5 نکته ای که برای تکثیر فلاورهورن باید بدانید (ترجمه)
 

نکات زیادی برای تکثیر ماهی فلاورهورن وجود دارد، اما فقط تعداد کمی از آنها واقعا مهم اند. در این مقاله بحث خود را بر روی 5 نکته ی اساسی محدود کرده ایم. این موارد اینها هستند:

1. از والدینی استفاده کنید که کیفیت بالایی داشته باشند.

اگر به دنبال نتیجه ی خوبی هستید، منطقی است که از بهترین امکاناتی که می توانید فراهم سازید استفاده کنید. با استفاده از مولدین بی کیفیت، هرگز نباید انتظار بچه های فوق العاده داشته باشید. اگر می خواهید برای سرگرمی تکثیر کنید، ممکن است این کار را با فلاور های متوسط انجام دهید. اما اگر واقعا به طور جدی به دنبال تولید ماهی های عالی و با کیفیت هستید، بر روی مولد های با کیفیت سرمایه گذاری کنید.

2. مولد ها را کاملا آماده کنید.

این نکته ی تکثیر فلاورهورن، تعداد تخم های هچ شده را افزایش می دهد. دوره ی آماده سازی باید حداقل 15 روز، قبل از معرفی مولد ها به یکدیگر، به طول بینجامد. پس از شروع برنامه ی تکثیر، بعد از هر بار تخم ریزی به والدین استراحت بدهید.

3. از تانکی با سایز مناسب استفاده کنید.

فلاورها در هنگام جفتگیری تهاجمی تر می شوند. برای کاهش خطر آسیب دیدن، فضای کافی را در اختیار آنها قرار دهید. من یک تانک حداقل 50 گالونی را برای این کار توصیه می کنم. اگر شما یک تانک 4 فوتی دارید (حدود 70 گالون) حتما از آن استفاده کنید.

4. بچه ها را کاملا گلچین کنید.

با تجربه ترین پرورش دهندگان فلاورهورن همواره شگفت زده اند که چگونه برخی می توانند فقط ماهی های با کیفیت تولید کنند. جواب شاید این است که آنها فلاور های بی کیفیتشان را نشان نمی دهند.

در یک جمعیت 1000 تایی از بچه فلاور ها، تنها حدود 50 عدد از آنها از کیفیت بالایی برخوردارند. هنگامی که لارو ها به سن 2 ماهگی رسیدند، باید نیمی از آنها را گلچین کنید. قبل از رسیدن به 3 ماهگی، نباید در تانک شما فلاورهورن بی کیفیت وجود داشته باشد.

5. هرگز تسلیم نشوید.

به ندرت پیش می آید که یک پرورش دهنده ی بی تجربه در دفعات اول موفق باشد. اگر فکر می کنید همه ی موارد را برای رسیدن به موفقیت رعایت کرده اید، پس به زودی مزد زحمات خود را می گیرید. ممکن است مولد های شما هنوز آماده نباشند. به راه خود ادامه دهید.

پرورش فلاورهورن یک استعداد ذاتی یا قدرت عرفانی نیست. بلکه تنها مهارتی است که با تجربه توسعه پیدا می کند. اتفاقا، یک فعالیت سرگرم کننده برای علاقمندان سخت کوش نیز هست. موفق باشید!

منبع: myflowerhorn.com
ترجمه: میلاد