پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

انواع خرچنگ های هرمیت

هرمیت کرب

 

دو گونه از خرچنگ های هرمیت در کشور ایالات متحده برای خرید و فروش به عنوان حیوان خانگی یافت میشوند که هر دو آنها از «کارائیب» می آیند. یکی از این گونه ها «خرچنگ هرمیت زمینی» (land hermit crab) است که آن را «خرچنگ کارائیبی» (Caribbean crab) یا «خرچنگ چنگال بنفش» (purple pincher crab) یا «خرچنگ سرباز» (soldier crab) می نامند. نام علمی این حیوان Coenobita clypeatus است. گونه دیگر از خرچنگ هرمیت که در این کشور برای فروش عرضه میشود «خرچنگ اکوادوری» (Ecuadorian crab) است که آن را «خرچنگ ای» (E-crab) یا «اکی» (Eccie) نیز مینامند. نام علمی این حیوان Coenobita compressus است.
 

 

 

 

شما میتوانید با نگاه کردن به چنگال های خرچنگ خود، بگویید که چه نوع خرچنگ هرمیتی دارید. مشخصا در صورتی که خرچنگ شما یک خرچنگ هرمیت چنگال بنفش باشد دارای چنگال هایی به رنگ بنفش خواهد بود! معمولا قسمت سر چنگال های این خرچنگ ها نسبت به بقیه قسمت های چنگال، روشن تر است اما بنفش بودن آن همواره صادق است. همچنین چنگال های خرچنگ هرمیت زمینی معمولا ناهموارتر از چنگال های «اکی» است البته ممکن است برای اینکه بتوانید متوجه این تفاوت شوید ناچار شوید که چنگال های این دو خرچنگ را در کنار یکدیگر قرار داده و با هم مقایسه کنید.

 

خرچنگ هرمیت

 

بیشتر مردم تمایل به خریدن خرچنگ هرمیت زمینی دارند زیرا این خرچنگ ها در آب شیرین زندگی میکنند. در محل اصلی زندگی شان، این خرچنگ ها در جنگل زندگی کرده و از آب باران جمع شده در گودال ها می نوشند، بنابراین به منظور اینکه آب مناسب برای خرچنگ هرمیت خود فراهم کنید باید از آب باران و یا آب لوله کشی کلرزدایی (dechlorinate) شده استفاده کنید. قرص ها و محلول هایی وجود دارند که میتوانند با قرار گرفتن در آب لوله کشی، آن را کلرزدایی کرده و برای خرچنگ شما آماده کنند.

 

در سوی دیگر، خرچنگ های هرمیت اکوادوری، همانطور که از نام آنها پیداست بومی کشور اکوادور، یعنی جایی هستند که دقیقا بر روی اقیانوس واقع شده است. آنها بر روی شن های ساحل زندگی کرده و تنها با آب اقیانوس زنده میمانند. برای اینکه بتوانید به خوبی از این خرچنگ ها نگهداری کنید لازم است که آب شور با شرایط خاص و مناسب زندگی آنها را فراهم کنید. برخی از مردم از هر دو گونه خرچنگ های هرمیت در کنار یکدیگر در یک تانک نگهداری میکنند که این امر مستلزم این است که هر دو نوع آب شور و شیرین را در اختیار آنها قرار دهید تا شرایط مناسب برای نوشیدن آب و حمام کردن را داشته باشند.
 

 

برخلاف نام این خرچنگ ها (خرچنگ منزوی) آنها به هیچ عنوان منزوی و گوشه گیر نیستند. آنها موجوداتی بسیار اجتماعی هستند و به بودن در کنار دوستانشان علاقه زیادی دارند. این خصوصیت خرچنگ های هرمیت به این دلیل است که آنها در محل زندگی طبیعی خود به صورت دسته های ۱۰۰ تایی یا بیشتر زندگی کرده و مسافرت میکنند که آن را «گروه» (pack) مینامند. مسافرت گروهی این حیوانات دلیل خاصی دارد. خرچنگ های هرمیت رشد میکنند اما صدف آنها هرگز رشد نمیکند. بنابراین آنها نیاز دارند که هر زمان که صدف آنها گنجایش کافی برای زندگی آنها را نداشت بتوانند یک صدف جدید با اندازه مناسب برای خود بیابند. زمانی که یک گروه از خرچنگ های هرمیت با یکدیگر زندگی و سفر میکنند میتوانند در هنگام نیاز، صدف هایی با شکل ها و اندازه های مختلف را بین خود معاوضه کنند. بنابراین اگر تصمیم به نگهداری از خرچنگ های هرمیت دارید فراموش نکنید که هرچه تعداد آنها بیشتر باشد خوشحال تر خواهند بود! ضمنا توجه کنید که محل زندگی خرچنگ شما باید به قدر کافی بزرگ باشد که گنجایش قرار گرفتن دوستان او را نیز داشته باشد.

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : hermit–crabs.com

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos