پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بچه ها و گربه ها ، بخش اول

بچه ها و گربه ها ( ترجمه )


گربه ها ممکن است یکی از بهترین اعضای خانواده های دارای کودک شوند . گربه هایی وجود دارند که بهترین دوست بچه ها هستند و از زندگی در کنار آنها لذت میبرند .
اگر دارای کودک هستید و میخواهید بدانید که چه زمانی باید چه نوع گربه ای را وارد خانه تان کنید و یا اگر گربه دارید و میخواهید بدانید که چطور میتوان او و کودکتان با یکدیگر دوست شوند ممکن است این مقاله به کارتان بیاید .
قبل از آوردن گربه موارد مهمی باید در نظر گرفته شود که چه نوع گربه ای را در چه زمانی میخواهید بیاورید . همچنین در این مقاله توضیح داده خواهد شد که چرا گربه ها اکثرا برای خانواده های دارای بچه بهتر از سگها هستند .

انتخاب گربه ای مناسب با توجه به سن کودک شما
یکی از موارد مهم قبل از آوردن گربه در خانه ای کودک در آن وجود دارد رضایت قلبی پدر و مادر کودک است ، زیرا آنها قرار است از گربه نگهداری کنند و یک صاحب ناراضی موجب به وجود آمدن حیوانی نارحت و ناراضی است . بنابراین اگر میخواهید گربه را فقط برای سرگرم شدن کودکتان بیاورید بهتر است از آوردن گربه منصرف شوید .
هیچگاه مسئولیت گربه ای را کاملا به کودکتان نسپارید و به یاد داشته باشید گربه یک موجود زنده است نه وسیله ای برای آموزش مسئولیت پذیری برای کودکان شما .
مسئولیت کار های گربه را خودتان به عهده بگیرید و فقط بگذارید کودک در بخشی از آنها به شما کمک کند و در آن هنگام هم کار کردن کودک را زیر نظر داشته باشید .
یک بچه گربه روزانه نیاز به بازی ، شانه کردن موها ، ارتباط با انسانها و تمرین و فعالیت های بدنی نیاز دارد . کودک شما ممکن است بتواند از پس بازی و ارتباط با انسان نیاز های گربه را برآورده کند ولی نمیتواند از پس پاک کردن ظرف خاک ، شانه کردن موها و تمرین دادن گربه بر آید و این وظیفه شماست .
قبل از آوردن گربه مطمئن شوید که همه ی اعضای خانواده با آوردن حیواند موافقند . اگر مسئولیت هایتان برای نگهداری از بچه های کوچکتان زیاد است بهتر است صبر کنید تا کودکتان بزرگتر شده و از شدت مسئولیت هایتان کاسته شود تا بتوانید گربه و کودکانتان را به نحو احسن نگهداری کنید .
خانه هایی که در آنها بچه وجود دارند معمولا شلوغ تر و پر سر و صدا تر از خانه های معمولی هستند پس بهتر است شما گربه ای آرام را به خانه بیاورید و به یاد داشته باشید هیچگاه به فرزندانتان اجازه ندهید به حیوان ظلم کنند و او را مانند یک اسباب بازی بدانند و حکایتتان مثل آن دختر بچه پنج ساله نشود که گربه ای را آرایش کرده و در مقداری لباس پیچیده و از دمش آن را در حیاط به دنبال خود میکشد و میخندند .
گربه ها بر خلاف سگها به نوازش های آرام و مودبانه نیاز دارند ولی بچه ها مخصوصا پسر بچه ها علاقه دارند که به دنبال حیوان بدوند و آن را به زور در بغل گرفته و نوازش کنند . اگر شما دارای کودکان پرانرژی یا هایپر هستید گربه انتخاب خوبی برای یک حیوان خانگی نیست .
گربه ها از سگها سریع تر و دارای انعطاف پذیری بیشتری هستند و اگر احساس کنند که دارند توسط کودکی اذیت میشوند از او دور شده و یا بر ارتفاع بلندی میپرند و از دسترس او دور میگردند و برخلاف سگها ممکن نیست به کودکان حمله کرده یا به آنها آسیب بزنند .
به یاد داشته باشید برخی از گربه ها هیچگاه به بودن در خانواده ای با کودک عادت نمیکنند و برخی کودکان هیچگاه به گربه به عنوان یک موجود زنده و دارای حق زندگی نگاه نمیکنند . آوردن گربه در خانه ای که بجه در آن وجود دارد تصمیم مهمی است و نیاز به دقت و تقکر دارد .

ادامه دارد ...
بچه ها و گربه ها ، بخش دوم
بچه ها و گربه ها ، بخش دوم

آوردن یک گربه به خانه ای که در آن بچه وجود دارد
اگر تصمیم خود را گرفته اید و گربه مورد نظر را نیز انتخاب کرده اید بهتر است شروع به آماده کردن خانه خود کنید و چیز هایی را که برای بچه گربه خطرناک است جمع کنید . پس از انجام این کار یک کنفرانس خانوادگی تشکیل دهید و وظایف هر یک از افراد خانه را برای نگهداری از گربه جدید تعیین کنید .
با توجه به اینکه مسائل بهداشتی مربوط به ظرف خاک بسیار جدیست بهتر است خودتان آن را انجام دهید و به دست کودکان نسپارید .
وقتی گربه ها به خانه ای جدید می آیند نیاز به چند هفته آرام و کم سر و صدا دارند . بهترین گزینه این است که به بچه ها بگویید در این چند هفته چندان با گربه بازی نکنند و او را تا مدتی که به محیط جدید عادت کند رها کنند .
باید اتاقی را به گربه اختصاص داده و در آن ظرف غذا ، تخت خواب ، ظرف خاک و اسباب بازی قرار دهید تا گربه به آرامش مورد نظر خود برسد .
تصمیم بگیرید که گربه در کجا اجازه دارد بخوابد . بعضی از صاحب ها مایلند که حیوان خانگیشان در کنار آنها در تخت خوابشان بخوابد ولی معمولا والدین بچه های کوچک از خوابیدن گربه در کنار کودکانشان بیمناکند .
انگل های بیرونی مانند کک ها و ساس ها و انگل های درونی مانند کرم ها ممکن است توسط گربه به انسان منتقل شوند . بنابراین تا قبل از اینکه گربه را نزد دامپزشک ببرید تا واکسن ها و ضد انگل هایش را دریافت کند بهتر است چندان با ان تماس نداشته باشید .
اگر کودکان شما با گربه آلرژی دارند ، هرگز نگذارید که گربه در کنار آنها بخوابد .
آوردن بچه به خانه ای که در آن گربه وجود دارد
دامپزشکان معمولا به دریافت تماس از والدین عصبی که دارند بچه دار میشوند و دارای گربه نیز هستند عادت دارند .
دامپزشکان نیز به آنها اطمینان میدهند که با رعایت چند نکته کرچک گربه میتواند بهترین دوست برای نوزاد آنها باشد . گاهی پدر و مادر ها از این نگرانند که گربه کودکشان را خفه کند ! مطمئن باشید چنین اتفاقی تا کنون نیفتاده و هرگز نخواهد افتاد .
رابطه بسیار مهمی میان حالت خواب نوزاد و سندرم مرگ در گهواره وجود دارد ( سندرمی که نوزادی سلامت بدون علت خاصی در گهواره میمیرد ) پزشکان اطفال بسیار به نوع تخت و پتوی استفاده شده اهمیت میدهند و توصیه می کنند که هیچگاه عروسک های توپر را در کنار کودک در گهواره نگذارید .
بنابراین نباید به گربه اجازه دهید که به تخت خواب کودکان زیر سه سال وارد شوند .
گربه ها ممکن است گاهی با نوزاد جدید کنار نیایند ، زیرا صاحبان آنها اکنون به افرادی خسته و گرفتار تبدیل شده اند و تمام توجه خود را به نوزاد نشان میدهند و هضم این موضوع ممکن است برای گربه که روزی مرکز توجه بوده دشوار باشد . بهتر است صاحبان برای جلوگیری از این حالت به آرامی نوزاد و وسایلش را به گربه معرفی کنند و بخشی از روز را به مراقبت ، آرایش و پیرایش و بازی با گربه اختصاص دهند .
ممکن است دوره آشنایی با نوزاد چند هفته یا چند ماه طول بکشد ، ولی مطمئن باشید که گربه ها بالاخره با وضعیت موجود کنار می آیند . به یاد داشته باشید اگر میخواهید گربه دیگری را نیز به خانه اضافه کنید در این زمان اصلا به کار حتی فکر هم نکنید ، زیرا بچه گربه تازه وقت وارد خانه میشود در محیط پر استرسی است و گربه قدیمی نیز الان در حال بدی به سر میبرد و این ممکن است موجب درگیری میان گربه ها و یا ناراحتی بچه گربه تازه شود .
بچه ها و گربه ها ، بخش آخر
بچه ها و گربه ها ، بخش آخر

مراقبت های بهداشتی
بیشتر نگرانی هایی که مربوط به ارتباط کودک با گربه است مربوط به مدفوع گربه میباشد که میتواند کودک را دچار انگل ، بیماری تکسوپلاسموز و یا هرگونه بیماری انگلی دیگر کند . توصیه میشود که هیچوقت به کودکان اجازه ندهید ظرف خاک گربه را تمیز کنند . به یاد داشته باشید اگر از خاک های آنتی باکتریال استفاده کنید بهتر است .
باید هر ماه گربه را نزد دامپزشک برده و مطئمن شوید که واکسن هاری و ضد انگل را دریافت کند .
گاز گرفتن یا چنگ زدن گربه هم از نظر بهداشتی توجه زیادی میخواهد زیرا ممکن است منجر به عفونت ناحیه زخمی و یا بیماری "تب چنگ زدن گربه " شود .
مراقبت ناحیه زخمی شده توسط گربه باید جدی گرفته شود و هر روز تمیز شده و پانسمان شود . باید به محض دیدن هر نوع چرک ، عفونت یا تب با دکتر تماس بگیرید .
گربه ها هیچگاه بی دلیل به کسی حمله نمیکنند . به کودکانتان آموزش دهید که چگونه با گربه رفتار کنند تا او اذیت نشود . گربه و کودک هیچگاه نباید تنها گذاشته شوند .

در زیر راه چاره برخی مشکلات ساده بین کودک و گربه را توضیح میدهیم :
کودک میخواهد در ظرف خاک گربه بازی کند
 • ظرف خاک را در ارتفاعی مانند میز و قفسه قرار دهید که قد کودک به آن نرسد .
 • ظرف خاک را در اتاقی قرار دهید و در آن را قفل کنید و سپس یک در مخصوص حیوان خانگی را روی در نصب کنید .
کودک غذای گربه را میخورد
 • همان روشی که برای ظرف خاک ذکر شد را انجام دهید
گربه به داخل تخت بچه ها میرود
 • در اتاق بچه ها را ببندید
 • گربه را از رفتن به اتاق منع کنید
 • برای گربه تختی مخصوص تهیه کنید تا توجهش به آن جلب شود
گربه از ظرف ماسه بازی بچه ها به عنوان ظرف خاک استفاده میکند
 • بر روی ظرف ماسه درپوش بگذارید
 • به جای ماسه از دانه های نخود خشک استفاده کنید
 • ظرف ماسه کودک را کاملا جمع کنید
بچه ها به دنبال گربه میدوند و او را می ترسانند
 • یک مکان مرتفع برای گربه درست کنید تا روی آن بپرد و از دسترس بچه ها دور شود
 • در اتاقی را ببندید و به در مخصوص حیوانات خانگی مجهز کنید تا گربه به درون آن پناه ببرد
گربه در کنار کودکان عصبانی و پرخاشگر است
 • به بچه ها سفارش کنید که گربه را به حال خود بگذارند
 • آنها را تشویق کنید به گربه غذا و یا خوراکی تشویقی بدهند
 • با یک دامپزشک یا متخصص تربیت حیوانات مشورت کنید
کودکان میتوانند با گربه رابطه دوستانه و صمیمی برقرار کنند ، برای اینکه به این رابطه کمک کنید بهتر است کمی در این باره مطالعه کرده و برای به وجود آمدن این رابطه تلاش کنید . گربه و بچه ها بخش زیادی از انرژی شما را به خود اختصاص میدهند و باید بدانید که چگونه این انرژی را بین آنها تقسیم کنید .
بعد از به وجود آمدن این رابطه دوستانه ، چیزی را خواهید دید که با هیچ مبلغی قابل خرید نیست .

ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت Pet Education

__________________
ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت Pet Education
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos