پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مرکز نجات و نگهداری از گربه های کور

 (Blind cat rescue & Sanctuary)


چه سرنوشتی در انتظار یک گربهء کور است ؟ چه کسی یک گربهء کور را به فرزندی می پذیرد ؟ چه کسی دردسرهای یک گربهء کور را به جان دل می خرد ؟ بی شک کمتر کسانی هستند که شهامت به فرزندی پذیرفتن یک گربهء کور را داشته باشند . حتی آن کسانیکه گربه های خود را از پناهگاه ها می گیرند ترجیه می دهند گربه های سالم و بینا را به فرزندی بپذیرند . با این حساب چه امیدی برای یک بچه گربهء کور باقی می ماند ؟ و پناهگاه ها با بودجه های محدود خود چاره ای غیر از خواباندن گربه های کور که هیچ کس آنان را دوست ندارد دارند ؟

سالانه صدها گربهء کور در پناهگاه های مختلف در ایلات مختلف آمریکا خوابنده می شدند چون هیچ کس آنان را نمی خواست . همه ترجیه می دهند گربه ای سالم و بینا داشته باشند . مرگ خاموش این گربه های کور دردآور بود . باید کاری برای آنها انجام می شد ، و بلاخره با همت و پشکار تنی چند از دوستداران گربه ها مرکز نجات و نگهداری از گربه های کور در ایالت کارولینای شمالی در سال 1999 پایه گذاری شد ! اینجا بهش گربه های کور است ! اینجا نه تنها گربه های کور خوابانده نمی شوند بلکه بهترین امکانات برای آنها مهیاست . از اوناع خوراکی های لذیذ گرفته تا انواع وسائل بازی ! هر گربه ی کور از هر نقطهء ایالات متحده اگر به این مرکز متقل شود با آغوش باز کارکنان مرکز از او استقبال خواهد شد ! هر گربه های با میزان 20 درصد بینایی یا کمتر در این مرکز پذیرفته می شود ! اینجا کسی به جرم کور بودن کشته نمی شود !

اما آنچه کارکنان مرکز نگهداری از گربه های کور را بیش از همه می رنجاند ذهنیت غلط مردم در مورد گربه های کور است . Sue ، از کارکنان قدیمی مرکز می گوید : " ببینید ، این تصور کاملا غلط است که گربه های کور ناتوان و علیل اند و نمی توانند کارهای ابتدایی خود را انجام بدهند . شما باید از نزدیک آن ها را ببینید تا متوجه شوید که چقدر توانا اند . شما متحیر خواهید شد . گربه های کور همچون گربه های بینا ساعت ها با هم بازی می کنند ، همدیگر را می لیسند و خودشون را برای شما لوس می کنند ! آنها ظرف خاک خود را می شناسند و فقط در همانجا دستشویی می کنند ! غذای خود را به درستی و همچون دیگر گربه ها می خورند و از بالا و پایین پریدن لذت می برند ! "

Cora ، از بدو تولد نابینا بوده ولی عاشق بالا رفتن از درخت است ! او 17 فوت بالا می رود ، بالای درخت به صدای پرنده ها گوش می دهد و بعد از ظهر خودش پایین میاید بدون اینکه کوچک ترین مشکلی داشته باشد یا نیاز به کمترین کمک از طرف کسی داشته باشد ! Cora هیچ تفاوتی با یک گربهء بینا ندارد و تنها چیزی که اون را متوقف می کند توری و فنس است که قادر به دیدن آن نیست ، وگرنه همچون هر گربهء دیگری از زندگی اش لذت می برد !
Sue در ادامه می گوید : " باید از جلو و با چشمان خود گربه های کور ما را در حال بازی و کشتی گرفتن با هم ببینید تا باور کنید ! گربه های کور اصولا با اشیاء منزل برخورد نمی کنند چون با استفاده از سبیل های خود قبل از برخورد با اشیاء گوناگون آنها را حس می کنند . Louis از دیگر گربه های ساکن مرکز ماست که کاملا نابیناست. او همیشه عاشق بازی در سالن مخصوص کودکان است . آن سالن همیشه پر از اسباب بازی های مختلف است که مدام جا به جا می شوند ولی Louis هیچگاه هیچ مشکلی برای راه رفتن در این سالن نداشته . "


Sue می افزاید : " ما یک مرکز حمایت از حیوانات هستیم که به طور کامل غیردولتی هستیم. یعنی ما از هیچگونه کمک های دولتی بهره مند نیستیم و تمام هزینه های ما اعم از هزینه های گربه ها و کارمندان مرکز از طریق کمک های مردمی تعمین می گردد . البته بسیاری از عزیزان گربه دوست هستند که به صورت داوطلبانه و کاملا رایگان روزهایی از هفته را در مرکز ما مشغول به کمک رسانی هستند که ما از همهء آنها بسیار سپاسگذاریم ."

در پاسخ به سوالی در مورد واگذاری گربه های کور این مرکز Sue می گوید : " اوه ، با کمال میل ! ما همیشه مشتاقیم تا فرشته های کوچکمان را به کسانیکه دوست دارند از آنها نگهداری کنند واگذار کنیم ! تجربهء نگهداری از یک گربهء نابینا تجربهء خارق العاده ایست ! شما تنها بعد از نگهداری از یک گربهء کور است که به اوج هوش و ذکاوت این موجودات پی می برید ! وقتی بچه گربه هایی که در تمام طول عمر خود نابینا بودند در مقابل شما بازی و جست و خیز می کنند و به گونه ای رفتار می کنند که انگار هیچ مسئله ای وجود ندارد ، واقعا حس فوق العاده ایست ! این فرشته های کوچک به شما درس زندگی و مقاومت را می آموزند ! "

تنها در سال 2008 مرکز نجات و نگهداری از گربه های کور در ایالت کارولینای شمالی بیش از 40 گربه را که تنها به دلیل نابینا بودن قرار بود خوابانده شوند از نقاط مختلف ایالات متحده نجات داده و جذب کرده است . این مرکز همچنین با پناهگاه های مختلف در راستای ارتقای فرهنگ اخته کردن حیوانات همکاری های گسترده دارد . این مرکز همچنین قصد دارد تا پایان سال 2009 با کمک های مالی گربه دوستان مختلف از سراسر نقاط زمین ، خانه ای دیگر در مجاورت مرکز کنونی بسازد که قابلیت پذیرایی از 48 گربهء نابینای دیگر را دارد ! گربه دوستان متفاوت همچنین می توانند با تقبل هزینه های ماهانهء یک گربهء نابینا ( ماهیانه 30 دلار) از هر نقطه ای از زمین ، در این امر خیر و زیبا سهیم باشند . این مرکز با ارسال تصاویر گربه های نابینایی که به دنبال کسی هستند تا هزینه های ماهیانهء آنها را بپذیرد ، به شما این امکان را می دهد تا گربهء مورد نظر خود را برگزینید . شما همچنین می توانید از طریق ebay وسائل مورد نظر گربه ای که هزینه های آن را پذیرفته اید را برایش خریداری کنید !
تمامی تصاویر از مرکز نجات و نگهداری از گربه های کور (Blind cat rescue & Sanctuary ) واقع در کارولینای شمالی هستند .


منبع :blindcatrescue.com
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos