پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آزمایش روی حیواناتوقتی از آزمایش روی حیوانات صحبت می​شود، بسیاری از مردم چند پزشک را مجسّم می​کنند که برای نجات بشریت به چند موش بی​احساس و بی​درد آمپولی تزریق می​کنند. این تجسّم فرسنگها با واقعیت فاصله دارد. هنگامی که از آزمایش روی حیوانات صحبت می​کنیم، سخن ما به چتد موش (آن هم از نوع بی​حس و بی​درد!!!) مربوط نمی​شود. وقتی از آزمایش روی حیوانات صحبت می​کنیم، از صدها میلیون حیوان بی​گناه صحبت می​کنیم که هر ساله در بدترین شرایط به دنیا می​آیند یا شکار می​شوند، به بدترین نحو آزار و شکنجه می​شوند و به بدترین مرگ​ها می​میرند:

  • موش​هایی که در جعبه​های پلاستیکی روی هم انباشته می​شوند تا به آنها سم خورانده شود یا دست و پاهایشان قطع شود یا سلول​های سرطانی به آنها تزریق ​شود.
  • سگ​ها و گربه​هایی که با آب جوش سوزانده می​شوند یا دست و پایشان با یک پتک له می​​شود یا قطع نخاع می​شوند یا با عمل جراحی مبتلا به دیابت، چاقی و غیره می​شوند.
  • شامپانزه ​هایی که ویروس ایدز به آنها تزریق می​شود و سال​ها در قفس​های بتونی سر خود را به دیوارها و میله​ها می​کوبند.
  • بچه میمون​هایی که در روز تولد کور می​شوند یا پلک​هایشان به هم دوخته می​شود تا در مورد کوری تحقیق شود.
  • میمون​ های بارداری که به صورت آنها ماسک​های نیکوتین وصل می​شود و تمام شبانه​روز دود نیکوتین به ریه​های آنها دمیده می​شود تا اثرات نیکوتین بر آنها یا کودکان آنها بررسی شود!
  • میمون​ هایی که توسط تولید کنندگان دخانیات مرتب بامواد سمّی مسموم می​شوند تا به قول خودشان سیگارهای جدید که در آنها از مواد افزودنی استفاده می​شود، خطرناک​تر از سیگارهای قبلی نباشند!!!
  • خرگوش​ هایی که روزها و هفته​ها چشم​هایشان با گیره باز نگه داشته می​شود تا مرتب مواد شیمیایی ریمل​، مواد شوینده و صابون در چشم​هایشان ریخته شود یا مواد شیمیایی شامپوها، کرم​ها، مواد شوینده و غیره روی پوست آنها آزمایش شود و هفته​ها از عفونت شدید و زخم​های چشم و پوست رنج می​برند تا بالاخره کشته شوند.
  • حیواناتی که در هر ثانیه در موسسات آموزشی، دبیرستان​ها یا دانشگاه​ها تنها برای آموزش زنده​شکافی می​شوند در حالی که ده​ها وسیلۀ آموزشی کارآمدتر و انسانی​تر وجود دارد.

 

وقتی از آزمایش روی حیوانات صحبت می​کنیم، از صنعتی صحبت می​کنیم که درآمد سالانۀ آن در بسیاری از کشورها به میلیاردها دلار می​رسد و توسط لابی​های قدرتمندی حمایت می​شود که شاید آخرین دغدغۀ فکریشان "خدمت به بشریت" باشد. وقتی از آزمایش روی حیوانات صحبت می​کنیم، از دروغ بزرگی صحبت می​کنیم که چندین قرن است گوش مردم را چنان پر کرده است که بسیاری گمان می​کنند اگر روی حیوانات آزمایش نشود علم پزشکی از حرکت باز خواهد ایستاد. دروغی که سال​های سال بدترین جنایات را با نام "علم" توجیه​پذیر جلوه داده است.

 

 

آزمایش روی حیوانات در چه زمینه​هایی کاربرد دارد؟

آزمایش روی حیوانات برای آموزش در دانشگاه​ها و مراکز آموزشی، تحقیق در مورد تاثیر و عوارض جانبی داروها، تشخیص بیماری​ها، ارزیابی روش​های درمانی، تعیین میزان سمّی بودن مواد شیمیایی در صنایع مختلف مانند بیوشیمی، داروسازی، تغذیه، تولید محصولات آرایشی-بهداشتی، تهیه و آزمایش واکسن​ها... کاربرد دارد. در سال​های اخیر، تحقیقات پایه​ای در دانشگاه​ها و تحقیقات پزشکی رتبۀ اول و دوم استفاده از آزمایشات را به خود اختصاص داده​اند. در سال  ۲۰۰۴، ۳۳ درصد آزمایشات برای اهداف آموزشی در دانشگاه​ها و موسسات آموزشی دیگر، ۲۲ درصد برای تحقیقات پزشکی (پزشکی انسانی و دامپزشکی) و ۷ درصد برای تعیین عوارض مواد شیمیایی انجام شدند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos