پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
◄ ایا حیوان خانگی به هم هدیه بدهیم
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چطور با مرگ حیوان خانگیتان کنار بیایید

با توجه به اینکه ما عمر بسیار طولانی تری از حیوانات خانگی مان داریم ، منطقی به نظر میرسد که زمانی برسد که ما مجبور شویم با از دست دادن حیوان خانگی مان رو در رو شویم .
چه قابل پیش بینی باشد وچه غیر مترقبه ، زمانی سرشار از احساس و ناراحتی خواهد بود . خوشبختانه راههای بسیاری وجود دارد تا از پس از دست دادن حیوان خانگی مان بر آییم .


قبل از فوت حیوانتان1. سرنوشت حیوانتان را بپذیرید . در بعضی از موارد ، ما نیازمندیم که به دوره ی مرگ حیوان خانیمان وارد شویم . حیواناتن بسیاری هستند که عمر کمتری نستب به انسان دارند . اگر حیوان شما مریض است یا پیر محسوب میشود ، زمان مناسبی است که راجع به توانابب حیوانتان در ادامه ی زندگی با دامپزشکش مشورت کنید .
2. با دامپزشکتان صحبت کنید . وقتی با دامپزشکتان صحبت میکنید از او بپرسد که حیوانتان درد میکشد یا چقدر درد را تحمل میکند ؟ دانستن آن به شما کمک میند تا تصمیم درستی برای حیوانتان بگیرید ، و دانستن اینکه شما بهترین تصمیم را برای حیوانتان گرفته اید به شما کمک میکند که با از دست دادن حیوان خانگی تان راحت تر کنار بیایید . به توانایی های حیوانتان در ادامه ی زندگی بیاندیشید . آیا درد میکشد ؟ آیا استها مناسبی دارد ؟ آیا حیوان خوشحالی است ؟ در نهایت فکر قابلیت مالی درمان دارویی حیوانتان را هم بنید . برای بسیاری از ما ممکن است مسائل مالی قابل ملاحظه باشند ، اگرچه بسیار ناخوشآیند است . بر مبنای برآورد دامپزشک و قضاوت خودتان ، با در نظر داشتن میزان خوشحالی حیوانتان تصمیم بگیرید . اگر مطمئن نیستید ، برای گرفتن یک نظر دیگر با دامپزشکی دیگر هم مشورت کنید .

3. از حیوان خانگی تان عکس بگیرید . شما به چیزی نیاز دارید تا حیوانتان را به خاطر بیاورید . حتی اگر خیلی مریض و بدبخت به نظر میرسد . اهمیت زیادی دارد که از او عکس و فیلم بگیرید . از تمام تلخی ها و شیرینی ها و تمام احساساتتان . در آینده شاید بخواهید به اینکه چه حیوان فوق العاده ای داشته اید ببالید و شاید بخواهید به مردم نشان دهید او چه شکلی بوده است . چیزهای دیگری که او را به خاطر شما می آورند را انتخاب کنید . این میتواند اسباب بازی مورد علاقه ، گردنبند ، یا وسیله ای تزئینی از تانک یا قفسش باشد . به جدا کردن قسمتی از موی حیوانتان هم فکر کنید.4. به گذراندن زمان با حیوانتان ادامه دهید . به حیوانتان اجازه دهید بداند که چقدر او را دوست دارید و هر لحظه او را عزیز میدارید . حیوانتان را در مکان مورد علاقه اش بگذارید و نوازش کنید و به هر طریقی مطمئن شوید که او راحت است . با او صحبت کنید یا حتی برایش آواز بخوانید . کاری کنید که پیوسته حیوانتان خوشحال باشد . تا زمانی که قادر است برای ساعاتی او را روی زانوانتان قرار دهید . مقداری از زمان را برای پرسه زدن در باغ قرار دهید و به او تشویقی های خوشمزه کوچولو بدهید . اگر زمانی برای لوس کردن حیوانتان باشد همین موقع است . در مورد رژیم غذایی حیوانتان با دامپزشک صحبت کنید . اگر حیوان شما سن بالایی دارد تغییر در رژیم غذایی شاید او را خوشحال تر کند - ارائه ی غذاهای متفاوت یا غذاهایی که راحت تر بلع و هضم میشوند و مانع از دست دادن وزن میشوند . - در بعضی از مواقع خواسته های حیوانتان را بر آورده کنید : اگر حیوانتان میخواهد تنها بماند به راحتی او صدمه نزنید . اجازه بدهید راه خودش را برود .5. به اینکه در طول زمان خواباندن کنار حیوانتان باشید فکر کنید . برای حیوان شما این مرحله معموله بی درد و آرامش بخش است اما بسیار مهم است که در آخرین لحظات شما کنار حیوان دوست داشتنی تان بمانید ، کمکش کنید تا این مسیر را راحت تر طی کند . با بغلش کردن و نوازش حیوانتان میتوانید راحتی و آسایش بیشتری به حیوانتان ببخشید و بهرحال این یک تجربه ی ناراحت کننده است . این کار به شما کمک میکند که بتوانید این احساس را داشته باشید که هرکاری که میشد در دنیا انجام داد برای حیوانتان انجام داده اید .


6. برنامه ریزی کنید که میخواهید با بدن زمینی او چه کنید . وقتی برای از دست دادن حیوان مشغول برنامه ریزی هستید باید برای هر آنچه در پی آن می آید هم برنامه ریزی کنید . قطعا یک گابوس خواهد بود اگر بی برنامه باشید - و شاید به ناراحتی و اضطراب شما در این زمان بیافزاید - شما میخواهید مطمئن شوید که به مقدماتی که از دستتان بر می آمده توجه لازم را مبذول داشته اید . شاید شما بخواهید او را در حیاطتان با یا بدون سنگ قبر به خاک بسپارید . شما همچنین میتوانید او را در قبرستان دفن کنید یا بسوزانید .


7. به خانواده و دوستانتان فرصت خداحافظی بدهید . قبل ازینکه حیوان دوست داشتنی تان خانه تان را برای همیشه ترک کند به مردمی که از بودن او لذت میبردند اجازه دهید بدانند مدت زیادی پیششان نخواهد بود . شما باید یک فرصت خداحافظی به آنها بدهید . اگر حیوان شما با دیگران احساس راحتی دارد ، گرفتن توجه از چند منشا مختلف احساس عشق بیشتری را به شما و حیوانتان میدهد .بعد از فوت حیوانتان
1. به خودتان اجازه ی گریه کردن بدهید . سرکوب کردن احساساتتان برایتان خوب نیست و باعث میشود تا ابد احساس ناراحتی کنید . تام حرفهای بیهوده را دور بریزید و گمان نکنید نمیشود برای یک حیوان مثل یک انسان سوگواری کرد . این یک عهد است که شما میخواهید آنرا گرامی بدارید و هیچ مشکلی در ذات این پیمان وجود ندارد ، از دست رفته است .2. با دوستانتان راجع به این فقدان صحبت کنید . شاید باید یک ایمیل کلی بفرستید . شما پاسخ های زیادی دریافت خواهید کرد که باعث میشود بدانید دیگران چقدر حیوان شما را دوست میدشاته اند و برایش ارزش قائل بوده اند و احساسات شما را محترم میشمارند .


3. حیوانتان را به خاطر داشته باشید . وانمود نکنید هیچ وقت او را نداشته اید ، حتی اگر شما را ناراحت میکند . بهترین کار اینست که او را به خاطر داشته باشید و خاطراتش را محترم شمارید . آنها را دور نریزید . این کار شاید در ابتدا آزاردهنده باشد اما در نهایت امکان پذیر خواهد بود و این تنها راهیست که شما میتوانید برای همیشه با علاقه از زمانهایی که با حیوانتان گذراندید یاد کنید . حالا بهترین زمان برای درست کردن یک دفترچه خاطرات یا فرستادن عکسهایش بر روی بلاگ یا همپیجتان است . این میتواند شامل عکسها ، داستانها و یا نوشته هایی راجع به حیوانتان باشد .4. به زندگیتان ادامه دهید . با وجود اینکه از دست دادن حیوان خانگی بسیار ناراحت کننده است ، هیچ دلیلی وجود ندارد که خودتان را در خانه حبس کنید یا در اخسردگی فرو روید . آرامش حیوانتان همیشه به آرامش شما وابسته است و هرچه زودتر بتوانید این مرز را رد کنید زودتر میتوانید دوباره خودتان شوید .


5. به انجام کارهای داوطلبانه در یک پناه گاه محلی فکر کنید . در صورتیکه احساستان هنوز درگیر است نباید به خوش آمد گویی به ی حیوان دیگر به خانه تان در همین لحظه بیاندیشید . مواظبت کردن از حیوانات بی سرپرست ، حیواناتی که در کمال نا امیدی به توجه انسان نیازمندند ، شاید بتواند به کاهش ناراحتی و دلخوری شما کمک کند .


6. کاری برای یادبود حیوانتان انجام دهید . کاشتن درخت ، کمک به یک پناهگاه یا مطب دامپزشکی .
ترجمه : dooni66
__________________
نکات


* به خاطر داشته باشید که حیوانات نسبت به احساسات انسانها بسیار حساسند . اگر شما احساس بدبختی کنید حیوانتان به آن واکنش نشان میدهد . برخلاف انسانها که میفهمند دارند آنها را از دست میدهند ، و همچنین اینکه میدانید که آنها در شرف مرگ هستند باعث میشود شما در اندوه شدیدی فرو روید . حیوان شما نمی فهمد که چا شما غمگین هستید ، آنها فقط میفهمند شما با آنها ناراحتید ئ شاید حتی احساس کنند کاری کرده اند که شما را ناراحت کرده است. پس تلاش کنید تا حزن و اندوهتان را وقتی پیش آنها هستید کنترل کنید . در زمان زندگی حیوانتان شاد باشید .* وقتی در حال تدارک دیدن از دست دادن حیوانتان هستید خانواده و دوستانتان را هم شری کنید ولی هرکدام را برای یک عکس العمل متفاوت - هریک از ما قدرت تحمل موضوعات متفاوتی را دارد -


* در حیوان بعدیتان به دنبال ظاهر و شخصیتی متفاوت باشید . این بسیار وسوسه کننده است که حیوانی بیابید که دقیقا مثل حیوان قبلیتان باشد و میتواند بسیار نا امید کننده باشد وقتی نیست ! اما این آسانتر است که بگویید " حیوان قبلی من واقعا ملوس بود اما این یکی واقعا من و خانواده ام را میخنداند " . مقایسه آنها اجازه میدهد از چیزی که هر دو حیوان حقیقتا هستند لذت ببرید .ترجمه : dooni66
_______________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos