پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
◄ ایا حیوان خانگی به هم هدیه بدهیم
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

خصوصیات رفتاری و فیزیولوژیکی گریت دین

 


زمانی که به داشتن یک سگ بزرگ جثه و مهربان فکر می کنیم اولین نژادی که به ذهن می رسد گریت دین می باشد. این نژاد بزرگترین، آرام ترین و شیرین ترین سگ برای زندگی درکنار انسان است و در حال حاضر رکورد بلند قد ترین سگ جهان را در گینس به نام خود ثبت کرده است.
اندازه، ظاهر و شخصیت این نژاد دارای کششی است که سبب جلب انسان به سمت خود می شود و بهترین لقبی که می توان برای این سگ در نظر گرفت (غول مهربان) است.
گریت دین ها ذاتا خانواده گرا هستند و در میان نژادهای بزرگ می توان آنها را در گروه دارندگان بهترین رفتار با افراد خانواده و مخصوصا کودکان و دیگر حیوانات خانگی دانست.
باکمال تعجب این نژاد برعکس جثۀ بزرگی که دارد و تفکری که بین مردم رواج یافته است که گریت دین در گروه نژادهای پر انرژی قرار دارند و نیازمند به فعالیت بالای بندنی است؛ این نژاد دارای متابلیسم آرامی می باشد و این به آن معنی است که برخلاف برخی از نژادهای پرانرژی مانند جرمن شپرد، جک راسل تریر و... گریت دین هیچ گاه به علت تخلیۀ انرژی دست به خرابکاری در منزل نمی زند و نیاز به فعالیت و تحرک بالا برای بازی و دویدن ندارد.
تصور اینکه سگی با چنین جثه چه تخریبی می تواند در منزل ایجاد کند وحشتناک است. اگر چنین اعمالی از گریت دین سر بزند به علت تربیت نشدن، کنجکاوی و قرار گرفتن در شرایط روحی و محیطی نامناسب می باشد.

مسائل مربوط به بهداشت گریت دین:
همانطور که قبلا اشاره شد گریت دین دارای سوخت و ساز کندی است. بنابراین این نژاد در واقع به ازای هر نیم کیلو از وزن بدن به غذای کمتری نسبت به نژادهای پرانرژی نیاز دارد. هرچند چون گریت دین جثۀ بزرگی دارد میزان غذایی مصرفیش در هر وعده همانند نژادهای پرانرژی می شود.
متوسط عمر مفید گریت دین در حدود 10_8 سال است.
عمر مفید زمان مرگ یک نژاد نیست بلکه منظور توانایی انجام تولید مثل، داشتن دندانهای سالم و فیزیک بدنی کامل می باشد که با رسیدگی مناسب بهداشتی، تغذیۀ سالم و... میزان طول عمر مفید در سگ افزایش می یابد.
یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود طول عمر گریت دین نسبت به نژادهای دیگر کمتر باشد، داشتن استخوان بندی عظیم این نژاد است که برروی قلب حیوان قرار می گیرد و باعث وارد شدن فشار به قلب می شود و همین عامل سبب می گردد گریت دین ها دارای مشکلات قلبی مادرزادی مانند کاردیومیوپاتی (قبلا توضیح داده شد) و همچنین بیماری استخوانی مانند دیسپلازی لگن (قبلا توضیح داده شد) شوند.

بیاد داشته باشید: زمانی که قصد خرید گریت دین سالمی را دارید حتما باید از سلامت پدر و مادر سگ و همچنین وجود بیماریهای ژنتیکی در شجرۀ سگ آگاهی کامل بدست آورید و بعد اقدام به خریداری نمایید.

بیماری دیگری که در گریت دین ها بسیار رایج است نفخ می باشد. که همراه با متورم شدن، دردناک شدن و کشیدگی روده می باشد و می تواند منجر به مرگ دردناکی برای سگ می گردد.
برخی از دامپزشکان با زدن یک بخیۀ کوچک به دیوارۀ سمت راست معده از ایجاد نفخ جلوگیری به عمل می آورند. این جراحی به سادگی جراحی عقیم سازی می باشد.
(این متن ترجمه شده است و نمی دانم آیا چنین جراحی در ایران انجام می شود یا خیر)


________________
ترجمه: سارا رنجبر

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos