پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

افزایش سرعت رشد بچه های فلاورهورن (ترجمه)

افزایش سرعت رشد بچه های فلاورهورن (ترجمه)

 


افزایش سرعت رشد بچه های فلاورهورن (ترجمه)

یکی از چالش های بزرگی که در پرورش ماهی فلاورهورن وجود دارد، سرعت بخشیدن به رشد بچه ماهی ها تا حد ممکن است. درحالی که مهم ترین مسئله، تمرکز بر روی تولید ماهی های با کیفیت است، اما این موضوع نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

هدف

این مقاله به بررسی ماهی ها از زمان هچ شدن، تا سن دو ماهگی می پردازد. در این سن ماهی ها هنوز به صورت گروهی نگه داری می شوند.
این مقاله ماهی های جوانی که در تانک های انفرادی نگه داری می شوند را در بر نمی گیرد.

تغذیه

غذای مورد علاقه ی من برای لارو ها، دافنی است. اما این غذا در تمام طول سال در دسترس نیست. به عنوان جایگزین می توان از غذای مخصوص فلاورهورن به صورت پودر استفاده کرد. غذاهایی نیز وجود دارد که برای استفاده ی ماهی های جوان تر ساخته شده اند. شما می توانید از آنها نیز استفاده کنید.

آیا باید منحصرا برای فلاورهورن ساخته شده باشند؟
خیر، چنین اجباری وجود ندارد. من از غذاهای مخصوص گلدفیش و یا دیگر سیکلیده ها نیز استفاده کرده ام. نتیجه یکی است. البته، استفاده از غذاهایی که حاوی پروتئین بالاتری هستند، رشد لارو ها را تسریع می بخشد. همچنین، نیازی نیست که از غذاهای افزایش رنگ استفاده کنید. به اندازه ی بودجه ی خود غذا بخرید. تغذیه ی چند صد لاروی فلاورهورن با پلت های گران قیمت چندان منطقی نیست، خصوصا وقتی که فقط تعداد کمی از آنها قرار است گلچین شوند.

حذف کردن

بله، اینجا حذف کردن نقش مهمی را ایفا می کند. فضا در رشد هرچه سریع تر لارو ها بسیار مهم است. هرگاه لارویی با ظاهر ناهنجار مشاهده کردید، فورا آن را خارج کنید. شما باید با کیفیت ترین ها را در بهترین شرایط مانند فضای بیشتر و رقابت کمتر نگه داری کنید. من این کار را در هفته حداقل یک بار انجام می دهم.

هنگامی که ماهی ها به سن یک ماهگی رسیدند، باید آنهایی که رشد سریع تری دارند را جدا کرد. بهتر است یک تانک 50 گالونی دیگر برای آنها در نظر بگیرید. من حدود 100 تا از آنهایی که رشد سریعی دارند و برای نداشتن ناهنجاری های ظاهری بررسی شده اند را به تانک دیگری منتقل می کنم تا فضای برای رشد بچه هایی که دیر تر رشد می کنند فراهم شود.

از یک جمعیت 1000 تایی، معمولا 800 ماهی حذف می شوند. از 200 بچه ی باقی مانده، آنهایی که هرگونه نشانه ی کوچکی از رشد هد را بروز دهند، به تانک های انفرادی منتقل می شوند.

افزایش سرعت رشد بچه های فلاورهورن (ترجمه)

تراکم جمعیت

برای هرچه بیشتر شدن سرعت رشد، هر 100 لاروی یک اینچی را در یک مخزن 50 گالونی نگه داری کنید. به یاد داشته باشید چیزی که مهم است سایز تانک نیست. شما باید بر روی تراکم جمعیت تمرکز کنید. یک بار دیگر، شما باید تند رشد ها را جدا کنید تا کوچکتر ها نیز فرصت رشد پیدا کنند. هرگز اجازه ندهید که درشت تر ها با ماهی های ریزتر قلدری کنند. همه ی فلاور های با کیفیت تند رشد نیستند، پس واقعا باید مراقب آنهایی که دیر رشد می کنند نیز باشید.

تعویض آب

اگر تعداد تانک های شما به اندازه ی کافی نباشد، یا سایز آنها کم باشد چه؟
من پرورش دهندگانی را دیده ام که 500 لاروی یک اینچی را در مخازن 50 گالونی بزرگ کرده اند و در این کار موفق نیز بوده اند. اگرچه آنها برای سالم نگه داشتن بچه ها مجبور بودند روزانه بخشی از آب را تعویض کنند. برخی این کار را حتی چند بار در روز انجام می دادند. این کار زمانی مناسب است که شما به آب جاری نامحدود دسترسی داشته باشید و بتوانید این کار را هر بار سر وقت انجام دهید. اگر نتوانید ادامه دهید، بچه ماهی ها واقعا زجر خواهند کشید. 500 لاروی فلاورهورن در هر شرایطی فضولات زیادی تولید می کنند، حتی در مدت زمان کوتاهی به اندازه ی یک روز.

اگر فضای کافی دراختیار دارید، من باز هم توصیه می کنم که برای هر 100 لارو از یک تانک 50 گالونی استفاده کنید. این روش امن تر است و شانس زنده ماندن لارو ها بسیار بالاتر می رود.

از کجا بفهمیم چه زمانی باید آب را تعویض کنیم؟
یک علامت خوب برای فهمیدن اینکه شرایط آب دیگر ایده آل نیست، این است که لارو ها برای تنفس به سطح آب می آیند. این بدان معنی است که اکسیژن آب کم است و یا اینکه سطح آمونیاک یا pH آب بالاست. البته توصیه می شود که نباید تا دیدن این اتفاق صبر کنید. در عوض یک برنامه ی زمانی برای تعویض آب ایجاد کنید. برای لارو ها، توصیه می کنم که این کار را حداقل یک بار در هفته انجام دهید.

افزایش سرعت رشد بچه های فلاورهورن (ترجمه)

منبع: myflowerhorn.com
ترجمه: میلادPersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread106152.html#ixzz24YR8QEqC 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos