پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نیترات در آکواریوم (ترجمه)

نیترات در آکواریوم (ترجمه)

 

 

مسلما اهمیت نیترات در آکواریوم، نسبت به اثرات آمونیاک و نیتریت، از جانب آکواریومیست ها، کمتر درک شده است. اگرچه نیترات مانند آمونیاک و نیتریت به طور مستقیم برای ماهی ها کشنده نیست، نیترات بالا به مرور زمان، اثرات منفی بر روی ماهی، گیاه و به طور کلی محیط آکواریوم می گذارد.

نیترات در آکواریوم (ترجمه)

اثرات نیترات بر ماهی ها
ماهی اثرات نیترات را زمانی که به 100 ppm برسد احساس خواهد کرد، خصوصا اگر به همین میزان باقی بماند. استرس ناشی از نیترات بالا، ماهی را مستعد بیماری می کند و توانایی تولید مثل او را از بین می برد.
نیترات بالا خصوصا برای لارو ها و ماهی های جوان مضر است و رشد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر این، شرایطی که باعث بالا رفتن نیترات می شود، اکسیژن آب را نیز کاهش خواهد داد، که این خود بر استرس ماهی ها می افزاید.

نیترات در آکواریوم (ترجمه)

نیترات و جلبک ها
بالا رفتن نیترات یک عامل مهم در رشد ناخواسته ی جلبک هاست. سطوح نیترات به میزان کم تا 10 ppm، باعث رشد جلبک ها می شود. رشد جلبک در تانک هایی که به تازگی راه اندازی شده اند معمولا به دلیل بالا بودن نیترات است.
هرچند گیاهان نیترات را مصرف می کنند، اما اگر میزان نیترات سریعتر از توانایی مصرف گیاهان بالا رود، رشد جلبک ها در نهایت سبب از بین رفتن گیاهان می شود.

نیترات از کجا می آید؟
نیترات یک فرآورده ی جانبی از صرف نیتروژن در مرحله ی دوم سیکل ازت است. و با درجات مختلف در تمام آکواریوم ها وجود خواهد داشت. فضولات، پوسیدگی گیاهان، کثیف بودن فیلتر، غذا دهی بیش از حد و شلوغ بودن تانک در بالا رفتن تولید نیترات دخالت دارند.
در آبی که برای پر کردن آکواریوم استفاده می شود، معمولا نیترات وجود دارد. در ایالات متحده، در آب آشامیدنی ممکن است تا 40 ppm نیترات وجود داشته باشد. با تست کردن آب قبل از اضافه کردن به تانک، اگر سطح نیترات آب منبع به طور غیر عادی بالا باشد، میتوان به آن پی برد. اگر نیترات آب بیش از 10 ppm باشد، باید به دنبال منبع آبی که نیترات کمی دارد باشید.

نیترات در آکواریوم (ترجمه)

سطح مطلوب
در طبیعت سطح نیترات همیشه پایین می ماند، معمولا کمتر از ""5 ppm. در آکواریوم های آب شیرین سطح نیترات باید همواره کمتر از 50 ppm و ترجیحا کمتر از 25 ppm نگه داشته شود. اگر قصد تکثیر ماهی و یا جلوگیری از رشد جلبک ها را دارید، سطح نیتریت را زیر 10 ppm نگه دارید.

راه های کاهش نیترات
بر خلاف آمونیاک و نیتریت، باکتری های از بین برنده ی نیترات، به محیط های پر از اکسیژن علاقه ای ندارند. بنابراین، فیلتر های معمولی پناهگاه خوبی برای باکتری های از ین برنده ی نیترات نیستند. هرچند فیلتر های مخصوصی وجود دارند که نیترات آب را از بین می برند، اما قیمت آنها در مقایسه با فیلتر های معمولی بالاست. با این حال اقداماتی برای پایین نگه داشتن نیترات آب وجود دارد.

* تانک را تمیز نگه دارید – پسماند ها در نهایت نیترات تولید می کنند. تانک های تمیز تر در وهله ی اول نیترات کمتری را به وجود می آورند.
* بیش از اندازه غذا ندهید – غذادهی بیش از حد، یکی از مهم ترین عوامل تولید نیترات و ضایعات دیگری مانند فسفات است.
* آب را تعویض کنید – به طور منظم، بخشی از آب را با آبی که سطح نیترات آن کمتر است تعویض کنید. آب RO انتخابی ایده آل برای پایین نگه داشتن نیترات است.
* از گیاه طبیعی استفاده کنید – گیاهان نیترات را مصرف و به پایین ماندن سطح آن کمک می کنند.
* از فیلتر مدیای از بین برنده ی نیتروژن استفاده کنید – به جای استفاده از یک فیلتر خاص و گران قیمت، از مدیا فیلتر های مخصوص استفاده کنید. هر چند به طور چشمگیری نیترات آب را کاهش نمی دهند، اما استفاده از آن به همراه روش های دیگر کاهش نیترات، در نهایت سودمند خواهد بود.


منبع: freshaquarium.about.com
ترجمه: میلادPersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread105729.html#ixzz24Y99cUoS 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos