پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تاپیک جامع کوریدوراس برنزی(تکثیر و نگهداری

پیش فرض )

Corydoras aeneus درنگ های مختلف:برنزی طبیعی برنزی با هایلایت های مایل به صورتی در اطراف صورت البنو البنو صورت ابی و البنو طلایی وجود دارند.تعداد دیگر نیز ازگونه های کوریدوراس درطبیعت وجوددارد.این گونه ها شامل کوری سیاه کوری سبز کوریقرمزکوری نارنجی و کوری لیزری طلایی میشود .
کوریدوراس ها ماهیانیبا طول عمر بالا هستند دیدن یک کوریدوراس 15 ساله چندان هم غیر عادی نیست.من یک گروهمولد داشتم که حتی بعد از 12سالبه طور فعالانه بهتولید مثل خود ادامه میدادند.من هنوز 2 عدد از نرهای ان گروه را بعد از25سال دارم هرچنددیگرخیلی پیر شده اند.انها درسالهای دور تولید مثلمیکردند اما در حال حاضر تنها برای تغذیه از مکان های خود بیرون می ایند و بیشتر ساعات روز را مضغول جستجو برای خوردن جلبک ها هستند.

نگهداری ازکوریدوراسبرنزی کار اسانی نیست .انها به شرایط اب زیاد حساس نیستند البته در صورتی که شاریط اب خیلی هم نامناسب نباشد . من کوریدوراس هایی داشته ام که درشرایط سخت نیز تخم ریزی میکردند. اب بازی با ph 8 با سختی اب بسیار کم و یا اسیدی با ph 6 به نظر میرسید نه تنها تاثیر در بارورکردن تخم ها بلکه حتی در هچ شدن انها نیز ندارد. دما باید نسبتا پایین تا متوسط 70 درجه فارنهایت نگاه داشته شود .اما انها میتوانند حتی دمای 80 درجه فارنهایت را نیز برایمدت کوتاهی تحمل کنند.تغذیه انها نیز نسبتا اسان است . جوان ها و بالغین تمام غذاهای اماده مانند غذای خشک و زنده را مصرف میکنند.
یک نکته که شما نباید ان را فراموش کنید این است که نباید از انها به عنوان رفتگران اکواریوم استفاده کنید که پسمانده غذاهای دیگرماهی ها را بخورند . انها باید به طور کامل با غذاهای خشکی که به کفاب میروند و غذاهای زنده که برایشان فراهم میکنید تغذیه شوند.به همین دلیل بیشتر اکواریوم دارها برای اینکه برای انها غذایی باقی بماند به محض خاموشکردن اکواریوم به انها غذا میدهند .یک استراتِی دیگر تغذیه دیگر ماهی ها و سپس تغذیه کوری ها با استفاده ازیک لوله pvc است به طوری که با این لوله ها میتوانید پلت های غذارا به انتهای تانک جایی که کوریدوارس ها غذای خود را از انجا تامین میکنند و از دسترس دیگر ماهی ها خارج است بفرستید
Resigzed Image Click this bar to view the full image.


یکی از ویژگی های منحصر به فرد انها این است که گویی انها چشمک میزنند .این عمل به این دلیل است که انها برای گرفتن حباب های هوا که بر روی اب ایجاد میشوند به سطح اب می ایند و سپس به کف تانک برمیگردند و بعد از چند لحظه چشمک میزنند.انها این عمل تکان دادن چشم خود را ازاین رو انجام میدهند که اکسژن گرفته شده را به داخل بدن خود بفرستند.
کوریدوراس ها را باید بستنه به نوع و اندازه تانک در گروههای حداقل 6 تا 12 تایی نگهداری کرد . انها موجودات بسیار اجتماعی هستند و نباید تکی و یا جفت نگهداری شوند . در صورت نگهداری تکی استرس زیادی به انها وارد شده که این استرس موجب کاهش عمر انها میشود.
بچه گرفتن از کوری ها زیاد مشکل نیست بیشتر علاقمندان میتوانند با اندکی تلاش از این ماهی ها بچه بگیرند .کوریدوراس های بالغ به اسانی امیزش میکنند هناگمی که از به انها از بالا به پایین نگاه کنید کوریدوراس های ماده در قسمت انتهایی باله عقبی خود پهن تر هستند در حالی که کوری ها بنر در این قسمت بدن خود لاغر ترند.باله های شکمی نر های عموما نوک تیز تر است در حالی که باله ماده ها پهن تر است و در نهایت ماده ها اندکی درشت تر از نرها هستند وحجم بدنشان نزدیک به 20 درصد بیشتر است .
نر و ماده ها را برای یک هفته و یا بیشتر جدا کنید من از 4 تا 5 نر و 2 تا 3 ماده برای تکثیر استفاده میکنم .انها را با غذای گوشتی مانند کرم خونی منجمد و کرم سفید و حتی میگو دریایی تغذیه کنید .درحالی که در حال اماده سازی ماه های بالغ هستید یک تانک 40 گالنی با یک فیلتر اسفنجی راه اندازی کنید. ان را تا نیمه با اب تازه پر کنید میتوانید از سنگ ریزه نیز در تانک استفاده کنید البته این کار ضرورتی ندارد .شما میتوانید تعدادی گیاه جاوا را نیز به تانک اضافه کنید .ماهی های بالغ را در هنگام شب به تانک بیفزایید تغییر در میزان فشار اب میتواند محیط طبیعی را برای انها شبیه سازی کند.
سیستم حباب ساز فیلتر اسفنجی را روشن کنید تا جریان اب را به نهایت میزان خود برساند حتی میتوانید در صورت لزوم سنگ هوای دیگری را به تانک بیفزایید و یا حتی فیلتر دیگری را در ان قرار دهید تا همه چیز شروع به تکان خورد کند.تانک را با ابی که 5 درجه سردتر از ابیست که در تانک قرار دارد پر کنید.
نرها شروع به دنبال کردن ماده ها خواهند کرد بعد از حدود 2 ساعت انها باید شروع به تخم ریزی کنند .ماهی ها به خود حالت حرف T انگلیسی را میگیرند به طوری که ماهی نر در بالای T و ماهی ماده قسمت عمودی ان را تشکیل خواهند داد .ماده ها از باله های شنایی خود برای مرتب کردن تخم ها استفاده میکنند و تخم ها رابه صورت یک فنجان در می اورند هر بار این عمل بین 3 تا 5 تخم را در بر میگیرد.
ماده ها سپس از نر جدا شده و شروع به ازاد کردن تخمهای خود میکنند .انها با استفاده از دهان خود نقطه ای را ه میخواهند تخم ها را در انجا قرار دهند تمیز میکنند و سپس به طرف بالا حرکت کرده و تخم ها را در ان محل رها میکنند.به طور معمول این نقطه در قسمت شیشه ای تانک قرار دارد اما گاهی نیز ممکن است ماده برخی تخم ها را بر روی قسمتی که گیاهان قرار دارند گذاشته باشد.حتی ممکن است ماده تخم های خود را ب روی فیلتر اسفنجی نیز بگذارد .این عمل تا جایی که ماده 200 تخم را رها کند ادامه پیدا خواهد کرد سپس ماهی های بالغ برای استراحت و تنفس عمیق به سطح اب می ایند . هنگامی که حس کردید پروسه تخم ریزی به پایان رسیده بالغ ها را در تانک از هم جدا کنید و تمام فیلتر ها و سنگ هوا ها را جز یکی که ان هم باید به ارامی کار کند از تانک خارج کنید
در این مرحله بیشتر تکثیر کنندگان از متیل بلو و یا اکلیفلاوین به اب می افزایند تا از قارچ گرفتن لاروها بعد از هچ شدن جلوگیری کنند .هرکدام ار تخم ها را که دچار قارچ شدند از تانک خارج کنید .تخم ها در 3 تا 4 روز4 روز هچ میشوند و بچه ها به زیر اکواریوم میروند.جایی که لاروها برای چند روز از کیسه خود که ماده مخاطی در ان قرار دارد برای تغذیه استفاده میکنند..در این مرحله تمیزی زیاد مهم نیست بنابراین خیلی از اکواریوم دارها یک فیلتر دیگر را از تانک سالم دیگری خارج کرده ودر تانک بچه ماهی ها قرار میدهند تا موجودات میکروسکوپی موجود در ان فیلتر را که همراه ان به تانک بچه ماهی ها اورده میشوند بخورند..
بخش عمده ای از تکثیر کنندگان نیز از کرم های ریط و یا بچه میگوهای تازه هچ شده برای تغذیه انها استفاده میکنند .لاروها به سرعت رشد میکند و بعد از تنها 4 هفته به نیم اینچ میرسند.و هنگامی که انها به یک اینچ میرسند شما متوانید به دنبال خانه ای همیشگی برای انها بگردید.
اگر شما به این مرحله رسیدید به شما تبریک میگویم شما موفق به تکثیر موفق یک گونه دیگر شده اید .

برگردان ایرانشاه
مقاله مجله تخصصی aquarium fish international
آخرین ویرایش توسط iranshah --> 20th September 2011 در ساعت 07:27 PM
  • You awarded iranshah for 44,000 سپکا: ممنون از پست شما [x]
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos