پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

انتخاب حیوان خانگی مناسب برای شما

انتخاب حیوان خانگی مناسب برای شما

عروسکهای خرسی teddy bear ممکن است با نمک و نوازش کزدنی باشند ولی ، انها صورت شما را لیس نمیزنند ، و برای ساعت ها با شما بازی نمیکنند و شما را سرگرم نمیکنند . این کار را فقط یک حیوان واقعی زنده خواهد کرد .

اگر شما مسئولیت پذیر هستید و قادر به فراهم کردن خانه امن و دوست داشتنی برای او هستید ، شاید برای گرفتن یک حیوان اماده باشید .

اما چه نوع حیوانی؟ برای کمک به انتخاب حیوان مناسب برای شما ، تستKidsPost Pet-O-Matic را اماده کردیم که وقتی به پایان ان برسید ، حیوانی را که برای شما مناسبتر است و اطلاعاتی راجع به علایق ، چگونگی نگهداری از ان و قیمت ان را در اختیار شما می گذارد .

البته ، شما اول احتیج دارید تا از والدین خود بپرسید و سوال اصلی که شما باید به ان پاسخ دهید اینست که : ایا شما برای انجام کارهای یک موجود زنده دیگر که به خانه شما بیاید را دارید ؟ دبی دوئل که در انجمن انسانی واشنگتون کار میکند می گوید "بسیاری از افراد یک حیوان را بدون اینکه به ان فکر کنند میگیرند" او می گوید "تمام اعضای خانواده باید به ان فکر کنند".

سگ ها

خوبی ها:یک سگ با شما بازی میکند و شمارا بیش از هر حیوان دیگر دوست خواهد داشت ما در اینجا به ان اشاره ای می کنیم .

بدی ها : وقت و انرژی زیادی برای مراقبت از یک سگ لازم است . سگ ها واغ واغ میکنند . بعضی از افراد به انها حساسیت دارند .

نیاز ها : سگ ها نیازهای زیادی دارند ، مخصوصا گونه های بزرگ ان ، احتیج به اتاق برای دویدن در ان دارند . هر روز شما باید : 2 یار سگتان را غذا بدهید ، حداقل یکبار او را برای پیاده روی ببرید و به او 4 یا 5 بار اجازه خارج شدن از خانه را برای دستشویی بدهید . گونه های موبلند نیاز دارند که دائما برس کشیده شوند و بیشتر سگ ها هر ماه یا بیشتر باید حمام شوند . اگر شما به سفری رفتید باید سگتان را به همراه خود بیاورید یا اورا به یک پانسیون بفرستید .

قیمت : محدوده قیمت ان بسیار گسترده است ، از سگ های رایگان در پناهگاه حیوانات تا بیشتر از 500$ برای نژاد های اصیل . همچنین شما به یک مجوز و قلاده نیاز دارید و باید برای واکسن زدن و عقیم کردن به دامپزشک مراجعه کنید . هزینه سالیانه : 225$ تا 1،150$ است که به مقدار غذایی که میخورد بستگی دارد .

نتیجه گیری : اگر شما فعال هستید ، ممکن است این حیوان برای شما حیوان خوبی باشد . اما توله سگ ها توجه زیادی نیاز دارند .

گربه

خوبی ها : یک گربه می تواند شما را در هنگام مطالعه یا تماشا کردن تلویزیون همراهی کند . خیلی از انها هنگامی که خوشحال هستند بسیار فعالیت می کنند و با خرخر کردن خوشحالی خود را نشان می دهند .

بدی ها : معمولا همه گربه ها از سگ ها گوشه گیر تر هستند . این به این معنی است که همیشه وقتی شما صدایشان می زنید نمی ایند یا وقتی که می خواهند با شما بازی میکنند . بعضی از افراد نیز به این حیوان حساسیت دارند .

نیاز ها : گربه ها هر روز باید غذا داده شوند . تا زمانی که برای دستشویی از ظرف خاک استفاده می کنند نیازی به بیرون رفتن ندارند . اما شما باید هر روز خاک گربه را تمیز کنید و هفته ای 1 بار هم کل ظرف را تمیز کنید . گربه های مو بلند مرتبا باید برس کشیده شوند . شما برای کوتاه کردن ناخن گربه تان نیاز به کمک دارید . اگر باید به سفری بروید ، گربه تان برای 2 روز تا زمانی که به مقدار کافی غذا و اب داشته باشد می تواند از خودش نگهداری کند . عقیم سازی را فراموش نکنید .

قیمت : از گربه های رایگان در پناهگاه گربه ها ، تا 75$ الی 500$ برای یک نژاد خالص ؛ هزینه سالیانه : 300$ تا 400$ ، به نوع غذا و ظرف خاک بستگی دارد .

نتیجه گیری : به اندازه یک سگ کار ندارد اما بدنش مانند سگ خز دارد و روی پای شما غلط می زنند .

پرندگان

خوبی ها : تماشای انها بسیار زیبا و لذت بخش است و نگهداری انها تقریبا اسان است . بعضی از انها می اموزند که حرف بزنند یا سوت بزنند . بر خلاف همستر ها ، پرندگان روز ها فعالیت می کنند ، پس در شب سر و صدا نمیکنند که شما از خواب بیدار شوید .

بدی ها : به اندازه پت های دیگر فعال نیستند . بیشتر پرندگان علاقه به پرتاب کردن دانه هایشان دارند ، این کار باعث می شود که کار تمیز کردن شما بیشتر شود .

نیازها : شما باید روزانه به انها غذتی مخصوص و اب بدهید و هر هفته قفسشان را تمیز کنید . برای جلوگیری از پرواز کردن انها زمانی که از قفس بیرون هستند ، باید پرهایشان را بچینید .

قیمت : هزینه اولیه : 90$ ( 20& برای غذا ، 70$ برای قفس و تجهیزات ) ؛ هزینه سالانه : 40$ تا 50$ .

نتیجه گیری : هر چند مثل سگ و گربه نمی شود انها را در اغوش گرفت ، اما پرندگان بسیار رنگارنگ هستند و از بودن در کنار انسان ها لذت می برند و تماشا کردن انها سرگرم کننده است .
جوندگان

خوبی ها : جوندگان مانند همستر ، جربیل ها و موش ها فعال ، دوستانه ، کنجکاو و با مزه هستند . شما احتیاجی به خانه بزرگ یا حیاط ندارید .

بدی ها : انها کوچک هستند و شما نمی توانید به اندازه سگ و گربه با انها بازی کنید . همچنین ، بیشتر انها در طول روز خوابند و در شب بیدار می شوند .

نیاز ها : شما باید هر روز غذا و اب انها را بررسی کنید . مواد نرمی که برای جای خواب اشتفاده می کنند باید هفتگی عوض شود .

قیمت : 52$ (7$ برای همستر موکوتاه ، 45$ برای قفس و تجهیزات ) ؛ هزینه سالانه : 30$ تا 50$ .

نتیجه گیری : حیوان خوبی است اگر شما اتاق های زیاد و پول زیاد ندارید اما به چیزی نیاز دارند که انها را گرم نگه دارد .

ماهی

خوبی ها : یک اکواریوم کوچک که فضای کوچکی را اشغال می کند ، نگهداری ماهی را برای اپارتمان های کوچک اسان می کند . همچنین ماهی در سایز های مختلف ، شکل ها و رنگهای مختلف موجود است و انها کار زیادی نمی برند .

بدی ها : بیایید رو را باشیم ، اون یک ماهی است . راه های زیادی برای بازی با انها وجود ندارد . علاوه بر این عمر طولانیی دارند .

نیاز ها : شما باید زمان زیادی را برای درست کردن اکواریوم خود با سیستم فیلتراسیون خوب ، اب مناسب و دکوراسیون مناسب صرف کنید . روزی چند دقیقه برای غذا دادن به ماهی و حداقل نیم ساعت در هفته برای تعویض مقداری از اب اکواریوم بگذارید .

قیمت : هزینه اولیه : 136$ ( 120$ برای اب سالم ، تانک 10 گالونی ؛ 16$ برای شش عدد ماهی اجتماعی ، مثل نئون تراس یا مولی ) هزینه سالانه : 5$ تا 20$ .

نتیجه گیری : ماهی ها زیبا و سرگرم کننده هستند . یکبار که تانک را خریداری کنید این حیوان ، ارزانترین نوع حیوان خانگی در این لیست هست .

هیچ وقت و پولی ندارید؟نظرتون در مورد این چیست؟:

سنگ

خوبی ها : هیچ کاری لازم ندارد . به اجازه والدین خود برای اوردن ان نیاز ندارید .

بدی ها : فقط یک جا می نشیند .

نیاز ها : ندارد

قیمت : رایگان . کنار خیابان به دنبال ان بگردید .

نتیجه گیری : کمی احساساتی است ، اما اگر روی ان چشم بکشید احساس بهتری می کنید .

منبع : www.washingtonpost.com
مترجم : غزاله م
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos