پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

دامپزشك و ماهي (ترجمه)

دامپزشك و ماهي (ترجمه)

 


دامپزشك و ماهي (ترجمه)
در امريكا نگهداري از اكواريوم سرگرمي شماره دو است .(سرگرمي شماره يك باغباني است). علاقه مندان براي اينه بتوانند طيف گسترده اي از انواع ماهي ها را نگهداري كنند به تجهيزات پيچيده اي مثل نور و فيلتراسيون و اب سالم نياز دارند.ابزيان نيز مانند هر حيوان خانگي ديگري ميتوانند دچار انواع بيماري هاي انگلي و گوارشي و پوستي گردند. اگر دوستان ابزي شما نياز به مراقبتهاي پزشكي دارند در اينجا به شما پيشنهاد ميشود براي كمك به ابزي خود با يك دامپزشك با تجربه كه در تشخيص و درمان بيماري هاي حيوانات ابزي مهارت دارد مشورت كنيد.

جست و جو باي يافتن يك دامپزشك
لازم است براي ساختن و يا خريد يك اكواريوم با يك دامپزشك مشورت شود تا اطلاعات مورد نياز در اين زمينه را در اختيار شما قرار دهد. دامپزشك ابزيان همان دامپزشكي است كه درمان گربه سگ پرنده و ساير حيوانات را به عهده دارد.دوره هاي اموزش درمان حيوانات ابزي در برنامه هاي درسي دامپزشكي گنجانده شده است.شايد به نظر شما دامپزشكي يك سرگرمي باشد اما دامپزشكان بايد با كار و تلاش فراوان دانش و اطلاعات و اگاهي هاي خود را در زمينه هاي بيماري هاي ابزيان و ساير حيوانات افزايش داده و در اين زمينه تجربه هاي كافي را كسب كنند.

مجلات و نشريات زرد
مجلات زرد مربوط به دامپزشكاني هستند كه در تشخيص و درمان بيماري هاي ابزيان مهارت دارند.

دامپزشك و ماهي (ترجمه)
جست و جو در وب
جست و جو در وب ممكن است دامپزشكان واجد شرايط در منطقه ي شما را در اختيارتان قرار بدهد.شما ميتوانيد به كمك موتور جست و جو locators يك دامپزشك پيدا كنيد و با جست و جو در سازمان محلي ابزيان ميتوانيد يك دامپزشك در اين رابطه در منطقه ي خود پيدا كنيد.اين سازمان ميتواند فهرستي از دامپزشكان با تجربه در مراقبت از ماهي در منطقه شما در اختيارتان قرار دهد.

باغ وحش محلي
در اكثر باغ وحش ها دامپزشكان با تجربه و كاركنان فني براي نگهداري ابزيان گوناگون مشغول فعاليت هستند انها هر روز از صبح تا شب مشغول كارند و اماده ي دريافت تماس شما براي كمك رساني به ابزي شما هستند ممكن است يك يا دو روز منتظر بمانيد اما اين انتظار ارزش ان را دارد كه بتوانيد از توصيه هاي اين متخصصان با تجربه براي حفظ سلامت ابزي خود استفاده كنيد.

اكواريوم هاي شهري
اگر شما در يك منطقه بزرگ زندگي ميكنيد كه در ان اكواريوم بزرگي وجود دارد معمولا كاركنان و مسولان اكواريوم مسوليت پاسخ گويي به سوالات شما را به عهده دارند انها در زمينه ي نگهداري و درمان انواع ماهي هاي اب شور و بي مهرگان و ديگر ابزيان ميتوانند شما را راهنمايي كنند.

پت شاپ(فروشگاه اكواريوم)

پرسنل مشغول به كار در اكواريوم فروشي ها اطلاعات فراوان و مفيدي درباره ي نگهداري و درمان انواع ابزيان دارند انها اموخته اند كه بسياري از بيماري ها و روش درمان انها بين ابزيان مشترك است همچنين انها ممكن است بتوانند دامپزشكي كه با انها همكاري دارد را به شما معرفي كنند.

چگونه به دامپزشك براي تشخيص و درمان بيماري كمك كنيم؟

توجه نماييد بهتر است قبل از هرگونه اقدام براي درمان دامپزشك ماهي ها را ببيند حدود 99% از علاقه مندان قبل از تماس با دامپزشك خودشان استفاده از دارو را شروع ميكنند. متاسفانه اين مواد شيميايي اسيب بيشتري به سلامت ماهي ميزند و باعث ميشود كه علائم بيماري كمتر شود و براي تشخيص بيماري دامپزشك را دچار مشكل ميكند.
هنگامي كه شما يك دامپزشك براي ابزي خود يافتيد بايد در تشخيص بيماري به او كمك كنيد به احتمال زياد از شما خواسته خواهد شد كه چند نمونه از ماهي هاي كوچكتر را به درمانگاه بياوريد.بايد ماهي هاي بيمار را در يك ظرف نسبتا بزرگ به طوري كه بتوانند به راحتي شنا كنند قرار دهيد همچنين بايد مقداري اب از اكواريوم براي ازمايش كيفيت اب همراهتان باشد.

دامپزشك و ماهي (ترجمه)
براي كمك به دامپزشك شما بايد...
قادر به توصيف كامل اكواريوم و ابزيان داخل ان باشيد.
بايد بدانيد كه چه مقدار اب در اكواريوم وجود دارد

سيستم تصفيه چگونه عمل ميكند و درجه حرارت اب چقدر است؟

بايد بتوانيد به دامپزشك بگوييد كه چندنوع ماهي در اكواريوم وجود دارد چون ممكن است يك ماهي ديگر ماهي ها را تحت تاثير قرار دهد.
بايد درمورد تغذيه و اشتها چگونگي شنا تنفس و موقعيت چشم و بينايي ماهيان اطلاعات كافي اشته باشيد.همه ي اين مسائل از اهميت بالايي برخوردار است و ميتواند به دامپزشك در تشخيص مشكل كمك به سزايي كند.

كلام اخر...
باوجود تلاشهاي فراوان تشخيص و درمان بيماري هاي ابزيان كار بسيار دشواري است.اكثر اوقات تنها نشانه ي مشكل وجود يك ماهي مرده دراكواريوم شماست.زوال طبيعي به سرع در اب صورت ميگيرد.شما بدون كمك دامپزشك با تجربه نميتوانيد ماهي هاي خود را درمان كنيد پس بايد ماهي متوفي را به سرعت دراختيار دمپزشك قرار داد اين بهترين شانس براي تشخيص و درمان بيماري است.
بهترين كار اين است كه ماهي مرده را از اكواريوم خارج كرده و در مخزن قرنطينه قرار دهيد تا در اسرع وقت ان را به دامپزشك تحويل دهيد.به خاطر داشته باشيد كه درمان خودسرانه ميتواند عواقب جبران ناپذيري به همراه داشته باشد.بهتر است اين را بدانيد اكواريوم يك محيط پيچيده با يك تعادل ظريف بين ميكروارگانيسم ها است.
اضافه كردن مواد شيميايي براي درمان بيماري ناشناخته باعث اختلال در تعدل و باعث ايجاد مشكلات بيشتر است پس بهتر است اين كار را به يك دامپزشك با تجربه بسپاريد.

دامپزشك و ماهي (ترجمه)

مترجم:Shamim
منبع:petplace


PersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread105823.html#ixzz24YN9C4NP 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos