پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چگونه به گلدفيش غذا بدهيم؟(ترجمه)

 

 

چگونه به گلدفيش غذا بدهيم؟(ترجمه)

مراقبت از ماهي قرمز(گلدفيش) به طور سنتي كار ساده اي است كه يك كودك هم ميتواند انجام دهداما دوستداران ماهي قرمز براي اينكه بتوانند رنگ ماهي خود ر ا حفظ كنند و ماهي شان زندگي سالم و طولاني داشته باشد بايد يك رژيم غذايي پيچيده طراحي كنند.
ماهي هاي قرمز مثل انسانها هستند و اين بدان معناست كه تقريبا همه چيز ميخورند مثل گوشت و سبزيجات.ا ز آنجايي كه مقدار قابل ملاحظه اي از غذاي ماهي قرمز از ماده گياهي تشكيل ميشود پس به اين نتيجه ميرسيم كه نياز آنها به پروتئين كمتر از ديگر ماهيان آكواريوم است و از انجا كه ماهيان قرمز هميشه گرسنه هستند مي توان به راحتي به آنها غذا داد.
اگر چه يك ماهي قرمز ميتواند تا 2 هفته بدون غذا خوردن زنده بماند اما بايد به آنها در طول روز 2 بار و هربار بين 2 تا 3 دقيقه غذا داد.

انواع مواد غذايي
رايج ترين غذا براي ماهي قرمز غذاهاي فلس دار است. غذاهاي فلس دار براي ماهي هاي قرمز كه در تنگ زندگي ميكنند با غذاهايي كه براي ماهي استوايي توليد ميشود متفاوت است. در كتاب راهنماي نگهداري از ماهي قرمز امريكا (THF1996 ) به علاقه مندان نگهداري ماهي قرمز توصيه شده است اگر فقط غذا خشك به به ماهي خود ميدهند سعي كنند از چند نوع غذاي خشك استفاده كنند كه در رژيم غذايي ماهي تنوع ايجاد تا هم از غذاي خود لذت ببرد و هم سلامتيش حفظ شود.
غذاهاي پلت همان غذاهاي فلس دار است كه به شكل گلوله فشرده شده است. مانند برخي از غذاهاي فلس دار ، غذاهاي فشرده نيز حاوي تنها عنصر مانند ميگو كه به منظور غذا به ماهي به جاي يك وعده غذاي اصلي استفاده ميشود. لطفا حتما قبل از خريد بر چسب ها را بررسي كنيد . ماهي قرمز بايد از غذاي خود لذت ببرد و غذاي زنده مثل ميگوي آب شور ميتواند براي 
چگونه به گلدفيش غذا بدهيم؟(ترجمه)
او لذت بخش باشد اما مواظب باشيد چون در صورتي كه ميگو بيمار باشد ماهي نيز بيمار ميشود.
بايد از مواد غذايي كه عاري از هرگونه بيماري هستند براي ماهي خود استفاده كنيد تا سلامتي و زيبايي آنها حفظ شود. شما ميتوانيد از ماهي آب شورمنجمد ،كرمها و يا لارو پشه را از پت شاپ تهيه كنيد. مواد غذايي منجمد اغلب در اندازه هاي مختلف تهيه ميشوند كه شما ميتوانيد بدون ذوب شدن يخ كل بسته به اندازه مورد نياز ماهي از آن جدا كرده به ماهي داده و بقيه را در فريزر نگهداري كنيد. شما نيتوانيد مواد غذايي خانگي تازه خودرا بدون نگراني وبا خيال راحت البته به شرطي كه عاري از هرگونه آلودگي باشد به رژيم غذايي ماهي خود اضافه كنيد.اگر شما دوست داريد براي ماهي خود غذا بپزيد يك دستور پخت بسيار خوشمزه و مفيد به نام غذا ژل داريم كه در قسمت آخر متن ميتوانيد از آن استفاده كنيد.

دو تا از ساده ترين موادي كه ميتوانيد در اختيار ماهي خود قرار دهيد كاهو و نخود فرنكي است . ميتوانيد كاهو را با آب گرم بشوئيدو به يك گيره داخل آكواريوم وصل كنيد تا ماهي بتوند به راحتي آن را بخورد . كاهو را نبايد پخت چون ممكن است در گلوي ماهي گير كند.
نخود فرنگي كوچك وتازه غذا خوبي براي ماهي قرمز شما است. نخودها را بپزيد تا نرم شوند و بعد از خنك شدن نخودها را از پوست خارج كرده كمي بين دو انگشت خود فشار دهيد تا له شود بعد آن را در اختيار ماهي خود قرار دهيد تا بخورد. حتما دقت كنيد كه نخودفرنگي كامل پخته شود چون اگر نخودفرنگي خام وسفت باشد ممكن است باعث نفخ و مشكلات گوارشي براي ماهي گردد.
چگونه به گلدفيش غذا بدهيم؟(ترجمه)
چگونگي غذا دادن به ماهي 
نحوه غذا دادن به ماهي بسيار مهم است. قبل از ريختن غذا داخل اكواريوم بايد ان را اماده كرد در غير اين صورت ممكن است هوايي كه موقع قورت دادن غذا وارد معده ميشود باعث يبوست ماهي شود و يا باعث آهن در روده ها شود.غذاهاي فلس دار را بايد را بايد در يك فنجان با كمي آب آكواريوم مخلوط كرده و تكان دهيم و بعد داخل آكواريوم بريزيم . مواد غذايي نبايد به كف آكواريوم سقوط كنند چون ممكن است موقع خوردن از شن هاي كف آكواريوم ببلعد كه باعث بيماري ميشود. غذاهاي پلت يا خشك به راحتي مي توانند درون دستگاه گوارش ماهي قرمز شما قرار گيرند مخصوصا اگر ماهي قرمز شما فانتزي با بدن گرد مانند oranda ، ماهي سياه اهل شمال افريقا و يا ساير گونه هاي عجيب و غريب باشد. ( تكه هاي غذا را 5 تا 10 دقيقه قبل از انداختن داخل آكواريوم خيس كنيد.)
چگونه به گلدفيش غذا بدهيم؟(ترجمه)
دستور پخت يك غذاي سالم (غذا ژل)
اين غذا را ميتوان به عنوان يك درمان خاص براي ماهي هايي در تنگ نگهداري ميشوند نام برد.غذا ژل براي برآورده كردن نيزهاي تغذيه اي ماهي زيبا و دوست داشتني شما فرموله شده است . طرز تهيه اين غذا بسيار آسان است و هضم ان براي ماهي قرمز كوچولوي شما بسيار آسان است.
مواد لازم:
يك بسته ژلاتين بدون طعم 
ظرف خالي مكعب شكل
غذاي بچه با طعم نخود فرنگي ، هويج يا لوبيا سبز

يك چهارم فنجان آب سرد را در يك قابلمه كوچك ميريزيم،ژلاتين را به آن اضافه ميكنيم و روي حرارت قرار ميدهيم تا ژلاتين درآب حل شود بعد از حل شدن ژلاتين سه چهارم فنجان آب به مواد اضافه كرده هم ميزنيم و غذاي كودك را اضافه ميكنيم و آنقدر هم ميزنيم تا خمخ مواد به طور كامل مخلوط شوند. مواد را داخل قالب يخ ريخته و حدود نيم ساعت صبر ميكنيم تا سرد شود سپس ظرف يخ را درون يخچال قرار داده و چند ساعت صبر ميكنيم تا كاملا خنك و سفت شود. حالا غذا ژل اماده است غذايي مفيد و لذتبخش براي ماهي كوچولوي زيباي شما. حالا ميتوانيد يك تكه از آن را به صورت نوارهاي باريك برش داده و به ماهي ميدهيم احتمالا ماهي غذا را از دست شما خواهد خورد.
اين مقدار غذا براي 4 تا 5ماهي به مدت يك هفته كافي است فراموش نشود بعد از يك هفته بايد باقي مانده غذا را دور بريزيد چونبعد از يك فاسد ميشود و مصرف آن خطرناك است.
چگونه به گلدفيش غذا بدهيم؟(ترجمه)
مترجم:Shamim
منبع:petplacePersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread105802.html#ixzz24YJwbfn5 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos