوش ها و قسمت های جلویی پاها نسبت به سایر مناطق بدن کوتاه تر است هم چنین در اطراف گردن لکه ای شبیه به یک مینی یال دیده میشود که در سگ های نر بیشتر نمایان می شود، موهای قسمت پشت پاهای جلویی و عقب ران و دم بلندتر است، در بسیاری از سگ ها معمولا سگ های نر زینت نرها بیشتر است.

آنها به رنگ های حنایی، حنایی ماهونی با یک پوشش سیاه و سفید دیده می شوند، موهای او سبک و نوک موها و قفسه سینه و گوش ها به رنگ سیاه و سفید، صورت او دارای لکه هایی سیاه و سفید و نوک دم او معمولا تیره و یا سیاه است.

گاهی نیز هر دو لایه به رنگ کرم و خاکستر، بژ روشن که قسمت زیر دم و عقب ران، خاکستری رنگ است.

موی ترورن ها در طول سال میریزد اما موهای سگ های نر این نژاد یک بار در سال کامل میریزد در حالی که که سگ های ماده در فصل های گرم دچار ریزش شدید میشوند. باید هفته ای یکبار ۱۵ الی ۲۰ دقیقه را صرف برس زدن موهای سگ بکنید.

 برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوید  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائ عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است. و هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی میکنید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید و اگر امتداد لبه گوش خشک شد آن را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب کنید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو ببرید فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی است .

 
میزان سازگاری نژاد بلژین ترورن | Belgian Tervuren با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
آنها رفتار خوبی با بچه ها دارند به خصوص اگر با آنها دوست باشند. اما به دلیل داشتن غریزه ی گله داری ممکن است پاشنه پا را گاز بگیرند، شما باید او یاد دهید که این رفتار غیر قابل قبولی است.

شما باید زمانی که سگ با کودکان همراه میشود بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باد زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

 
محل نگهداری نژاد بلژین ترورن | Belgian Tervuren
نگهداری از این نژاد در آپارتمان مناسب است به شرطی که فعالیت های روزانه خود را هر رورز انجام دهند. آنها داخل خانه بسیار آرام هستند به همین دلیل  شما میتوانید به راحتی در منزل از آنها نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان برای جنب و جوش و فعالیت های بدنی روزانه ی او کافی است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos