پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
◄ ایا حیوان خانگی به هم هدیه بدهیم
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

Pekingese

Pekingese

چین
پیدایش این نژاد را به 4000 سال قبل از میلاد مسیح نسبت میدهند.قرن ها سگ محبوب دلخواه و ایده ال اعضای سلطنتی در پکن بوده ولی در حریقی که در سال 1860 در کاخ تابستانی پکن روی داد تعداد زیادی از سگ های این نژاد به دست سربازان انگلیسی و فرانسوی افتاد و سپس به اروپا برده شددر سل های اخیر این نژاد در ایران نیز نسبتا زیاد دیده میشود.
سگی است بسیار حساس و شجاع و نسبت به صاحبش بسیار وفادار اما با غریبه ها سر سازگاری چندانی ندارد و با انها زیاد خو نخواهد گرفت.این سگ بسیار مهربان.مودب و مطیع و فرمانبردار بوده و در دفاع از صاحبش بطور متهورانه و بدون ترس خود را به اب و اتش میزند.
این نژاد سگ اپارتمانی خوبی است در صورت لزوم میتوان از این حیوان به عنوان سگ نگهبان هم بهره مند شد.موهای انها بلند بوده و احتیاج به شانه کردن روزانه دارند.
باتوجه به عدم انطباق فک بالا و پایین حیوان و عدم سایش و فرسایش های لازم جهت خوب خرد کردن غذا توصیه میشود غذاهای مصرفی این حیوان بهتر است طوری تهیه شود که خیلی سفت و سخت نبوده و بیشتر به صورت نرم و خورد کرده در میکسچر انجام گیرد.در عوض توصیه شده دندان های حیوان را روزانه با استفاده از پودر نمک یا خمیر دندان های مخصوص سگ های زینتی مسواک کنند و مانع از ایجاد جرم دندانی در حیوان شود.
اسناندارد پکینیز:
وزن حیوان بین 3 تا 6 کیلوگرم در نرها و 2/5 تا 5 کیلوگرم در ماده ها میباشد.قد حیوان در سگ های نر 16 تا 23 سانتی متر و در سگ های ماده 15 تا 21 سانتی متر میباشد.حداکثر وزن این نژادکمتر دیده میشود به بیش از 7 کیلو برسد. دارای جمجمه ای تکه تکه پهن و عریض و در حد فاصل بین دو گوش کاملا تخت و پهن بوده و حالت کنبدی شکل در ان کمتر قابل رویت است.حد فاصل بین چشم ها نیز کوتاه و نسبت به هم بسیار نزدیک است.بینی معمولا سیاه رنگ و خیلی پهن فشرده و تخت میباشد .چشمها بسیار بزرگ و برجسته دارای رنگ سیاه و گرد و بیرون زده میباشد.بیرون زدن چشم در این نژاد اغلب باعث ایجاد ضربه و اسیب در سطح قرینه در این نژاد شده و یکی از عارضه های ناشی از این برجسته و بیرون زدن چشم در این نژاد به حساب میاید.
گوش های این حیوان حالت قلبی شکل دارد و اغلب اویزان همراه با موهای بلند دیده میشود.پوزه ها معمولا کوتاه و دارای چین خوردگی های متعددی بوده و با باز بودن دهان حیوان هرگز نباید دندان ها و زبان به طور مشخص دیده شود.سینه ی پهن و پشت تقریبا صاف میباشند.دست ها کوتاه بوده و استخوان ها حالت خمیده داشته پنجه های پهن و انگشتشان به خارج انحراف دارند.
پوشش خارجی بدن از موهای بلند صاف و پهن تشکیل شده و حالت فر خورده ندارد موهارا در نواحی ران ها و پا ها و دم و پنجه ها حالت پر مانند داشته و بسیار طویل مییباشند.پ.شش خارجی در نواحی کتف و جدولگاه حالتی شبیه به بال به خود گرفته که دور تا دور گردن را فراگرفته است.
انواع رنگ ها از قبیل قرمز حنایی سیاه سیاه برنزی راه راه و سفید همراه با سایر رنگهای دیگر بر روی پوشش بدن حیوان دیده میشود.در برخی از این سگ ها وجود حلقه های سیاهی در اطراف چشم و خطوطی بر روی گوشها دیده میشود ککه قشنگی و زیبایی ان را دوچندان میکند.دم این حیوان معمولا بلند و راست بوده و از انبوه موهای فراوان و یالی شکل پوشیده شده است به طور کلی میتوان نژاد پکینیز را سگ اپارتمانی دارای اندازه ی کوچک و خیلی جمع م جور به حساب اوردمنبع:اطلس رنگی
معروف ترین نژاد سگ های دنیا
ن:دکتر رسول روح الامین
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos