پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

بهبود رنگ فلاورهورن (ترجمه)

بهبود رنگ فلاورهورن (ترجمه)

 


بهبود رنگ فلاورهورن (ترجمه)

بهبود زیبایی ماهی فلاورهورن تنها به افزایش سایز برآمدگی روی سر آن محدود نمی شود. افزایش رنگ ماهی نیز سهم بسزایی در این راه دارد.

رنگ طبیعی

محبوب ترین رنگ برای ماهی فلاورهورن قرمز است. این مورد برای فنگ شویی بسیار محبوب است. رنگ های محبوب دیگر عبارتند از زرد، نارنجی، آبی، نقره ای و در مواردی ابریشمی تایلندی.

کدام رنگ را باید افزایش دهم؟
هدف اصلی شما به عنوان صاحب ماهی باید ارتقای رنگ های طبیعی ماهی باشد. اشتباه رایجی که مبتدی ها انجام می دهند این است که ماهی را به افزایش رنگ قرمز مجبور می کنند حتی اگر رنگ پایه ی ماهی، آبی باشد. هرگز این کار را انجام ندهید، زیرا می تواند ماهی را بیمار کند یا عکس العمل های آلرژیک را توسعه دهد، خصوصا در مواردی که بهبود دهنده های زیادی مصرف شده باشد.

شدت و گسترش رنگ آمیزی

در ارتقای رنگ های طبیعی ماهی، همواره بهبود هر دو جنبه ی شدت و گستردگی رنگ ها را در نظر داشته باشید. رنگ ماهی باید روشن و واضح و گستردگی آن باید تا حد ممکن زیاد باشد. اغلب خطوطی وجود دارد که رنگ ها را جدا یا احاطه می کند، افزایش این خطوط نیز توصیه می شود.

تعادل

فلاورهورن رنگ های مختلفی دارد که در شدت و گستردگی متفاوت اند. اگر در ماهی شما یک رنگ نسبت به بقیه ی رنگ ها شدت بیشتری دارد، توصیه می شود که بر روی رنگ های ضعیف تر بیشتر کار کنید. این کار رنگ ماهی شما را متعادل می کند و در نتیجه هیچ کدام از قسمت های بدن ماهی کسل کننده به نظر نمی رسد.

هشدار: تیرگی رنگ
این مورد هنگامی اتفاق می افتد که ماهی به دلیل استفاده ی بیش از حد از بهبود دهنده ها، نوعی عکس العمل آلرژیک خاص بروز می دهد. یک مثال خوب از این اتفاق، تغذیه ی فلاورهورن بلو دراگون با پلت های افزایش رنگ قرمز، با خیال قرمز کردن ماهی است. نتیجه ی این کار این است که رنگ ماهی تیره می شود و این تیرگی حتی تا ماه ها پس از قطع مصرف پلت های افزایش رنگ قرمز ادامه پیدا می کند.

دلایل دیگر تیرگی رنگ بیماری، شرایط نامطلوب آب، آسیب یا استرس است. فلاورهورن گَلدن بیس معمولا پیش از آنکه رنگ آمیزی جدید خود را بروز دهد به طور طبیعی تیره می شود.

برخی از ماهی ها به طور طبیعی رنگ آمیزی تیره دارند. در بعضی موارد واقعا هیچ کاری برای تغییر آن نمی توان انجام داد. در نتیجه برای دوری از این مشکل، بهتر است فلاورهورنی را انتخاب کنید که رنگ روشن تری داشته باشد.

پلت های حاوی رنگ دانه برای افزایش رنگ

بسیاری از غذاهای مخصوص فلاورهورن یا دیگر سیکلیده ها، حاوی رنگ دانه هایی برای افزایش رنگ ماهی هستند. رایج ترین این رنگ ها astaxanthin است که برای بهبود رنگ های قرمز و پرتقالی مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از غذا ها ممکن است حاوی xanthophyll برای افزایش رنگ زرد و spirulina برای افزایش رنگ آبی باشند. بهتر است برای حفظ تعادل از غذاهایی استفاده کنید که حاوی میزان متناسبی از تمام رنگ دانه ها باشند. غذاهایی که بر روی یک رنگ خاص متمرکز شده اند معمولا برای ماهی هایی که می خواهند در مسابقات فلاورهورن شرکت کنند مورد استفاده قرار می گیرد.

Astaxanthin
astaxanthin رنگ های قرمز و نارنجی را در ماهی افزایش می دهد. astaxanthin شاید رایج ترین رنگدانه ی مورد استفاده در غذاهای افزایش رنگ فلاورهورن، از بین تمام رنگ دانه ها باشد. astaxanthin معمولا از منابع طبیعی مانند میگو ها به دست می آید. برخی از غذا ها ممکن است حاوی canthaxanthin باشند که از astaxanthin ساخته شده است.

هنگام استفاده از astaxanthin برای فلاورهایی که رنگ پایه ی آبی دارند، به مقدار زیاد غذا دهی نکنید؛ زیرا ممکن است واکنش های آلرژیک ناخواسته به وجود آورد. غذای XO Super Red Syn چنین موردی است، پس برای استفاده از آن به دستورالعمل های روی بسته بندی دقت کنید.

در بین غذاهای افزایش رنگ حاوی astaxanthin، محصولات XO Ever Red، Alife، XO Super Red Syn و Cyclop توصیه می شوند. در بین این غذاها، XO Ever Red غذای مورد علاقه ی من است. گرچه با استفاده از این غذا، معمولا دیرتر به نتیجه ی مطلوب می رسید، اما قرمزی ایجاد شده بسیار زیبا تر است و بعد از قطع غذا دهی به سادگی از بین نمی رود.

Spirulina
Spirulina برای افزایش رنگ آبی به کار می رود. در طبیعت به وفور در جلبک های سبزآبی یافت می شود. در بسیاری از موارد فلاورهورن های پایه رنگ آبی ، به نحوی رنگ آمیزی کسل کننده ای دارند. برای پرداختن به این موضوع، شما باید دائما ماهی خود را با پلت های غنی از spirulina تغذیه کنید. شاید سه ماه طول بکشد تا شما بتوانید تفاوت ها را ببیند، اما ارزش صبر کردن دارد، خصوصا اگر به فلاور های کلاسیک علاقه دارید.

یکی دیگر از استفاده های رایج از این رنگ دانه، تقویت نقاط مرواریدی رنگ یا رگه های کرم مانند مرواریدی در سویه های جدید است. یک غذای سرشار از spirulina، رنگ ابریشمی تایلندی را نیز تقویت میکند.

من تا به حال غذا های حاوی spirulina ی زیادی را امتحان کرده ام، اما هیچ کدام نتیجه ای بهتر از Ocean Free XO Starry نداشته اند. به نظر من این مارک، بهترین غذای رده ی خود است.

Xanthophyll
اگر تا به حال برای شما پیش آمده باشد که مجبور به خرید غذایی برای فلاورهورن خود شوید که رنگ زرد را افزایش دهد، احتمالا فهمیده اید که چنین غذاهایی به سادگی پیدا نمی شوند. به عنوان جایگزین می توانید از غذای مخصوص سیکلیده های دیگر یا حتی پلت های مخصوص گلدفیش ها استفاده کنید. من قبلا تترا گلدفیش را امتحان کرده و نتایج خوبی نیز به دست آورده ام.

شما همچنین می توانید سری به پت شاپ محل زندگی خود بزنید و لیست مواد تشکیل دهنده ی غذاهای مخصوص ماهی ها را بررسی کنید. به دنبال غذا های حاوی xanthophyll، پودر گل همیشه بهار، تخم مرغ خشک شده یا گلوتن ذرت بگردید. این عناصر رنگ زرد را بهبود می بخشند.

غذای زنده

یک علاقمند ممکن است از غذای زنده برای افزایش رنگ ماهی خود استفاده کند. میگو و کرم خونی منجمد ممکن است برای بهبود قرمزی و زرده ی تخم مرغ خشک شده، برای بهبود زردی استفاده شوند. من این ها را امتحان کرده ام، اما آنها را به طور لازم توصیه نمی کنم، زیرا ماهی شما را در معرض ابتلا به بیماری های گوناگونی قرار می دهند. بهتر است به جای این کار از غذا های افزایش دهنده ی رنگ ماهی استفاده کنید.

نور

نور نقش مهمی در افزایش رنگ ماهی شما ایفا می کند. گفته می شود که ماهی هایی که به اندازه ی کافی در معرض نور غیر مستقیم آفتاب قرار گرفته باشند، رنگ های روشن تری را از خود بروز می دهند. به عنوان یک قانون، باید تانک فلاورهورن خود را در اتاقی با نور دهی خوب قرار دهید و بهتر است که منبع تامین نور اتاق، تابش غیر مستقیم نور خورشید باشد.

سن

سن نیز نقش مهمی در توسعه ی رنگ ماهی فلاورهورن دارد. افزایش رنگ این ماهی هنگامی دو تا سه اینچ هستند شروع می شود. در فلاورهورن ماهی نر، توسعه و افزایش شدت رنگ می تواند تا زمانی که آنها 6 تا 8 اینچ شوند نیز ادامه داشته باشد. بعد از این رنگ آنها به آرامی شروع به محو شدن می کند که این خود نشانه ی پیری است.

فلاور های گلدن بیسِ 3 تا 5 اینچی نیز رنگ آمیزی خود را با ریختن رنگ های قدیمی تغییر می دهند. بعد از آن رنگ جدید آشکار و پس از مدتی شدید تر می شود.

تولید مثل

در زمان تولید مثل، بهتر است که استفاده از غذا های افزایش رنگ را متوقف کنید. برخی معتقدند که استفاده ی بیش از حد از این غذا ها پروسه ی تولید مثل را تحت تاثیر قرار می دهد.منبع: myflowerhorn.com
ترجمه: میلادPersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread106156.html#ixzz24YPFGinh 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

کشف

تربیت

حيوانات

بدن

غذای

نام

ماهی

ماهي

آبی

مورد

زیبا

فیلم

عکس

ایرانی

همه

چیز

نگهداری

اسب

بیماری

مشکلات

علاقه

ایران

رشد

ی

فروش

قرمز

جوجه

انواع

نژاد

مخصوص

استرس

حیواناتی

شاخ

توصیه

معرفی

افزايش

غذايي

ماه

گلدن

تغيير

راه

ترین

افزایش

چند

محصولات

ساخت

بچه

غذا

ماهیان

دراگون

تغذیه

اکواریومی

آکواریومی

پیر

شیرین

کاری

ثبت

فروشگاه

پرشین

کار

راجع

زینتی

مواد

پریدن

غذاهای

روش

تصاویر

رنگ

تغییر

گوشتخوار

شرایط

خرید

تصاویری

دنیا

مطالب

سازی

بهترین

نحوه

بلو

محل

زرد

روشهای

بزرگترین

طبیعی

رنگی

نگهداري

ایجاد

مسابقات

تفاوت

شرايط

اثر

مفيد

طرز

ترسو

علت

عکسهای

باز

زیبایی

گنجشک

انجام

مسابقه

خوب

دهنده

بهبود

دانه

راههای

اطلاعات

بنفش

روشن

رایگان

مفید

اصفهان

عكس

آفتاب

غذاي

زیباترین

قیمت

تیره

ابی

تقويت

نور

گرفته

تحقیق

رنگي

شویی

ترجمه

عوض

ذرت

مقالات

نگرفتن

موجودی

غذاها

اطلاعاتی

تقویت

super

اینچی

برگشتن

ماهیها

كدام

فنگ

عناصر

اوردن

تایلندی

گلد

تيرگي

کپی

نارنجی

Red

موجوداتی

شبها

تاج

فيلم

نئون

تیرگی

تترا

شرت

اسامی

ماهى

تانک

کاکادو

عالی

سوالاتی

پررنگ

ریختن

گنده

رنک

تغیر

پودر

قرمزی

تمامی

استفاده

هورن

هــــا

بيدارند

بـا

یکــــــ

بـه

پر

ابریشمی

سر

نر

پت

دار

فلاورهورن

اب

اناتومی

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos