پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
◄ ایا حیوان خانگی به هم هدیه بدهیم
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

کتاب Catwatching اثر Desmond Morris


Desmond Morris جانور شناس مشهور انگلیسی که در 24 ژانویه سال 1928 به دنیا آمده است نه تنها دانشمند علم جانور شناسی محسوب میشود بلکه در سبک سورئال هم نقاش چیره دستی شناخته شده است.او در زمینه علم جانور شناسی کتاب های زیادی نوشته است که یکی از مشهورترین آنها کتاب Catwatching است.که در سال 1986 به رشته تحریر در آورده است.از جمله کتابهای دیگر او میتوان baby ... DARK INSIDE MY HEAD .... A LOST WORLD را نام برد.
البته او کتابهای بسیار زیادی تا به حال نوشته است.

کتاب Catwatching که در رابطه با رفتار شناسی گربه ها است کتابی خواندنی و جالب است.
قسمتی از این کتاب را با هم میخوانیم.

ترجمه صفحه 130 کتاب Catwatching اثر Desmond Morris

شاید این سؤال عجیب به نظر برسد، اما شواهد فراوانی وجود دارد که ثابت می کند داشتن گربه برای سلامتی شما مفید است. این موضوع که گروه مخالفین حیوانات خانگی احتمالاً کمتر عمر می کنند باعث تسلی خاطر دارندگان حیوانات خانگی است که غالباً به «آسیب زدن به محیط بواسطه حیوانات شان» محکوم می شوند.

دو علت برای این موضوع وجود دارد. اول اینکه می دانیم تماس فیزیکی دوستانه با گربه ها استرس را به شکل فعالی در طرف انسانی این همنشینی کاهش می دهد. رابطه ی میان انسان و گربه از هر دو سوی، احساسی است. گربه خود را به بدن صاحبش مالش می دهد و صاحب گربه، موی او را ناز و نوازش می کنـد. اگر چنین صاحبان گربه ای، در لابراتوار مورد آزمایش قرار بگیرند تا واکنش های فيزيولوژيکي بدنشان بررسی شود، مشاهده می شود که با آغاز به نوازش گربه شان، سیستم بدنشان به شکل قابل توجهی آرام می شود، فشارهای عصبی شان آزاد می شود و بدن شان به آرامش می رسد. این نوع گربه درمانی افسانه ای از تخیلات عده ای دانشمند جو زده نیست! بلکه عملاً در شماری از موارد حاد به اثبات رسیده است. به طوری که بیماران ذهنی پس از مراودت با گربه ها به شکل خارق العاده ای بهبود یافته اند.

«ما همه با رابطه ی ساده و صادقانه ی خود با گربه ها به گونه ای احساس تخلیه روانی می کنیم.» این دومین دلیل برای تأثیر مفید گربه ها بر انسان است. این مسئله -اگرچه ممکن است به همان اهمیت باشد- تنها موضوعِ تماس نیست بلکه موضوعِ رابطه ای روانشناختی است که فاقد پیچیدگی ها، خیانت ها و تناقض های روابط انسانی است. ما همه گاه به گاه از روابط انسانی خاصی آسیب می بینیم؛ برخی از ما به شکل حاد و برخی به طور جزئی. دسته ای که آسیب های روحیِ جدی می بینند ممکن است اعتماد دوباره را دشوار بیابند. برای آنها وابستگی به یک گربه می تواند چنان پاداشی بهمراه داشته باشد که حتی ایمان دوباره به روابط انسانی را به آنها بازگرداند، بدبینی و سوءظن شان را از بین ببرد و زخم های پنهان شان را التیام ببخشد. یک مطالعه ی ویژه در ایالات متحده اخیراً مشخص کرد برای افرادی که استرس شان منجر به مشکل قلبی شده است، نگهداری از یک گربه می تواند با کاهش فشار خون و آرام کردن قلب پرکار، تفاوت میان مرگ و زندگی باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos