پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

فسفات در آکواریم (ترجمه)

 


فسفات در در هر آکواریومی وجود دارد، اگرچه بسیاری از آکواریوم داران از آن بی خبرند. اگر از آکواریوم به خوبی نگهداری نشود، سطح فسفات در آب بالا رفته و به رشد جلبک ها کمک کی کند. 

تاثیر فسفات
خوشبختانه وجود فسفات، حتی به میزان زیاد، به طور مستقیم به ماهی آسیبی نمی رساند. اگرچه، جلبک هایی که در نتیجه ی فسفات بالا به وجود می آیند، می توانند نهایتا مشکلاتی را برای ساکنان آکواریوم به وجود آورند. به عنوان مثال، آب سبز سبب کاهش اکسیژن آب می شود، که می تواند برای ماهیان مضر باشد.

فسفات در آکواریم (ترجمه)

فسفات از کجا می آید؟
فسفات ها به طور طبیعی، هنگامی به وجود می آیند که پسماند ها در آب تجزیه می شوند. علاوه بر این، فسفات موجود در آکواریوم می تواند منبع خارجی نیز داشته باشد. هر چیزی از غذا گرفته تا مواد شیمیایی که به آب اضافه می شوند، یا حتی خود آب، می توانند حاوی میزان قابل توجهی فسفات باشند. رایج ترین منابع فسفات اینها هستند:
باقیمانده ی غذا ها
گیاهان پوسیده
جلبک های مرده
مدفوع ماهی ها
ماهی های مرده
کربن به کار برده شده در فیلتر
نمک
بافر های pH
بافر های kH
خود آب

میزان مطلوب

فسفات به هر دو شکل آلی و معدنی وجود دارد. کیت های تست فسفات تنها میزان فسفات معدنی را میسنجند؛ پس به یاد داشته باشید که شما تنها بخشی از میزان کل فسفات موجود در آب را اندازه گیری می کنید.
هنگامی که نتیجه ی تست فسفات میزان 1.0 ppm را نشان دهد، یعنی شرایط برای شروع رشد جلبک مناسب است. در 2 یا 3 ppm، به احتمال زیاد رشد بیش از حد جلبک است رخ می دهد. میزان ایده آل فسفات در آب 0.5 ppm یا کمتر است.

فسفات در آکواریم (ترجمه)

کاهش میزان فسفات
بهترین راه برای کاهش سطح فسفات در آکواریم، در وهله ی اول، این است که هرگز اجازه ندهید که سطح آن از میزان مجاز بالا تر رود. چنانچه هم اکنون هم سطح فسفات در آکواریوم شما بالاست، می توانید برای کاهش آن از شیوه های زیر استفاده کنید:
تعویض آب – عوض کردن مقدار زیادی از آب می تواند سطح فسفات را به سرعت کاهش دهد؛ اما اگر منابع تولید فسفات هنوز وجود داشته باشند، این کاهش سطح، موقتی است. مادامی که تمام منابع تولید فسفات از بین نرفته اند، برای پایین ماندن سطح آن، به طور منظم میزان زیادی از آب را تعویض کنید.
تمیز کردن تانک – سطح داخلی شیشه ها را پاک کنید. صخره ها و دیگر وسایل تزئینی را بیرون آورید و آنها را نیز به خوبی تمیز کنید. اجازه دهید همه چیز ته نشین شود، سپس بستر را سیفون کنید. چند روز صبر کنید تا شرایط آب تثبیت شود، بعد فیلتر را تمیز کنید.
جذب کننده ی فسفات – مدیاهای جذب کننده ی فسفات بسیار موثراند و می توان از آنها در هر دستگاه تصفیه ای استفاده کرد. نکته: همیشه باید استفاده از مواد شیمیایی آخرین راه حل شما باشد.

ادامه دارد...

منبع: freshaquarium.about.com
ترجمه: میلاد

پایین نگه داشتن میزان فسفات

هنگامی که سطح فسفات را پایین می آورید، باید اطمینان حاصل کنید که پایین می ماند. در اینجا روشهایی را برای جلوگیری از افزایش میزان فسفات مطرح می کنیم:

غذا دهی
 – اولین منبع فسفات در آکواریوم غذاهای پولکی است. مقدار و تعداد دفعات غذا دهی را کاهش دهید. یک بار غذا دهی در روز برای اکثر ماهیان بالغ کافی است. فورا غذاهای خورده نشده را از آب خارج کنید.
تغییر غذا – فسفات در پولکی ها به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. همه ی برند ها فرمول مشابهی ندارند، پس تحقیق کنید و برندی را انتخاب کنید که فسفات کمتری داشته داشته باشد.
منبع آب – منبع آبتان را تست کنید. سطح فسفات 1.0 ppm یا بیشتر، برای آب لوله کشی غیر عادی است. اگر سطح فسفات آب بالاست، به دنبال منبع دیگری برای تامین آب آکواریومتان باشید.
تعویض آب – تعویض منظم مقداری از آب، سبب جلوگیری از افزایش سطح فسفات می گردد. با استفاده از منبع آبی با فسفات پایین، 10 تا 15 درصد از آب آکواریوم را به صورت هفتگی تعویض کنید.
مراقبت های تانک – خارج کردن پسماند ها از آب باعث پیش گیری از به وجود آمدن فسفات می شود. بستر را برای خارج کردن غذاهای خورده نشده، گیاهان پوسیده و مدفوع ماهیان به طور مرتب سیفون کنید.
مدیای فیلتر – کربن برای مدیای فیلتر مناسب است، اما می تواند سبب به وجود آمدن فسفات شود، پس با دقت انتخاب کنید. برخی از مدیاهای کربن، مانند مدیایی که در آکواریوم های آب شور به کار می رود، به گونه ای ساخته شده اند که فسفات را به آب وارد نکنند. برخی دیگر نیز مدیای کربن را با جذب کننده های فسفات به کار می برند.
تمیز کردن فیلتر – پاک کردن منظم فیلتر از مواد زائد، منابع ایجاد فسفات را کاهش می دهد.

فسفات در آکواریم (ترجمه)

منبع: freshaquarium.about.com
ترجمه: میلاد
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos