پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مشکل حلزون در آکواریوم (ترجمه)

 


مشکل حلزون در آکواریوم (ترجمه)

انواع حلزون


رایج ترین حلزونی که آفت محسوب می شود، حلزون "Ramshorn" است. حلزون سیب، که به اندازه ی یک گریپ فروت کوچک رشد میکند، اغلب به طور عمدی و به عنوان بخشی از نمای آکواریوم به تانک اضافه می شوند؛ در حالی که حلزون ترومپت، با صدف شیپور شکل مشخص خود، در میان بستر نقب می زند و آن را زیر و رو میکند و با این کار اکسیژن را وارد بستر می کند. حلزون ترومپت، بر خلاف خویشاوندان خود یعنی حلزون رمشورن و حلزون تالاب، به گیاهان آسیبی نمی زنند و اغلب از جانب آکواریوم داران، به عنوان نشانه ی سلامتی آکواریوم در نظر گرفته می شوند. استثنا در این مورد حلزون سرگردان (Lymeaea ovata peregrai) است، که ماده ای سمی تولید می کند و می تواند باعث تشنج در ماهیان شود.

آنها از کجا آمده اند؟

حلزون ها معمولا به طور تصادفی و با اضافه شدن گیاهان جدید به تانک معرفی می شوند. تخم های ژلاتینی آنها به برگ های گیاهان آکواریومی چسبیده است.

پیشگیری

با شست و شوی گیاهان با پتاسیم پر منگنات (در داروسازی ها موجود است، به اندازه ای استفاده کنید که رنگ آب صورتی کمرنگ شود)، یا حلزون کش های تجاری به مدت چند ساعت، می توان از ورود حلزون به تانک از طریق گیاهان جلوگیری کرد؛ اگرچه، در صورت ورود نیز راه های متعددی برای از بین بردن آنها وجود دارد.
نکته: پتاسیم پرمنگنات یک اکسید کننده ی قوی است و در صورت تماس با بدن موجب سوزش در آن ناحیه می شود. در صورت استنشاق یا بلعیده شدن خطر آفرین است.

مشکل حلزون در آکواریوم (ترجمه)

چگونه دوام می آورند؟

دلیل اینکه حلزون ها در یک تانک پیشروی می کنند این است که یک منبع غذایی مشخص برای آنها وجود دارد. غذا دهی بیش از حد معمولا یک مشکل است و اگر جمعیت حلزون ها رو به رشد است، باید میزان غذایی که می دهید را کاهش دهید. این کار به ماهی شما آسیبی نمی زند، زیرا افزایش جمعیت حلزون ها به این معنی است که تا الان، بیش از میزان لازم به ماهی خود غذا می داده اید.

آیا سودمندند؟

حلزون ها از پسمانده ی غذاها و جلبک ها تغذیه می کنند، پس یک کلنی کوچک از آنها مایه ی نگرانی نیست. در حقیقت آنها با خوردن غذای اضافه به شما لطف میکنند (همچنین تماشای آنها لذت بخش است و می توانند به طبیعی تر شدن نمای آکواریوم کمک کنند). برخی از گونه ها با نقب زدن بستر، از فشردگی و مردن خاک جلوگیری میکنند. اگرچه، حلزون ها به مانند همه ی موجودات دیگر، فضولاتی را تولید می کنند و بنابراین وجود تعداد زیادی از آنها موجب از بین رفتن سریع کیفیت آب می شود. برخی از گونه ها به گیاهان آسیب می رسانند و زیاد بودن آنها جلوه ی زیبایی ندارد.

چگونه آنها را از بین ببریم؟

راه های بیولوژیکی، فیزیکی و شیمیایی زیادی برای از بین بردن آنها وجود دارد. بهترین و طبیعی ترین راه، اضافه کردن ماهی های حلزون خوار است. بهترین گزینه برای این کار معمولا لوچ ها هستند. لوچ دلقک یکی از معروف ترین ماهی های حلزون خوار است و معمولا وظیفه ی خود را به خوبی انجام می دهد. اگر سایز تانک شما برای این ماهی کافی نیست، لوچ پاکستانی یا گورخری می توانند مناسب تر باشند. برخی از گربه ماهی ها مانند گربه ماهی رافائل و گربه ماهی بانجو نیز حلزون ها را می خورند.

یک روش بیولوژیکی مفید دیگر که به تازگی مورد استقبال قرار گرفته است، استفاده از حلزون آسیایی یا حلزونِ حلزون-خوار است. این حلزون از حلزون های دیگر تغذیه و به کندی زاد و ولد می کند، بنابراین مایه ی دردسر نمی شود. اگر حلزون هایی که غذا هستند تمام شوند، آنها از غذاهای دیگر تغذیه می کنند.

حتی اگر خارج کردن فیزیکی آنها به طور روزانه، آنها را ریشه کن نکند، روشی مناسب برای کم نگه داشتن تعداد آنهاست. "طعمه گذاشتن" همیشه کار ساز است. اگر به هنگام شب یک تکه خیار یا کاهو را در تانک قرار دهید (آن را به گونه ای سنگین کنید تا روی بستر باقی بماند)، حلزون ها روی آن جمع می شوند و شما می توانید به سادگی تکه خیار را به همراه حلزون ها از تانک خارج کنید. برای جلوگیری از خورده شدن خیار یا کاهو توسط ماهی ها، می توانید آن را در یک بطری تمیز قرار دهید.

استفاده از مواد شیمیایی در دسترس به طور کلی توصیه نمی شود زیرا چیزی که می تواند یک حلزون را بکشد ممکن است برای ماهی ها و گیاهان نیز زیان آور باشد. اضافه کردن مواد شیمیایی به تانک همواره یک ریسک است مگر آنکه بدانید دقیقا چه چیزی را اضافه می کنید و دقیقا چه اثراتی خواهد داشت. اغلب این مواد شیمیایی حلزون کش از سطوح بالای مس استفاده می کنند. یکی از نتایج این روش، مرگ تعداد زیادی حلزون و تجزیه ی بدن آنها است. بالا رفتن سطح آمونیاک در آب یکی از محتمل ترین پیامد های این روش است، بنابراین پس از درمان حتما بخشی از آب را تعویض کنید. بهتر است به مدت یک هفته یا بیشتر هر روز حداقل 10 درصد از آب را تعویض کنید و روزانه فیلتر خود را چک کنید. بعد از چنین درمانی، چک کردن روزانه ی آمونیاک و نیتریت آب توصیه می شود. به طور کلی پیش از اینکه اقدام به درمان با مواد شیمیایی کنید، بهتر است تا جایی که می توانید حلزون ها را از طریق فیزیکی از تانک خارج کنید.

مشکل حلزون در آکواریوم (ترجمه)

منبع: thetropicaltank.co.uk
ترجمه: میلادPersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread105906.html#ixzz24YMVfJEi 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

طریقه

درمان

زنده

ماهی

ماهي

آبی

مرگ

مورد

زیبا

خطر

همه

چیز

نگهداری

باره

پرورش

بیماری

دریایی

رشد

ی

فروش

آيــا

گیاهان

انواع

بین

حلزون

نابودی

تالاب

بين

تولید

کدام

راه

باعث

ترین

افزایش

دکتر

بچه

گیاهخوار

ماهیان

لوچ

دلقک

تغذیه

اکواریومی

آکواریومی

؟

نشانه

شیرین

کار

بهتر

تخم

آکواریوم

مواد

رفتن

جلوگیری

روش

خارج

تصاویر

آسیب

ميكند

عمر

بهترین

مضرات

نحوه

زاد

ولد

ایا

خوار

زرد

گياهان

روشهای

سمی

انگل

مثل

اصول

میکند

نابود

ریشه

توليد

گیاه

گیاهی

بستر

طرز

اید

داخل

کشتن

علت

جلبک

میشود

کجا

گاز

تمیز

فضولات

بردن

اكواريوم

راههای

مشکل

مفید

سریع

آكواريوم

گرفته

اسیب

فواید

بهترين

سیب

آسيب

خار

میگو

افت

مضر

آكواريومي

سیبی

ازبين

زنند

ماهیهای

بدست

اضافه

اطلاعاتی

میزند

ريشه

ماهیها

جوری

ازبین

آفت

ببریم

تعویض

آکواریم

شستن

چاره

مردن

سرگردان

براى

ماهى

اکواریم

اکواریوم

تانک

ايا

ضرر

خورند

tabid

هــــا

بـا

یکــــــ

بـه

پر

آب

است

سم

مس

کش

کن

اب

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos