پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

جمع آوری غذای زنده برای ماهی های آکواریومی (ترجمه)

جمع آوری غذای زنده برای ماهی های آکواریومی (ترجمه)

 


اگر تا به حال ماهی های خود را با غذای زنده تغذیه نکرده اید، اکنون وقت آن است که به بیرون بروید و چند لقمه غذای خوشزه برای آنها جمع آوری کنید. هیچ چیز با حشرات، سخت پوستان و کرم های گوناگونی که طبیعت در فصول گرم سال فراهم می آورد قابل قیاس نیست. اگر قصد تکثیر ماهیتان را دارید، غذای زنده بهترین راه آماده کردن والدین برای تخم ریزی است.

   جمع آوری غذای زنده برای ماهی های آکواریومی (ترجمه)

ابزار های جمع آوری:

برس – برس های نرم کوچک برای جمع آوری حشرات، تخم ها و کرم ها از گیاهان و صخره ها ایده آل اند. نیازی به خریدن برس های گران قیمت و یا حتی نو نیست. دست فروش ها، بقالی ها و ... مکان هایی هستند که 
برس های ارزان قیمت را از آنجا می توان تهیه کرد.

بطری های پلاستیکی درب دار – ظروفی مانند قوطی سس مایونز که دهانه ی آنها گشاد است، برای جمع آوری غذای زنده ایده آل هستند. چرا نباید از ظروف شیشه ای استفاده کرد؟ ظروف شیشه ای به خوبی کار می کنند، اما ممکن است بشکنند؛ پس باید از ظروف با دوام تر استفاده کرد. ظروف پلاستیکی ارزان قیمت نگهداری غذا نیز اگر درب گشاد داشته باشند، مناسب است.

تور – سایز و مدل توری که استفاده می شود، به شیوه ی جمع آوری غذای زنده بستگی دارد. یک تور بزرگ با دهانه ی باز برای به دام انداختن حشرات در میان علف های بلند مناسب است. تورهایی با دهانه ی مستطیل یا مربعی شکل برای استفاده در آب مناسب اند؛ زیرا لبه ی صاف آنها به خوبی امکان نزدیک شدن به کف آب را می دهد.

   جمع آوری غذای زنده برای ماهی های آکواریومی (ترجمه)

جاهایی که باید بگردیم

گیاهان و درخت ها – تقریبا تمام گیاهان و درخت های حیاط خانه ی شما پر از حشرات گوناگونی هستند که می توانند غذایی خوشمزه برای ماهی تان باشند. حشرات کوچکی که بدن نرمی دارند تقریبا برای تمام ماهی ها مناسب اند. سیکلیده ها از حشرات سخت پوست بزرگی مانند سوسک لذت می برند. با استفاده از یک برس، به آرامی حشره را به داخل ظرفی که کمی آب در آن است بیندازید. اگر حشره به برس چسبید، آن را کمی به داخل آب فرو ببرید تا از برس جدا شود. هنگامی که به اندازه ی کافی جمع کردید، آب را درون بطری بچرخانید تا حشرات از کناره های آن جدا شوند و سپس درون آکواریوم بریزید.

پیاده رو ها – بله، به پیاده رو ها نگاه کنید؛ مورچه ها غذاهایی خوشمزه برای ماهی تان هستند. یک تکه میوه ی رسیده را در ظرف پلاستیکی قرار دهید و ظرف را از یک سمت روی زمین بیندازید. هنگامی که میوه با مورچه پوشیده شد، ظرف را بلند کنید و به قدری آب بریزید که میوه کاملا در آب قرار بگیرد. درپوش ظرف را بگذارید و آن را به آرامی بچرخانید تا مورچه ها از میوه جدا شوند. میوه را خارج کنید و آب و مورچه ها را به داخل تانک بریزید. اگر به اندازه ای خوش شانس بودید که یک لانه ی مورچه را پیدا کردید، تخم ها را جمع کنید و از آنها برای تغذیه ی ماهی ها استفاده کنید. تخم ها سرشار از مواد مغذی اند.

   جمع آوری غذای زنده برای ماهی های آکواریومی (ترجمه)

زیر بلوک ها و سنگ ها – معمولا اگر یک سنگ یا آجر پیاده رو را زیر و رو کنید، کرم، لارو و حتی تخم حشرات را خواهید یافت. اگر در یک منطقه ی پوشیده از درخت زندگی می کنید، کمی قدم بزنید چوب ها، توده های برگ و ... را زیر و رو کنید. مقدار زیادی غذای زنده ی لذیذ برای ماهی خود خواهید یافت. با استفاده از برس یا یک تکه چوب، آنها را بلند کنید و در ظرفی که کمی آب گرم در آن است بیندازید، سپس هنگامی که به خانه برگشتید آنها را در تانک بریزید.

دریاچه ها، رودخانه ها و گودال ها – هر جا که آب وجود داشته باشد، شما منبعی فوق العاده از غذاهای زنده برای ماهی تان می یابید. کشیدن یک تور در میان آب حشرات زیادی را به دام خواهد انداخت. دافنی ها و لاروی پشه ها در فصول گرم سال به وفور یافت می شوند. هرچه که صید کرده اید را در یک بطری به همراه کمی آب قرار دهید که تا وقتی به خانه می رسید زنده بمانند.

مراتع و علفزار ها – مرتع و چمنزار منابعی عالی برای جمع آوری غذاهای زنده هستند. تور بزرگی که مخروطی شکل باشد و به یک انتهای کوچک ختم شود انتخاب کنید. آن را به سرعت در میان علف ها بچرخانید و سپس محتویات آن را در یک قوطی بگذارید و درب آن ببندید. می توان با رانندگی در هنگام غروب، درحالی که یک تور بیرون از ماشین نگه داشته شده است، حشرات شگفت انگیزی را صید کرد؛ و لازم به ذکر نیست که این کار چقدر لذت بخش است.

بعد از یک باران شدید – از خانه خارج شوید! کرم ها بیرون آمده اند و شما به راحتی می توانید آنها را صید کنید. ماهی های بزرگ آنها را به طور کامل می خورند. برای تغذیه ی ماهی های کوچکتر آنها را تکه تکه کنید.منبع: freshaquarium.about.com
ترجمه: میلادPersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread105804.html#ixzz24YMAf87E 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos